Obrazem: i4wifi otevřelo dveře partnerům na „velkou žranici“

Ve čtvrtek 16. 6. nastal jediný den v roce, kdy i4wifi otevírá dveře zákazníkům do svých prostor na Praze 10. Oproti předchozím ročníkům byl však ten letošní pojatý jako „velká žranice“ v kovbojském duchu.

Obrazem: i4wifi otevřelo dveře partnerům na „velkou žranici“
Co účastníky 4. ročníku dne otevřených dveří v i4wifi čekalo, je z názvu asi zřejmé. Během celého dne byl k dispozici bohatý raut s grilovanými stejky, mexickými Burgery s chorizzem, s různými zeleninovými saláty a mexickými specialitami (quesadilly, nachos a další). Sladkou odpolední tečkou byly máslové croissanty a jablečné překvapení.

Zdaleka však nešlo jen o jídlo. Součástí akce byly odborné přednášky a prezentace značek Ubiquiti, MikroTik, LB-Link, EVBike, GWL Power, GridFree, RF Elements, ISPadmin a Ostrovních Elektráren. Vystoupil také zástupce ČTÚ. Na dotazy účastníků byli po celý den připraveni odborníci z řad i4wifi i zúčastněných společností.

Výstavku výrobců doplnila oblíbená „hrabárna“, kde si účastníci mohli koupit nejrůznější sortiment zboží za symbolické ceny. Akci oživila jízda na elektrokolech EVBike, živá příprava pokrmů a již zmíněná spousta dobrého jídla. Ti, kteří vyplnili vědomostní dotazník, mohli odpoledne vyhrát router, ale i kolekci „pivních znalců“.

Z přednášek

Jaromír Čihák, MikroTikOdborník na systém RouterOS MikroTik Jaromír Čihák představil aktuální trendy v bezdrátových (Wi-Fi) sítích. Ukázal nejnovější produkty MikroTiku na 802.11ac a vysvětlil přínosy budoucích vylepšení standardu 802.11. Konkrétně jde o ax, které má zvládnout 1,2 Gbit na stream a kombinovaně dosahovat 14 Gbit (komerční nasazení očekávané až kolem 2019) a Wi-Fi HaLow (802.11 ah) běžící na 900 MHz, které se vyvíjí pro internet věcí.

Závěrem pak Čihák upozornil, že se u přípojek sice všude zmiňuje rychlost, ale nikde není vidět důležitý počet přenesených paketů za sekundu. S účastníky se skrze videa podělil o vybrané zajímavosti a zkušenosti, které nasbíral za 17 let spolupráce se MikroTikem (např. Wi-Fi pokrytí Mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze, nebo připojení akrobatických letadel na Red Bull Aerobatic Freestyle Challenge).

Jiří Macek z ČTÚPo obědě vystoupil Jiří MacekČTÚ, aby promluvil o licencovaných a nelicencovaných pásmech pro bezdrátový internet a především o změnách v roce 2016. Představil výsledky aukce volných rádiových kmitočtů, novou směrnici RED pro rádiová zařízení, a shrnul jednotlivá pásma pro širokopásmové sítě. Příští rok se bude prodávat 3,6-3,8 GHz (celoplošné sítě pro internet).

Jak se osamostatnit v napájení prezentoval Martin Kolařík, majitel společnosti Ostrovní Elektrárny, která se zabývá ostrovními a hybridními elektrárnami. Kolařík představil jejich největších výhody oproti síťovým řešením a vysvětlil vliv orientace FV panelů na efektivitu ostrovních systémů. Posluchači se dozvěděli také aktuální novinky v oblasti hybridní instalace a dostali tipy, jak začít s malou instalací.

Jakub Sivák ze společnosti RF Elements přednesl praktické zkušenosti s nasazením symetrických sektorových antén typu horn. Miroslav Jícha, zástupce společnosti ISPadmin, pak na závěr ukázal zájemcům Billing & Network management system pro správu a fakturaci služeb poskytovatelů internetového připojení.

Zdroj: ChannelWorld, i4wifi
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře