Obrazem: Příchod podzimních novinek v IT odstartovalo eD Forum 2017

12. ročník partnerského setkání společnosti eD system Slovakia opět inspiroval resellery, s čím vyrazí na trh v nadcházející sezóně.

Obrazem: Příchod podzimních novinek v IT odstartovalo eD Forum 2017
Opět v bratislavském hotelu Saffron se 7. 9. uskutečnil dvanáctý ročník partnerského setkání výrobců a prodejců IT - eD forum. Celkem 34 značek se prezentovalo formou výstavek, přednášek a workshopů ve čtyřech sálech.

Peter Kucer, jednatel pořádající společnosti eD system Slovakia, pochválil každoročně se zlepšující se účast na setkání a přivítal na pódiu výstavního sálu další dva jednatele Jaroslavu Korbašovou a Petra Zmátlíka.

Ten představil, co firma chystá na další období: „Snažíme se vylepšovat servis pro naše partnery a i dodavatele. V nové sezóně spustíme nový e-shop, máme nové call-centrum, které poskytne pružnější servis, a máme nové sklady, které jsou třikrát větší a modernější. Už nyní máme o 24 % více skladových položek.“

eD system Slovakia má nově také dvě divize – volume distribuci a distribuci komplexních IT řešení (VAD).

Společně pak zástupci managementu popřáli účastníkům, ať si odnesou informace o spoustě novinek, a výrobcům, ať se setkají s co největším počtem zákazníků.

Erika Lindauerová, generální ředitelka HP, s managementem eD system SlovakiaHlavním partnerem setkání se již tradičně stalo HPE a HP. Generální ředitelka českého a slovenského zastoupení Erika Lindauerová upozornila na gamingové portfolio PC HP Omen, které si mohli účastníci vyzkoušet v herním koutku včetně virtuální reality. K vidění bylo i nové komerční portfolio a novinky v tiskárnách. V listopadu se u distribuce dočkáte zajímavosti HP Sprocket – kapesní tiskárny fotografií – ideální hračky pro teenagery.

Občerstvení bylo letos na konferenci lépe dostupné, obsluha se zrychlila tím, že kromě přízemí přibyly stoly také na poschodí. Na dvě skupiny se rozdělil i oběd. V jeho čase byl připravený doprovodný program, přišel Sajfa (moderátor a herec Matej Cifra, pozn. red.), se kterým se mohli reselleři vyfotit, a Ondrej Macko vybral z výstavky produktové zajímavosti letošního eD fora.

Jednu z prvních přednášek zahájil Jozef PuryHPE, který resellerům představil 10. generaci serverů ProLiant. Ta přináší navýšení výkonu (mezigeneračně HPE uvádí 71% navýšení), posílení bezpečnosti, vyšší rozšiřitelnost a upravený design.

Bezpečnost zvyšuje nový čip iLO5, který pomáhá chránit firmware serveru a umožňuje jeho obnovení (vč. obnovy OS) v případě nákazy. Servery mají také vyšší kapacitu NV-DIMM a samozřejmě podporu vyšší frekvence DDR4. Gen 10 pohání procesory Intel Xeon Scalable a lze ji osadit vyšším počtem pevných i NVMe disků. Nové řadiče diskových polí Smart Array pak mají být dvakrát výkonnější než jejich předchůdci. Upraven byl i management serverů.

Tomáš Hubocký později představil portfolio byznysových notebooků HP. Z nejvyšší řady vypíchl

EliteBook x360 1030 G2, který disponuje elektronickým privátním filtrem, čtečkou smart card a má plnou výbavu portů (tedy až na VGA). Mechanický dock, VGA, displayport a volitelně i privátní filtr pak naleznete také v řadách EliteBook 800 a ProBook 600. U nich přijdou další změny až v létě příštího roku.

Hubocký také dodal, že ProBooky řady 400 a vyšší lze u distributorů konfigurovat už od jednoho kusu přes nástroj HP Top Config.

Tomáš Hubocký, HP

Marián Kováčik prezentoval end-to-end portfolio Dell EMC. Zdůraznili současný trend, kdy je podstatný server, který díky virtualizaci dokáže obsáhnout networking a hlavně storage bez nutnosti je oddělovat. Jako jednu z výhod Dell EMC uvedl, že dokážou nabídnout jak tradiční HW infrastrukturu, tak softwarově definovaná řešení (při podpoře open networkingu). Představil také 14. generaci serverů Dell PowerEdge.

Peter OravecLenova se v první části své přednášky věnoval portfoliu herních PC Legion. Upozornil, že aktuálně nejvýkonnější herní notebook Y720 s matným 15,6‘‘ UHD displejem, grafikou GTX 1060 s 6GB,  podporou VR (certifikace Oculus),  integrovanou podporou pro ovladač XboX On, volitelně RGB podsvícenou klávesnice, USB- C s Thunderboltem 3 a zabudovaným ozvučením Dolby Atmos.

Novou herní vlajkovou lodí notebooků však již brzy bude Legion Y920, který nabídne 17‘‘ displej s grafikou GTX 1070 až s 8 GB paměti, 64 GB RAM a procesory Intel Core i7. Jeho cena začíná na 2 579 eur. Zákazníkům, kteří preferují desktopy pak můžete nabídnout modely Lenovo Legion Y520, Y720 a Y920.

Peter Oravec také ukázal vývoj consumer servisu. Ten aktuálně funguje v Ústí nad Labem. Zatímco v roce 2013 průměrná doba opravy trvala 23 dní, před rokem Lenovo výrazně zlepšilo logistiku a vypustilo mezičlánky, což snížilo průměrnou dobu opravy na deset dní (osm pracovních dní).

Nové počítače z dílný eD systemu prezentoval Michal Útrata. Původní Digipro se mění na počítače oLynx, které nabídnou desktopy v řadách Play, Work a prodejní řešení Sell. eD system tímto využívá synergie s českým zastoupením. Již brzy se o nich dočtete více na novém webu.

Michal Útrata, eD system

Na přednášce společnosti Samsung se účastníci dozvěděli od Lukáše Zimy o možnostech nasazení digital signage. Společnost pro resellery připravila kompletně nový katalog, který jim pomůže rozpoznat příležitosti v jednotlivých odvětvích a, aniž by zmiňoval konkrétní produkty, shrňuje přínosy a prodejní argumenty. Simona Oravcová pak přiblížila nové modely monitorů s technologií Quantum Dot pro lepší podání barev a výraznější černou. Úplnou špičkou je zakřivený UltraQHD model LC34F791WQUXEN s 34‘‘ úhlopříčkou. Nabídnete jej za 975 eur.

Na závěr konference se tradičně losovali výherci tomboly, do které věnovali ceny dodavatelé. 

Ocenění za nejlepší výstavku eD forum 2017 si letos odnesla společnost HP. Nejlepší prezentaci si tentokrát připravil Asus.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: Channelworld

Komentáře