Red Hat Forum 2014 v Praze: Otevřenou spoluprací k inovacím

Společnost Red Hat uspořádala sérii setkání Red Hat Forum 2014, jejichž součástí byla i zastávka v Praze. ChannelWorld byl jejím hlavním mediálním partnerem.

Red Hat Forum 2014 v Praze: Otevřenou spoluprací k inovacím
Chris Rocki vítá účastníky setkání. Jim Totton hovoří o "inovační propasti".

Společnost Red Hat uspořádala sérii setkání Red Hat Forum 2014, jejichž součástí byla i zastávka v Praze. Své hosty pozval Red Hat dne 18. 6. 2014 do pražského hotelu Crowne Plaza, aby je seznámil se svými novinkami a vizemi do budoucnosti. Hlavním tématem letošního turné bylo uvedení nové verze platformy Red Hat Enterprise Linux 7 (RHEL).

Red Hat se pyšní svým výhradním zaměřením na open-source software. V duchu této vlastnosti se neslo již úvodní video, které vyzdvihovalo otevřenost, spolupráci a inovaci. Tato slova ostatně byla leitmotivem celé dopolední keynote.

Tu, před několika stovkami hostů v zaplněném sále, odstartoval krátkým úvodem a přivítáním Chris Rocki, regional manager Red Hatu pro region CEE. S fotbalovým míčem v ruce poukázal na to, že nová verze RHEL byla uvedena se začátkem fotbalového mistrovství světa, stejně jako předchozí verze RHEL 6 před čtyřmi lety.

Chris Rocki také hostům představil Ivetu Babulenkovou, která v Red Hatu od dubna působí na pozici sales a channel manažerky pro Českou a Slovenskou republiku, načež předal slovo hlavní hvězdě dopoledního programu.

Zaplnit propast mezi poptávkou a schopnostmi

Tou byl Jim Totton (na fotografii), víceprezident Red Hatu a generální ředitel divize podnikových platforem, kam spadá právě čerstvě uvedený RHEL 7. Jim Totton odstartoval svou prezentaci popisem své cesty do Mnichova a následně do Prahy.

Poukázal na to, že téměř každý krok jeho cesty, od zakoupení letenky, samotného letu, zamluvení hotelu nebo zavolání taxíku, umožnil open-source software, z čehož značnou část tvořil software dodaný přímo Red Hatem.

Následně přešel k tématu inovační mezery v IT, znázorněné grafem s rozevírajícími se nůžkami mezi poptávkou po inovacích a schopnostmi tradiční IT infrastruktury.

Odpovědí na tento fenomén je podle Jima Tottona koncept otevřeného hybridního cloudu, který v sobě sjednocuje fyzický a virtuální přístup, stejně jako veřejný a soukromý cloud. Ten má umožnit vyvíjení otevřených inovací prostřednictvím spolupráce zapojených firem. Pomoci má i výsledná komoditizace řešení.

Nepřekvapí, že Jim Totton věří, že cesta k otevřeným inovacím vede skrze Open Stack a RHEL, tedy produkty Red Hatu. RHEL je podle něj alternativou k uzavřeným systémům, nenese s sebou žádné licenční poplatky a přináší výhody například v okamžité dostupnosti. Když vyšel RHEL 7, stávající zákazníci Red Hatu jej měli ihned k dispozici, aniž by museli platit jediný dolar navíc. Jim Tottom vyzdvihl i to, že každá verze RHEL má desetiletý životní cyklus.

Svou prezentaci Jim Totton zakončil přesvědčením, že Red Hat disponuje nástroji pro překonání zmíněné inovační mezery a slovy, že budoucnost nikdy nebyla tak otevřená.

Pokračujte na další straně>>

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře