Reportáž: Comguard uspořádal třináctý ročník konference Security & Networking

Setkání partnerů VAD distributora Comguard přineslo celodenní program plný prezentací, živých ukázek a případových studií z oblasti kybernetické bezpečnosti. Hvězdou dne byla nová analytická služba ThreatGuard 2.0.

Reportáž: Comguard uspořádal třináctý ročník konference Security & NetworkingSpolečnost Comguard uspořádala již třináctý ročník konference Security & Networking s mottem Kybernetická bezpečnost v praxi. Setkání, které přilákalo desítky partnerů, se konalo za účasti odborníků z Comguardu i zástupců výrobců z jeho portfolia.

Hosty přivítal ředitel Comguardu Karel Klumpner, který na úvod shrnul program konference a představil přehled novinek v nabídce distributora. Konkrétně zmínil značku Rapid7, kterou Comguard nabízí od loňského roku, a letošní přírůstky LastLine a Whalebone.

Comguard se chlubí novou generací Threatguardu

Hlavní novinkou na straně Comguardu však byla jeho vlastní služba Threatguard 2.0, kterou v následné prezentaci představili Michal Mezera a Roman Jiráček. Tento „virtuální bezpečnostní analytik“ sbírá informace o hrozbách a vytváří jejich strukturovanou databázi.

Zákazníci se mají díky Threatguardu vždy dozvědět relevantní informace o konkrétních hrozbách, a nová verze 2.0 přináší řadu novinek včetně výhod pro partnery. O těch si ale raději poslechněte přímo z úst Romana Jiráčka v našem videorozhovoru.

Jak se implementuje nové řešení

Ondřej Kováč ze společnosti Alison Slovakia prezentoval případovou studii nasazení řešení společnosti Rapid7 u velké slovenské společnosti. Ta byla nucena přejít na nového poskytovatele řešení, neboť ten její ukončil vývoj svého produktu.

Kováč účastníkům rozebral klíčové faktory, které ovlivnily architekturu implementace. V potaz bylo nutno brát nejen technické otázky, ale také další záležitosti včetně lidských zdrojů, asset management nebo třetích stran.

Vyjděte si na lov hrozeb

Jan Dymáček rozebral téma SOC (security operations center) coby jednu z možností přístupu k zabezpečení podniků. Mimo jiného upozornil, že vybudování vlastního SOC je nákladné, a vyzval partnery, aby se nebáli nabízet outsourcing.

Jakub Mazal na něj navázal s tématem technik odhalování neznámých hrozeb a tzv. threat huntingu napříč celou sítí. Svou prezentaci doprovodil praktickou ukázkou řešení McAfee Active Response v živém provozu.

Michal Mezera se pak v zajímavé prezentaci podělil o zkušenosti své i svých klientů s nasazováním řešení typu DLP (prevence ztráty dat), zejména pak o problémy, které při nasazení i provozu takového řešení mohou nastat.

Kybernetická bezpečnost i během oběda

Během přestávek na kávu se mohli účastníci zastavit u stolů v zadní části sálu, kde si mohli promluvit se zástupci Comguardu a také společností Rapid7, McAfee, Sophos, Barracuda a Lastline. Kdo měl dlouhou chvíli, mohl si zahrát ve virutální realitě.

Sympatickou součástí programu během obědové pauzy byla možnost předem se přihlásit ke stolu s představiteli výše zmíněných značek a probrat obchodní i jiné otázky v úzkém kruhu a uvolněné atmosféře přímo během jídla.

Odpolední program pokračoval dalšími tématy včetně kladení pastí na útočníky pomocí řešení Rapid7, nové generace cloudových firewallů Barracuda, zabezpečení cloudu od McAfee skrze akvizici Skyhigh či metod ochrany serverů a koncových bodů od Sophosu.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře