Seagate seznámil partnery s novým vedením a strategií na další roky

V pražském hotelu Don Giovanni se setkali zástupci obchodních partnerů společnosti Seagate, aby se dozvěděli, co výrobce chystá v dalším roce a dál.

Seagate seznámil partnery s novým vedením a strategií na další rokyPo registraci a uvítacím obědě se partneři firmy Seagate z řad prodejců, distributorů i některých výrobců (QNAP) setkali v sále, kde je uvítala Iva Bednářová, která se do společnosti vrátila a nyní má na starost oblast interních disků na českém a slovenském trhu.

Iva Bednářová, SeagatePředstavila tým a shrnula odpolední program, ve kterém se dealeři postupně dozvěděli o strategii Seagatu od Sheraine Chua (regional sales director pro region DACH a východní Evropu), o retailových produktech od Michala Kapolky (sales manager pro retail v ČR a SR) a profesionálních discích od Marka Říhoška (customer technical support engineer CZ/SK). Setkání se zúčastnil i Marcin Kaczor (senior sales core manager PL).

Nová evropská manažerka Sheraine Chua, která nyní sídlí v Německu, kam se přestěhovala ze Singapuru, zdůraznila, že všude na světě je byznys hlavně o dobrých vztazích a i proto je ráda, že přivedla Ivu Bednářovou zpět do Seagatu, kde může navázat na to, co budovala.

Poté partnerům představila whitepaper IDC „Data age 2025“, který přibližuje, jak se budou data vyvíjet v dalších letech a jak se mění to, jak je lidé používají. Sheraine upozornila, že to bude mít dopad na byznys každého z dealerů a že Seagate tyto trendy bude odrážet ve své strategii.

Sherain Chua, Seagate„Děláme pouze storage. Ukládáme pro vás data z celého světa,“ zdůraznila Sheraine Chua s tím, že od roku 2016 do roku 2026 množství ročně generovaných dat vzroste desetkrát na 163 zettabytů. Přiblížila, jak se data mění: od byznysových dat z PC, mobilních zařízení a serverů k datům kritickým, které pocházejí z autonomních vozů, zařízení sledujících zdravotní stav pacientů, nebo elektrických sítí. Do roku 2025 má být 20 % dat kritických.

Očekávat můžeme také nárůst embedded systémů a IoT, což naruší dosavadní centralizaci dat a povede k jejich zpracování blíže tomu, kde vznikají. Stále více zařízení bude připojených (75 % populace má být připojeno) a 20 % dat bude generováno v reálném čase.

Zatímco dnes vytvářejí podniky přibližně 30 % dat, do roku 2025 to má být 60 %. Více dat budou generovat také stroje, které bude do nějaké míry pohánět UI.

Dealerský den společnosti Seagate

Sheraine Chua se také zaměřila na kritický význam bezpečnosti. Zmínila, že téměř 90 % dat vyžaduje zabezpečení, ale méně než polovina bude chráněná. Seagate proto radí firemním lídrům, ať se soustředí na data, která jsou kritická pro úspěch jejich byznysu.

Po její prezentaci následovali další kolegové ze Seagatu s produktově laděnými přednáškami.

Po skončení prezentační části se účastníci ubytovali a vyrazili do žižkovského Chefparade, kde si společně uvařili svou čtyřchodovou večeři s ochutnávkou vín. Kdo chtěl pokračovat, mohl se přesunout do baru v centru na drink a neformální diskuzi.

Dopoledne následujícího dne bylo věnováno osobním schůzkám partnerů se zástupci Seagatu.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Channelworld

Komentáře