Reportáž: System x Univerzita připravila partnery na prodej nových serverů IBM

Společnost IBM se svými VAD distributory, firmami Avnet a DNS, připravila dvě setkání, která seznámila partnery s novinkami v serverech System x včetně změn spojených s přechodem pod Lenovo.

Reportáž: System x Univerzita připravila partnery na prodej nových serverů IBM
Podpora distributorů IBM

V posledním bloku vystoupili zástupci spolupořádajících distributorů. Martin Janeček, IBM BU manager, shrnul historii a výsledky společnosti Avnet. Zdůraznil, že díky regionálním skladům může společnost pro většinu zboží zajistit dostupnost do tří až čtyř dnů. V ČR Avnet čerpá podporu „silné a stabilní“ korporace, která podle Martina Janečka chápe lokální trh.

Martin Janeček, AvnetPoté Martin Janešek představil také celý tým divize IBM (část týmu pro hardware: Radim Kalina, Jan Vojtěch, Michal Rosák, Aleš Drobílek a Roman Zátka, Michal Vančura).

Zmínil také, že Avnet distribuuje kompletní portfolio technologií IBM včetně SoftLayer, a zdůraznil oblast vzdělávání, kde je Avnet dlouhodobý partner se statusem IBM Global Training Provider poskytující kurzy a certifikace.

K dispozici je partnerům Avnetu lokální testovací centrum včetně „demo cloudu“ přes vzdálený přístup. Avnet poskytuje také finanční služby.

Šéf divize IBM v DNS Petr Plodík poté představil aktuální sestavu IBM týmu od vedení vč. logistiky a marketingu, přes account managery, software a harware. Konkrétně System x mají na starost Kamila Jeřábková a Aleš Komárek.

Kamila Jeřábková a Petr Plodík, DNSPřipomenul informační portál DNS Better way, kde v rámci komunity IBM naleznete řadu informací o řešeních IBM vč. Systém x včetně blogu a diskuzí.

Je zde také rozcestník prodejce IBM se všemi potřebnými informacemi pro resellery.

Kamila Jeřábková závěrem shrnula hlavní novinky, které zjistila na Technical University IBM (Lenovo). Zdůraznila, že poskytování nyní prodaných servisních balíčků je garantováno min. na dalších pět let beze změn. V produktech zmínila nové generace serverů M5 a X6 a v networkingu především SDN (podporu OpenFlow) a flexibilní mapování portů.

Z novinek v rámci tranzice doplnila, že Lenovo vyvíjí nový konfigurační nástroj, který bude společný pro všechen x86 hardware. Nástroj PSAT pro nacenění zůstává a nově přes něj bude možné dělat také registrace obchodních zakázek.

Závěrem ještě Martina Kocourková s Martinem vylosovali tombolu, poděkovali partnerům za věrnost a účast.

Zdroj: ChannelWorld

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře