Obrazem: eD profi osobně i v nestandardních podmínkách

Akce pro partnery sítě eD profi se odehrála na pozadí doznívající pandemie i kybernetického útoku, přesto se však i díky velkému zájmu vendorů nesla v optimistickém duchu.

Obrazem: eD profi osobně i v nestandardních podmínkách
Společnost eD system za výjimečných okolností uspořádala své tradiční setkání partnerů sítě eD profi. Akce distributora zastihla nejen v průběhu doznívající epidemiologické krize, ale i ve chvíli, kdy se potýkal s bezprecedentním kybernetickým útokem.

Společnost v prostorách Golf & Spa Resortu Konopiště připravila v náhradním červnovém termínu pestrou nabídku odborných přednášek ve třech blocích, kterých se účastnila zhruba stovka návštěvníků a 23 vystavovatelů.

Zástupci eD systemu se hned v úvodu vyjádřili k útoku, jenž v noci na středu 10. 6. 2020 zasáhl celý holding eD group. Potvrdili, že se jednalo o sofistikovaný cílený útok a ujistili partnery, že díky včasnému vypnutí systému nedošlo k ohrožení jejich bezpečnosti.

Zároveň nastínili průběh recovery plánu s tím, že v těchto dnech dochází k postupnému obnovování provozu. Na řešení výjimečné situace se podílejí experti, kteří pomáhali například s řešením prosincového kyberútoku na benešovskou nemocnici.

Marketingový ředitel eD systemu Šimon Churý v tomto kontextu vyzdvihl loajalitu řady zákazníků, kteří se rozhodli se svými objednávkami u distributora počkat až do opětovného obnovení provozu e-shopu, k němuž v tomto týdnu došlo.

Přednášky osobně i na dálku

Za dodržení hygienických odstupů se v hlavním sále odehrálo patnáct prezentací vendorů, kteří účastníky setkání ve dvacetiminutových blocích seznamovali s produktovými novinkami svých značek.

V průběhu dne zde vystoupili zástupci značek Gigaset, Lenovo, D-Link, Canon, Xerox, Xiaomi, Lynx, Acer, Intel, Samsung, I-Tec, Epson, TPC. Dvě neobvyklé videopřednášky si pak představilo HP.

Ve výstavním sále pak účastníci měli možnost si vystavované novinky prohlédnout či individuálně konzultovat s vendory. K vidění byla zařízení napříč produktovými kategoriemi od tradičních PC a routerů až po zařízení pro chytrou domácnost.

Pivo, tombola a vřelá atmosféra

Na závěr oficiální části se konalo tradiční losování tomboly, do které se mohli zapojit účastníci, již obdrželi dostatečný počet razítek za účast na přednáškách. Po tombole se v příjemné neformální atmosféře konal raut.

Ten zpestřila pivní degustace, během které měli účastníci možnost ochutnat pivní mok z lokálních řemeslných pivovarů. Kulturní část programu pak zajišťovalo netradiční hudebně-divadelní představení v podání rodinného souboru Víti Marčíka..

eD system neopomněl poděkovat vendorům i partnerům za projevený zájem a za ochotu účastnit se osobního setkání i za nejisté situace a vyjádřil přání, aby podzimní eD world mohl proběhnout již standardně.

Zdroj: ChannelWorld, eD system
Galerie

Úvodní foto: eD system

Komentáře