Reportáž z IRISlink 2013: Příležitost leží v cloudových technologiích

Stejně jako vloni jsme navštívili konferenci IRISlink belgické společnosti I.R.I.S. Jaké novinky výrobce letos představil?

Reportáž z IRISlink 2013: Příležitost leží v cloudových technologiíchKonferenci zahájil CEO společnosti Pierre De Muelenaere. CEO Pierre De Muelenaere  a CFO Denis Hermesse prezentují výsledky společnosti za poslední rok.

Konference se opět konala začátkem února v belgickém městě Louvain-la-Neuve nedaleko Bruselu. Program zahájil téměř dvuhodinovou keynote CEOspolečnosti Pierre De Muelenaere, který se také ujal role moderátora a postupně na pódiu uvítal další představitele firmy.

Na úvod keynote zhodnotil uplynulý rok, který byl pro IRIS úspěšný, a to jak z pohledu finančních výsledků, tak z pohledu nově navázaných partnerství. Jedním z nich je i rozšíření distribuce v regionu CEE (kam spadá ČR a SR) o ABC Datu. Další důležitou zprávou je potvrzení akvizice ze strany Canonu, o čemž jsme vás již informovali.

Na pódium poté přišel CFO společnosti Denis Hermesse, který představil finanční výsledky výrobce. Konsolidovaný obrat dosáhl v roce 2012 přibližně 100 milionů euro a je tak o 20 milionů menší než v roce 2011. IRIS to připisuje zejména poklesu hardwarové divize.

Hrubý zisk zůstal i přes pokles obratu zhruba na stejné úrovni jako vloni a dosáhl 61,4 milionů euro. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) dosáhne podle předběžných výsledků 7,5 milionů dolarů a meziročně se jedná o mírné zlepšení.

Denis Hermesse také uvedl, že společnosti se dařilo v byznysu s distributory s přidanou hodnotou a BPO (Business  Process  Outsourcers), který rostl meziročně o 12 %.  Své ovoce přinášela také spolupráce s Canonem (růst o 15 %) a dařilo se jí prodávat firemní řešení do USA.

Günter Hensges, CEO I.R.I.S. AG poté představil nedávnou uvedenou platformu IRISXtract 4.0 pro správu dokumentů. Nová verze této platformy přináší například zcela nové uživatelské rozhraní s moderními prvky, centralizovaný management dokumentů, úpravu licenční politiky a mnoho dalšího.

Příležitost leží v cloud

Po představení nové platformy přišel na pódium ředitel ICT v IRISu, Gamal Khaldi, který návštěvníkům ve zkratce představil cloudová řešení. Výrobce se o cloud začal zajímat již před třemi lety, když cítil v této oblasti možnost růstu. Nyní má dvě datacentra umístěna v Belgii a Lucembursku a plánuje další.

Cloud využívá IRIS například pro poskytnutí OCR služeb v cloudu přímo z mobilních zařízení, které se skrývá pod jméném IRISCloud OCR. Zpracovávat dokumenty přímo v mobilním zařízení, např. na mobilu či tabletu, je velmi náročné a proto je snazší provést OCR v cloudu s dostatečným výkonem. IRIS připravil pro tuto službu aplikaci jak pro iOS, tak pro Android.

Dále Khaldi představil  několik cloudových řešení založených na webových technologiích. IRISCloud Community představuje balík nástrojů pro firemní spolupráci a nabízí kromě content management systému také například fórum, správu kontaktů či management událostí.

IRISCloud Invoice nabízí zpracování faktur v cloudu  a IRISCloud ECM je cloudový systém pro správu podnikového obsahu.

Nové produkty pro spotřebitele

Novinky v produktovém portfoliu představil marketingový manažer Nicolas Moies-Delval a technický ředitel Olivier Dupont. Krom nové verze platformy IRISXtract 4 představí výrobce letos také novou verzi profesionálního skenovacího nástroje IRISPoverscan X a novou verzi nástroje pro automatizaci zpracování dokumentů IRISDocument Server.

Pro spotřebitelský segment si výrobce připravil dvě novinky. Sedmou verzi oblíbeného ručního skeneru s rozpoznáváním textu IRISPen Express s podporou více jak 30 jazyků a úplnou novinku IRIScan Mouse.   

IRIScan Mouse je speciální počítačová myš, která nejenže umožňuje pohyb kurzoru po obrazovce, ale zároveň dokáže po stisknutí tlačítka okamžitě skenovat dokumenty až velikosti A3. Díky dodanému softwaru je možné dokumenty okamžitě převést díky OCR do textové podoby, odeslat emailem či poslat do cloudu. Novinka je v distribučním kanále dostupná od 15.2. a doporučená cena je 79 euro.

Odpolední program byl poté věnován workshopům z vybraných oblastí. Konference se podle oficiálních dat účastnilo přibližně 800 partnerů, kteří přijeli z celkem 45 světových zemí.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře