Red Hat Forum 2014 v Praze: Otevřenou spoluprací k inovacím

Společnost Red Hat uspořádala sérii setkání Red Hat Forum 2014, jejichž součástí byla i zastávka v Praze. ChannelWorld byl jejím hlavním mediálním partnerem.

Red Hat Forum 2014 v Praze: Otevřenou spoluprací k inovacím
Podstatou Red Hatu je integrace

Následujícím řečníkem byl Phil Andrews, víceprezident Red Hatu pro severní a východní Evropu. Jeho vystoupení navazovalo na Jima Tottona a přineslo praktičtější a bližší vzhled do metod a vizí Red Hatu.

Phil Andrews začal statistikou, která ukazovala, že 80 % podnikových IT rozpočtů spolknout náklady „lights on“, tedy na udržení systémů v provozu, takže zůstane jen 20 % na inovace a transformace. Odpovědí na tuto situaci má podle Phila Andrewse být open-source, který má snížit náklady na údržbu a umožnit větší investice do nových technologií.

Současné podnikové IT se podle Phila Andrewse potýká se třemi zásadními otázkami. První je již zmíněná propast mezi poptávkou po inovacích a schopnostmi tradiční infrastruktury, druhou je tzv. stínové IT, tedy situace, kde jiná oddělení v organizaci obcházejí její IT oddělení a pořizují technologie a služby na vlastní pěst. Třetí je pak, částečně v důsledku právě stínového IT, nepropojenost aplikací, které organizace používá.

Na řečnickou otázku, co s tím, si Phil Andrews odpověděl: infrastruktura, případně platforma jako služba. Podstatnou nabídky Red Hatu je podle něj integrace a co nejširší univerzální řešení, v čemž odkázal na Jimem Tottonem zmíněný koncept otevřeného hybridního cloudu.

ČR druhým nejdůležitějším trhem regionu

Na následující tiskové konferenci s řečníky bylo novinářům s lítostí sděleno, že vzhledem k probíhajícímu tichému období není možno hovořit o hospodářských výsledcích společnosti (tyto byly zveřejněny hned druhý den a vykazují 17% růst obratu společnosti v prvním čtvrtletí).

Bylo však možné hovořit o lokální situaci. Chris Rocki vyzdvihl český trh a označil jej za druhý nejdůležitější v regionu CEE po Polsku. Red Hat u nás má přibližně 750 zaměstnanců, provozuje zde největší ze svých globálních inženýrských center a velmi si chválí spolupráci s brněnskou univerzitou.

V krátké prezentaci bylo řečeno, že meziročně stoupá podíl Linuxu na nových serverech a že Red Hat má zastoupení v 65 % podílu tohoto operačního systému.

Co se týče blízké budoucnosti, byla jako příklad zmíněna spolupráce se společností SAP a spojení jejích produktů, často běžících na starých verzích Unixu, s RHEL 7.

Chris Rocki a Iveta Babulenková následně přijali pozvání ChannelWorldu k rozhovoru. Ten vám přinášíme v samostatném článku.

Záznamy všech vystoupení z Red Hat Forum 2014 najdete zde.

Zdroj: ChannelWorld

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře