Ida Pechmannová, 100Mega: Máme vlastní pasivně chlazené řešení HAL3000 NUC

Na Intel Solutions Summit 2014 jsme mluvili s Idou Pechmannovou, product managerkou ze společnosti 100Mega Distribution, která kromě lokální ICT distribuce sestavuje jako ODM vlastní PC na platformě Intel. Jaká další zařízení s Intelem chystá, prozrazuje spolu s Arturem Dlugoszem, distribution managerem Intelu.

Ida Pechmannová, 100Mega: Máme vlastní pasivně chlazené řešení HAL3000 NUC
Přes koho HAL3000 prodáváte především?

Máme spoustu malých, ale i velkých partnerů Prodáváme přes prodejní kanál B2B, ale i přes retailové a etailové zákazníky. Nejvýznamější část tvoří síť autorizovaných prodejních partnerů HAL3000.

Jaké tablety s procesory Intel máte aktuálně v nabídce?

Zatím nabízíme tablety Point of View, což je naše hlavní distribuční značka tabletů. Jako ODM ale plánujeme také vlastní tablet HAL3000 na platformě Intel.

Artur Dlugosz: Velice vítáme, že se 100Mega rozhodla vstoupit do segmentu tabletů, a budeme ji v tom podporovat. U tabletů navíc není taková bariéra s lokalizací jako u desktopů, takže budeme rádi, když se podaří tomuto ODM prodávat i na zahraniční trhy.

Prodáváte do zahraničí již nějaké počítače HAL3000?

Ida Pechmannová: Zatím prodáváme pouze na česko-slovenský trh, ale jsme čerstvě v jednání s jedním z velkých polských e-tailerů.

Plánuje 100Mega Distribution vstoupit do serverového byznysu, např. se společností Abacus?

Je to úplně čerstvá otázka. Rádi bychom kvalitně a kvalifikovaně sestavovali vlastní servery, ale potřebujeme proto ještě posílit náš tým. Společnost Abacus je v jednání.

Mezi hlavními tématy ISS 2014 je také internet věcí. Je tato oblast relevantní i pro partnery typu 100Mega distribution?

Artur Dlugosz: Až internet věcí přijde, chce být Intel připravený a ne se jen snažit připojit v dalších vlnách. Myslíme si, že se v této oblasti nachází byznys pro úplně každého partnera, není však dnes ještě jednoduché říci kde. Možnosti se zdají být neomezené, i proto že ještě nejsou zcela známé. Je to jen další vývojový stupeň. Pokud dnes se 100Megou začínáme s tablety, příště to budou možná smartphony, nebo rovnou přeskočíme na nějakou z oblastí internetu věcí.

Je to hlavně o dodávkách řešení v kombinaci se softwarem. Pokud 100Mega bude mít dostatečnou odbornost nebo si najde softwarového partnera, může do tohoto byznysu jako ODM vstoupit.

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: Ida Pechmannová

Komentáře