Workshop eD v Moravském krasu: IT, rybárna i lodičky

Brněnská pobočka eD system Czech pozvala partnery na workshop do hotelu Skalní Mlýn v srdci Moravského krasu. ChannelWorld byl u toho.

Workshop eD v Moravském krasu: IT, rybárna i lodičkyEpson ukázal nádržkový systém inkoustového tisku.

Společnost eD system Czech uspořádala ve spolupráci se svými partnery, společnostmi AMD, CyberPower, Epson, Intel, Konica Minolta, Lynx a Microsoft workshop pro regionální dealery.

Po společném obědě odstartovaly prezentace novinek v oblasti produktů a služeb, které následně zpestřil i doprovodný program. Nové tiskové systémy Epson InkTank, které radikálně snižují náklady na inkoustový tisk, a interaktivní projekční řešení do firem (viz článek z eD expo) představil Pavel Dvořáček.

Poté vystoupili Petr Ritz s přednáškou nových trendů vývoje procesorů od AMD a Aleš Hill, který prodejce seznámil se zálohovacími produkty CyberPower pro rok 2013.

Branislav Ides s novinkami od společnosti IntelPo prvním přednáškovém bloku se část partnerů vydala na exkurzi s odborným výkladem do místní rybárny. Nemalá část však zůstala, aby podržela palce našim v hokejovém turnaji proti Finsku. Českému (ani slovenskému) týmu se sice postoupit nepodařilo, náladu se účastníkům alespoň pokusil zvednout Branislav Ides s novinkami od společnosti Intel.

Partnery upozornil na přicházející 4. generaci 22nm procesorů Core označovanou jako Haswell. Přinesou lepší grafický výkon a nižší spotřebu, resp. při stejné spotřebě o 10-15 % vyšší výkon, nebo při stejném zatížení o 15 % míň spotřebované energie.  Jako další příležitost prezentoval oblast SSD disků a NUC (Next Unit of Computing).

Za společnost Konica-Minolta vystoupili Tomáš Holubec a Petr Lupač, kteří dealery seznámili s tiskovými balíky – novým obchodním modelem prodeje tiskových služeb. Jde o servisní smlouvu, kterou sjedná dealer se zákazníkem, získá za ni provizi, a o zbytek se pak již postará K-M.  Prodat či pronajmout takto můžete A4, A3 černobílé i barevné stroje včetně velkých multifunkčních zařízení.

Pro představu např. za 2 484 Kč měsíčně zákazník získá nový A3 barevný MFP stroj, kompletní dodávku spotřebních materiálů, náhradních dílů i servis. Tyto služby za vás poskytuje Konica-Minolta, takže se po dobu kontraktu o nic nestaráte, jen inkasujete provizi.

Lukáš Jírový z Microsoftu upozornil na nový Office 365Lukáš JírovýMicrosoftu upozornil na nový Office 365. Znamená velkou změnu v prodeji, buďte u toho. Office 365 Small Business Premium můžete nabídnout i malým firmám, které za pravidelný roční poplatek získají kromě kancelářského balíku nástroje pro komunikaci, sdílení a spolupráci na dokumentech, web a jeho správu (SharePoint) a mail server (Exchange). Nepotřebují navíc vlastní infrastrukturu, protože vše běží v cloudu (datovém centru) Microsoftu v Irsku.

Pokud se zákazník bojí o bezpečnost, řekněte mu, že v cloudu běží i internetové bankovnictví. Lukáš Jírový říká, že cloud je jako pivo – „nezajímá mě, jak ho vyrobili, ale kolik stojí a jestli je dobré“. Pokud má klient o obavy z dostupnosti, můžete jej ujistit, že aby o data přišel, muselo by dojít k šesti atomovým útokům po celém světě by naráz.

Pokud máte zájem o další rabaty z prodeje Office 365, registrujte se www.Office365premium.cz. Další dotazy a novinky vám Lukáš Jírový zodpoví ve speciální skupině na serveru Linkedin.com.

Závěrečná přednáška patřila Michalu Útratovi, který upozornil např. na nejsilnější model počítačů Lynx za 109 tis. Kč. Po domluvě si jej můžete na týden půjčit pro prezentační účely na prodejnu. Ostatní PC Lynx jako demo na prodejnu můžete získat až na 60 dní.

Součástí prohlídky byl také vyjížďka na lodičkáchLynx také připravil nové skříně u sestav g2020 s velmi zajímavým poměrem cena výkon. Cenová akce z dubna pokračuje i v květnu. Z dalších akci upozornil Michal Útrata, že ke každému PC s Windows 8 dostanete 100 eDen bodů. Můžete také uspořádat vlastní LAN párty - eD system poskytne PC a vytvoření sítě, vy zajistíte prostory a přivedete hráče – potenciální zákazníky.

Po skončení přednášek se partneři vydali vláčkem na výlet do Punkevních jeskyní. Součástí prohlídky byl také vyjížďka na lodičkách, v jejímž závěru průvodce účastníkům ukázal pohled do pekla. Tam skončí podle Lukáše Jírového všichni, kdo nebudou prodávat Office 365 (samozřejmě s nadsázkou).

Pracovně výletní odpoledne završilo losování tomboly a samozřejmě bohatý raut a posezení v místní restauraci hotelu Skalní Mlýn.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře