Obrazem: Datacentrum DataSpringu má po roce provozu 20 zákazníků

Jediné datové centrum v ČR, které se oficiálně pyšní certifikací úrovně Tier III, otevřelo své dveře k prohlídce. Za první rok fungování získal DataSpring pro své datové centrum v Lužicích u Hodonína více než 20 referenčních zákazníků.

Obrazem: Datacentrum DataSpringu má po roce provozu 20 zákazníkůZdeněk Honek, obchodní ředitel společnosti DataSpring.

Společnost DataSpring, která provozuje datové centrum s certifikací Tier III v Lužicích u Hodonína, vykázala za loňský rok růst o 360 %, nabrala 40 nových zaměstnanců na celkových 90 a získala dvacet klientů.

„Aktuálně rosteme meziměsíčně zhruba o 30 % a letošní plán je dosáhnout tržby 130 mil. Kč z toho ve službách 80 milionů korun,“ uvedl Zdeněk Honek, obchodní ředitel společnosti.

Dodal, že cílem DataSpringu je stát se předním poskytovatelem cloudových služeb v ČR, největším hráčem v BaaS(Backup as a Service) a partnerem s největšími kompetencemi pro práci s daty.

Kromě IaaS, Paas, BaaS, MSSQLaaS, Visual Analytics as a Service provider poskytuje také služby v oblasti business intelligence a vyvíjí také SW na míru.

Důraz klade DataSpring na cenovou dostupnost. Příkladem je například MS SQL Enterprise poskytované jako služba za cenu edice Standard.

Jako certifikovaný Microsoft Cloud Solution Provider spouští v 2. pololetí tzv. pleAzure-cloud postavený na technologiích Microsoftu. Půjde o kombinaci privátního prostředí Azure s veřejným cloudem Microsoftu s fakturací v korunách, uvedl Zdeněk Honek a dodal, že má jít o „nejrychlejší Azure prostředí v CEE“. Postavené je na Cisco Application Centric Infrastructure (ACI).

Letos je DataSpring ve fázi certifikace na platinum partnera Commvaultu.

KKCG společně s Foxconnem navíc založilo joint venture SafeDX a staví druhé datacentrum v Praze, které má být třikrát větší než to v Lužicích. Otevřeno má být v září roku 2016 a soustředit se bude na projekty pro velká data (Hadoop) a na video streamování. Nové datové centrum nabídne geografickou redundanci s Lužickým datacentrem.

Jak to aktuálně vypadá v zázemí datového centra i sálu, si můžete prohlédnout v přilozené fotogalerii.

Zdroj: ChannelWorld, DataSpring
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře