Obrazem: Jaký byl CeBIT 2014

Letošní roční veletrh CeBIT se konal na hannoverském výstavišti ve dnech 10. - 14. 3. ChannelWorld se jej zúčastnil a nyní přináší jeho krátké shrnutí.

Obrazem: Jaký byl CeBIT 2014
Na veletrh CeBIT 2014 v německém Hannoveru se vydala většina ICT světa, od největších světových značek po malé národní společnosti hledající nové příležitosti, výrobci, distributoři, reselleři i nadšenci z řad veřejnosti.

Stánky v šestnácti halách největšího výstaviště světa nabízely produktové řady hardwaru, softwaru, cloudových řešení a inovací. Představovaly se tu státy i regiony a na své si přišel i ten, kdo přišel hledat nové kariérní příležitosti.

Přistání na planetě Reseller

Pro maloobchodní prodejce ITC byla nejzajímavější částí veletrhu sekce Planet Reseller. Ta se konala na ploše hal 14 a 15, za turnikety, pouštějícími dovnitř pouze resellery, distributory a zástupce značek. Největší díl místa si zde zabralo setkání GSM Exchange, kde se scházeli distributoři a prodejci chytrých telefonů.

Tento segment byl ostatně na Planet Reseller zdaleka nejvíce zastoupený, s velkou prezencí mimoevropských společností, zejména z Asie. Po telefonech byly, přinejmenším rozlohou stánků, nejčastěji vidět skříně a chladicí zařízení pro PC. Celkem zde své stánky postavilo bezmála 240 firem, ze známých značek zde byly například Asus, BenQ, Nvidia, Seagate, WD a řada dalších.

Samsung, IBM, Huawei a ti druzí

Hlavní výstavní prostor CeBIT 2014 byl rozdělen do devíti tematických celků, od podnikových řešení v hale 2 po komunikace a sítě v hale 13.

První jmenovaný celek se těšil největšímu prostoru i zájmu návštěvníků. V obrovské hale 2 rozbily své stany firmy IBM, Samsung a Huawei, které letos byly - společně s Intelem, jež si na výstavišti zabral samostatný pavilon - největšími vystavovateli, přinejmenším co se týče rozlohy.

Nabídce pro podniky se věnovala i témata v dalších halách, konkrétně ERP, ECM, IT službám, webovým a mobilním řešení, bezpečnosti, infrastruktuře, datacentrům a konečně komunikacím a sítím.

Zbytek veletrhu patřil specializovaným úsekům. Kromě zmíněné Planet Reseller, která byla součástí širšího prostoru určeného zařízením a přislušenství, zde byl hala 7 vyhrazená pro prezentace veřejných sektorů, sekce Job & career v hale 9, kde zdaleka nenabízely práci jen IT firmy, nýbrž i například všechny složky německých ozbrojených sil a další.

V hale 8 potom po celou dobu konání veletrhu probíhala konference CeBIT Global Conference, na níž letos za promluvili například spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, zakladatel Wikipedie Jimmy Wales nebo Eugene Kaspersky, šéf Kasperky Lab.

Partnerskou zemí letošního ročníku bylo Spojené království.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře