Workshop Synology 2017 ukázal, jak na ukládání dat v SMB

První červnový den připravilo Synology pro své partnery a zákazníky workshop, na kterém zástupci firmy ukázali řešení zálohování dat na různých příkladech a případových studií malých a středních firem.

Workshop Synology 2017 ukázal, jak na ukládání dat v SMBÚčastníky Synology 2017 Workshopu přivítala v konferenčním centru City na pražském Pankráci Janka Chytráčková, produktová manažerka, Synology pro Slovensko, Maďarsko a Makedonii.

Jako čerstvou novinku v podpoře představila možnost prodloužení záruky až na pět let pro nové modely FS/XS/XS+. Balíček rozšíření záruky EW201 můžete nabídnout s novými modely DS1517+, DS1817+ a DX517. Doporučená koncová cena činí 66 eur bez DPH a prodloužení záruky je nutné registrovat do třiceti dní od nákupu.

Igor Cejkovský, technical support engineer, SynologyPo úvodních partnerských prezentacích společností Axis Communications a Seagate Igor Cejkovský, technical support engineer v Synology, ukázal na příkladu fiktivní společnosti, jak vyřešit její požadavky na správu dat.

Běžnými potřebami malé firmy je podle něj centrální, škálovatelné úložiště s centrální správou a intuitivním ovládáním. Cílem je dle jeho slov minimalizace počtu zařízení, ideálně „all-in-one“ server.

Malá firma tak může použít NAS Synology i jako Windows Server včetně Active Directory (autentizace uživatelů, vzdálené instalace SW na klienty, nastavení skupinových práv pro SW a roamingových profilů). Vytvoření uživatelského profilu na serveru Igor Cejkovský předvedl na živém demu.

Zálohovat tento server lze přes Hyper Backup, případně můžete vytvořit cluster vysoké dostupnosti s druhou NAS Synology.

S růstem firmy vznikají požadavky na správu sítě, Wi-Fi pokrytí budovy či monitoring, vysvětluje Cejkovský. K tomu Synology nabízí dual-bandový router s MU-MIMO a funkcí Smart Connect, která přepojuje zařízení podle jejich vzdálenosti od AP. Router dále dovoluje řízení šířky pásma na 4. a 7. vrstvě.

Postupně se dostal k požadavkům firmy s několika pobočkami na IT podnikové úrovně – tedy kritické systémy, nehomogenní IT a potřeba přizpůsobit se požadavkům zaměstnancům včetně práce z terénu.

Pro vzdálený šifrovaný přístup Synology dodává balík VPN Plus (s PC klientem nebo přes WebVPN), případně site-to-site VPN mezi routery. Monitoring umožňují NAS Synology přes „Centrum protokolů“ s možností filtrovat a prohledávat logy s logickými operátory, management pak přes „CMS“ systém, správu VM lze dělat přes Virtual Machine Manager s podporou Windows i Lunuxu.

Lubomír Tomány, produktový manažer, Synology pro ČR a SRV další sekci produktový manažer Lubomír Tomány poradil, „jak nalézt správnou záloh pro každé zákazníka“. Při nastavení způsobu zálohování se musí organizace rozhodnout, proti čemu se chce chránit (HW selhání, malware, lidský faktor) a v jakém rozsahu (RPO, RTO). Pro zálohování na NAS vysvětlil jak funguje Cloud Station Backup a Active Backup, pro který Tomány připravil i živé demo.

Zálohování NAS na jiná média (USB, NAS, svazek, cloud) Synology zajišťuje přes Hyper Backup, případně Snapshot Replictaion. Novinkou poslední verze DSM je aplikace USB Copy 2.0, která dokáže automaticky zálohovat vybrané složky na médium připojené přes USB. Nedělá proti Hyper Backupu deduplikaci či šifrování, avšak umožňuje přímé čtení kopírovaných souborů.

Zálohovat můžete i do cloudu Synology. Tzv. C2 Backup začíná cenově na 9,99 eur za 100 GB za rok. Synology chystá také cloudové disaster recovery.

Janka Chytráčková se v poslední části workshopu věnovala inteligentní video analytice a monitoringu. Formou případové studie supermarketu ukázala, jak lze aplikaci Surveillance Station využít a jaké obsahuje novinky.

Janka Chytráčková, produktová manažerka, Synology pro Slovensko, Maďarsko a MakedoniiPříkladem byl provoz se starými/analogovými kamerami, majitelem - správcem se slabým technickým know-how a nízkým rozpočtem.

Surveillance Station podporuje více než 5 500 kamer a přes generické API lze integrovat i jakékoliv kamery Bosch, Hikvision, Axis či Dahua, případně lze využít kompatibilitu ONVIF.

Slabší technické znalosti může vyřešit využití univerzální NVR216, které slouží současně jako úložiště, VMS, živé zobrazení a podporuje až devět zařízení. Zahrnuje čtyři licence a je rozšiřitelné přes expanzní box DX513.

Janka Chytráčková také na živém demu ukázala, jak může monitoring skladu přes Surveillance Station Klient pro PC/Mac nebo mobilní zařízení vypadat.

V případě vícerých poboček lze pak správu kamerového systému řešit přes CMS na hostitelském serveru, který by však měl mít zajištěnou vysokou dostupnost. Díky funkci N+M může stačit jeden záložní server pro všechny rekordéry. Měl by mít min. velikost, jako má systém CMS. Výpočet potřebné šířky pásma pro přenos videa uděláte na webu Synology přes NVS Selector.

V poslední části prezentace pak ukázala, jak zaškolit bezpečnostního administrátora.

Synology 2017 Workshop

Synology 2017 Workshop

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Channelworld

Komentáře