Reportáž: Veeam míří do hybridního cloudu a v ČR již pokrývá zákazníky všech velikostí

Setkání s vedením Veeamu v rámci konference VeeamON Forum Czech Republic 2016 ukázalo velké plány společnosti v oblasti dostupnosti dat a výraznou změnu ve struktuře partnerské podpory v České republice.

Reportáž: Veeam míří do hybridního cloudu a v ČR již pokrývá zákazníky všech velikostíSpolečnost Veeam uspořádala třetí ročník konfrerence VeeamON Forum Czech Republic, který se stejně jako v loňském roce konal na pražském Žofíně. Setkání tentokrát přivítalo okolo 500 hostů z řad partnerů a zákazníků.

Součástí konference bylo i setkání managementu s novináři, na němž zaznělo to nejdůležitější ze současnosti a budoucnosti Veeamu. Jak je na tom firma z hlediska výsledků, jaká nová řešení má nachystaná a jaké změny čekají partnerskou podporu v ČR?

Dostupnost jako podmínka digitální transformace 

Gerald Hoffmann, viceprezident pro region EMEA, krátce představil současnost a budoucnost Veeamu. Firma letos slaví desetileté výročí od založení, má přes dva tisíce zaměstnanců, podporuje ji přes 41 tisíc partnerů po celém světě.

Hlavním cílem Veeamu je dosáhnout ročního obratu 1 miliardy dolarů do roku 2019. Jeho řešení momentálně využívá 70 % podniků z žebříčku Fortune 500 a celkový počet chráněných virtuálních strojů dosahuje 11,8 milionu ve 180 zemích celého světa.

Hoffman dále hovořil o rostoucím významu softwaru, dat a rychlosti jejich dodávání. Citoval při tom analytiky z Gartneru a IDC, kteří hovoří o digitální tranformaci a třetí platformě jako o zásadních hybatelích současného světa a o tom, že každá společnost se chtě nechtě stává softwarovou.

Dostupnost dat, což je pro Veeam stěžejní termín, se pak stává základní a nezbytnou podmínkou této transformace. Jediné selhání datacentra může podle Hoffmana mít až fatální dopad na budoucnost podniků, zejména těch menších. Zákazník je zvyklý na okamžitou reakci a pokud se mu jí nedostane, jednoduše jde o dům dál.

Průzkum Veeamu mezi IT řediteli ukázal, že 96 % firem má jako prioritu minimalizaci downtimu a 94 % pak zaručení přístupu k datům. Celkem 84 % oslovených firem přitom uznalo, že trpí tzv. „avalability gap“, tedy nedostatečnou dostupností, která je může poškodit, je-li na tom konkurence lépe.

Veeam roste i v ČR

Martin Štětka, regionální manažer pro Českou republiku, Slovenko a Maďarsko, pokračoval shrnutím výsledků společnosti na českém trhu. V prvním pololetí letošního roku Veeam dosáhl 62% meziročního růstu obratu, 52% růstu příjmů z nových licencí, 83% růst obnovy licencí a 126% růst počtu cloudových transakcí.

Ve druhém kvartálu pak Veeam dosáhl 72% meziročního růstu obratu a 80% nárůstu transakcí. Společnost má na českém trhu 1 900 zákazníků (o 400 více než před rokem) a jeho partnerská síť čítá již 325 poskytovatelů a integrátorů.

Dotkl se také tématu v loni oznámeného výzkumného a vývojového centra, které bylo spuštěno počátkem letošního léta v pražském Karlíně. Centrum je momentálně plně obsazeno a očekává se jeho další rozšiřování.

Český trh už uživí platinovou úroveň 

Ondřej Vlach, channel manager společnosti pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, pak hovořil o partnerské podpoře. K výše uvedeným 325 obchodním partnerům přidal ještě 75 cloudových partnerů, připomněl nejlepší partnery za rok 2015 a zdůraznil, že partnerská základna již dokáže pokrýt celý trh od malých firem po ty největší podniky.

V roce 2017 se chce Veeam soustředit na partnery, kteří mají kapacitu prodávat velká řešení, aniž by však utrpěla podpora těch, jež se zaměřují na menší koncové uživatele. Česká pobočka se chce přiblížit struktuře partnerské sítě v západně Evropě, plánuje přidat platinovou úroveň a jejím prostřednictvím chce odměňovat ty největší a nejaktivnější partnery.

Ekosystém poroste

Po slovu Petra Kunčíka, systémového administrátora České televize, který představil případovou studii nasazení řešení Veeamu a své zkušenosti s jeho provozování, konference zakončil Mike Resseler, technical evangelist Veeamu pro region EMEA s představením nově uvedených produktů.

Čerstvě představený produkt Veeam Availability Platform for the Hybrid Cloud je součástí rozšířeného ekosystému, v rámci něhož chce Veeam ochránit veřejný cloud i fyzické pracovní zátěže. To vše se má stát součástí zastřešujícího řešení Veeam Availability Console, které bude doplněno podnikovým řešení Veeam Availability Orchestrator.

Veeam má vizi poskytnout dostupnost pro jakékoliv prostředí, od on-premises přes hybridní a soukromý cloud až po veřejný, a to do 15 minut. Zároveň s tím však Veeam chce poskytovat mobilitu pracovních zátěží pro zvýšení flexibility a zaručit viditelnost dat a ochranu odpovídající legislativě.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Veeam

Komentáře