Symposium InterSystems ukázalo důležitost IT pro podnikání

Ve dnech 8. a 9. června 2015 se v konferenčních prostorách andel’s Hotel Prague konal již čtrnáctý ročník mezinárodní konference Symposium InterSystems s podtitulem „Získejte s námi náskok“.

Symposium InterSystems ukázalo důležitost IT pro podnikáníV duchu hlavního hesla konference účastníkům ukázala, jak mohou technologie společnosti InterSystems přinášet zákazníkům konkurenční výhody.

Mezinárodní Symposia InterSystems se konají v patnácti zemích včetně ČR. Scházejí se zde uživatelé, aplikační partneři, vývojáři a produktoví manažeři, aby prodiskutovali nové trendy a seznámili se s úspěšnými projekty.

Odbornému programu konference Symposium InterSystems 2015 v andel’s Hotel Prague předcházel slavnostní galavečer. Okamžité ohlasy účastníků potvrdily, že neformální setkání, které umožní navázat celou řadu nových kontaktů, významně přispívá k úspěchu takovýchto akcí.

Jednoduché technologie firmám už nestačí

Konferenci zahájil group director a ředitel InterSystems pro střední a východní Evropu Jörg Klingler, který všem účastníkům konference připomněl, že bez kvalitních technologií se dnes neobejde prakticky žádná firma ani organizace.

Zákazníci jsou stále náročnější a jednoduché IT technologie jim už nestačí. InterSystems proto považuje za klíč k úspěchu taková řešení a aplikace, které zákazníkům umožní získávat a sdílet informace, jimž budou rozumět a na jejichž základě se budou moci rozhodovat.

Příkladem tohoto přístupu je i nová verze databázové platformy Caché 2015.1, která se podle InterSystems může pochlubit obrovskou škálovatelností a schopností zpracovávat strukturovaná i nestrukturovaná data.

Integrace systémů a dat je základ

Na strategii InterSystems se ve svém příspěvku podrobněji zaměřil Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování. Zdůraznil, že InterSystems hodlá i nadále nabízet technologie, které aplikačním partnerům i koncovým uživatelům umožní vytvářet průlomová řešení a automatizovat úlohy, sjednocovat podnikové procesy a optimalizovat akce.

Firmy dnes musí být schopny hladce integrovat všechny systémy a efektivně využívat veškerá data, bez ohledu na jejich typ a formát, a získávat relevantní informace sloužící jako podklad strategického rozhodování a jednání, říká Grabsheid.

Jednodušší a rychlejší komunikace a koordinace na všech úrovních je předpokladem úspěchu v celosvětové konkurenci a softwarová společnost, chce-li obstát, musí přicházet s technologickými inovacemi podporujícími tento trend, což se InterSystems daří, jak ukazuje její umístění v kvadrantu lídrů analytické firmy Gartner, dodává.

Produktový manažer InterSystems Andreas Dieckow poté účastníkům konference mimo jiné ukázal, jak využít inovace společnosti InterSystems k dosažení technologických a obchodních cílů různých typů partnerů i zákazníků.

V technologické sekci Symposia představil Bill McCormick, product management director pro databázi Caché, nový zásuvný modul prostředí Eclipse určený k vývoji aplikací pro produkty InterSystems Caché a Ensemble.

Jak připojit apliakce do podnikového prostředí

Daniel Kutáč, senior sales engineer, navázal s novinkami v implementaci aplikačního rozhraní JSON, které jsou v nové verzi produktů InterSystems výkonnější a uživatelsky pohodlnější.

Příspěvek Daniela Kutáče uvedl praktickou část Symposia, interaktivní akademii, která posluchačům předvedla, jak ESB architektura umožňuje efektivně a bez nutnosti programování připojit aplikace do heterogenního podnikového prostředí či jak implementovat RESTful aplikace v Caché a Ensemblu.

 „Svět kolem nás se neustále vyvíjí a je stále složitější. Je proto nutné, aby informační technologie firmám opravdu pomáhaly s řešením jejich problémů,“ uvedl Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování, InterSystems.

Letošní Symposium ukázalo, jak moc si naši zákazníci uvědomují důležitost efektivně využitelných technologií. A to je dobře jak pro ně samotné, tak i pro InterSystems,“ dodal.

InterSystems vyvíjí pokročilé softwarové technologie umožňující vytvářet „průlomová řešení“. Své technologie pro správu dat, strategickou interoperabilitu a analytiku poskytuje organizacím a podnikům v oblasti zdravotnictví, finančnictví, státní správy a v řadě dalších odvětví ve více než 100 zemích světa.

Společnost spolupracuje s předními světovými prodejci aplikací a v roce 2014 společnost dosáhla obratu 489 milionů dolarů.

Zdroj: InterSystems
Úvodní foto: © Rawpixel - Fotolia.com

Komentáře