Ida Pechmannová, 100Mega: Máme vlastní pasivně chlazené řešení HAL3000 NUC

Na Intel Solutions Summit 2014 jsme mluvili s Idou Pechmannovou, product managerkou ze společnosti 100Mega Distribution, která kromě lokální ICT distribuce sestavuje jako ODM vlastní PC na platformě Intel. Jaká další zařízení s Intelem chystá, prozrazuje spolu s Arturem Dlugoszem, distribution managerem Intelu.

Ida Pechmannová, 100Mega: Máme vlastní pasivně chlazené řešení HAL3000 NUC
Co vás zatím na ISS kromě přednášek o vizích a plánech společnosti Intel z pohledu technologií nejvíce zaujalo? (rozhovor byl dělán v průběhu konference, pozn. red.)

Zajímavé bylo určitě představení novinek pro letošní rok. Hodně mě oslovily 3D kamery (jako komponenty pro další klientská zařízení pozn. red.) a technologie, které budou umožňovat zpracování fotografií a videa pro tablety, AIO a další Intelem podporovaná zařízení.  Velmi se mi také líbila služba hlasového asistenta Dragon, která na českém trhu chybí a bude mít určitě zajímavou odezvu.

A z pohledu vašeho současného byznysu?

Jsem spokojená s tím, jak Intel pokračuje v podpoře desktopů, protože jsou to produkty, ve kterých je 100Mega silná a snaží se je dále vyvíjet. Těším se také na další přednášky o NUC.

HAL3000 NUCJaké produkty stavíte a plánujete stavět na technologiích Intel?

100Mega Distribution, jak všichni ví, má vlastní značku PC HAL3000, na které s Intelem spolupracuje. Za poslední tři kvartály se nám podařilo rozpracovat spoustu projektů. Některé jsou teprve v počátcích, jiné už dodáváme na trh. Máme např. vlastní pasivně chlazené řešení HAL3000 NUC, které je k vidění i v rámci showcase zde na ISS. S Intelem připravujeme také dotykovém All-in-One PC.

Jakým způsobem pozicujete AIO proti A-brandové konkurenci?

Postavili jsme vlastní 23“ dotykový AIO, který se od na trhu dostupné nabídky odlišuje např. hot-swapovým pevným diskem. Získali jsme za něj od novinářů i několik ocenění. Vybíráme tedy speciální konfigurace a lokálně zajímavá řešení, na které A-brandy nedosáhnou. Chceme být technologickým lídrem.

Intel na ISS oznámil, že i do budoucna počítá s nedotykovými modely AIO pro ODM partnery. Využíváte je?

Ano. V tomto segmentu se jde primárně po co nejnižší ceně. Není jednoduché prorazit, ale český trh je v této oblasti stále ještě na začátku. Očekáváme, že zákazníci z řad domácností, ale i firem začnou přemýšlet o možnostech nasazení v kancelářích, restauracích či hotelech.

A co herní segment?

Postavili jsme již řadu sestav včetně speciálních edic vyladěných na konkrétní hry. Úplnou specialitou je gamingový AIO – HAL3000 Drn Strn (Drone Station), jde však spíše o zajímavá řešení, která připravujeme především pro zviditelnění partnerů.

Intel v gamingu mluví hodně o rostoucím významu herních nadšenců. Pracujete s nimi nějak?

Spolupracujeme s nejvýznamnějšími hráčskými skupinami v ČR a s Intelem se zúčastňujeme mistrovství ČR v počítačových hrách, kde s na HAL3000 hraje. Náš byznys není jen o stavění sestav, pořádáme i různé kampaně pro komunity nadšenců.

Například v rámci akce „Poražte profíka“ mají zákazníci možnost navrhnout v dané cenové úrovně proti našemu PC parametrově zajímavější sestavu. Pokud se jim to podaří, nabídneme ji komerčně a výherce pak získává procento z prodeje. První taková sestava je paradoxně postavená na procesoru Intel Xeon E3 a velká část dodatečných komponent je osekaná na minimum.

Úvodní foto: Ida Pechmannová

Komentáře