Sophos představil svým partnerům novinky v podpoře a portfoliu

Na workshopu v pražské Černé Labuti se mohli partneři Sophosu seznámit s novou podobou partnerského programu, blíže se podívat na klíčová řešení v portfoliu výrobce a setkat se také se zástupci autorizovaných distributorů.

Sophos představil svým partnerům novinky v podpoře a portfoliuSpolečnost Sophos uspořádala pro své partnery obchodně-technický workshop, který se zaměřil na novinky v partnerském programu i v portfoliu společnosti. V Art & Event Gallery Černá Labuť se návštěvníci setkali nejen se zástupci Sophosu, ale také s distributory Annex Net a Comguard.

Hosty přivítal Patrick Müller, channel account executive pro Českou republiku a Slovensko, který zahájil svou přednášku představením týmu a zhodnocením obchodních výsledků společnosti. Uvedl, že Sophosu se od roku 2015 daří meziročně růst dvouciferně a ani rok 2017 nebude výjimkou.

Zrekapituloval také situaci na trhu s bezpečností, který rovněž roste, a pro tuzemské resellery představuje obrovskou příležitost. Jedním z hlavních cílů Sophosu je pak maximální podpora partnerů, aby tyto příležitosti dokázali identifikovat a využít.

Do nového roku s novým programem

Nový partnerský program byl ve východní Evropě spuštěn 9. 1. 2018 a z původních šesti úrovní partnerství zbyly čtyři: Autorizovaný partner, Silver, Gold a Platinum. Certifikace pro první úroveň je možné získat prostřednictvím on-line kurzu, pro vyšší stupně jsou v České republice k dispozici školicí centra výše uvedených distributorů.

S novým programem přicházejí také vyšší marže a tzv. „deal registation bonus“, jenž přidává 5% slevu při registraci obchodního případu na partnerském portálu. Z dalších výhod Patrick Müller partnerům připomněl například program NFR (not for resale) nebo rozsáhlou marketingovou podporu.

V rámci marketingové podpory mohou reselleři využívat například e-mailingové šablony, produktové datasheety nebo microsite. Podrobnosti o partnerském programu jsou k dispozici na stránkách společnosti. Patrick Müller také zdůraznil, že je Sophos partnersky orientovaná společnost.

Bližší pohled na XG 17 a Intercept X

Technickou část workshopu pak zajistil sales engineer Michal Hebeda, který se věnoval současným kybernetickým hrozbám, technologiím a vizím do budoucna. Aktuálním tématem je pro Sophos internet věcí, ransomware i stále vyšší počet mobilních zařízení a cloudových aplikací.

Detailněji se Hebeda věnoval firewallu XG 17 a vylepšením, která přinesl, včetně lepšího ovládacího rozhraní, vylepšení logování, podpory IKEv2 nebo správy firewallových pravidel. S inovacemi bude Sophos pokračovat i v nadcházející verzi 17.1.

Řeč byla také o appliance XG v druhé revizi, která byla uvedena na podzim. Druhá revize přinesla například lepší konektivitu, HDMI port, microUSB, bypass porty nebo externí redundantní zdroj. Třetí revize appliance byla uvedena na konci ledna.

Poslední část přednášky Michala Hebedy se týkala řešení Intercept X, které dokáže zastavit útoky dříve, než se spustí. Schopnosti Intercept X demonstroval pomocí Sophos Testeru, k jehož využívání pro účely ověření zabezpečení koncových stanic vyzval také návštěvníky workshopu.

Zdroj: Sophos
Úvodní foto: Sophos

Komentáře