Obrazem: Česká pobočka Esetu oslavila 15 let

Společnost Eset software si 21. 7. 2016 připomněla s významnými partnery a zákazníky patnáct let založení pobočky na českém trhu.

Obrazem: Česká pobočka Esetu oslavila 15 letJuraj Ferenc, ředitel české pobočky Eset software.

Po rozdělení ČSFR v roce 1993 se zkomplikovala distribuce produktu NOD do Česka, vzpomíná první důvody vzniku českého zastoupení Esetu dnešní ředitel Juraj Ferenc.

Postupným řešením situace bylo založení české pobočky dne 25. 7. 2001. Před patnácti lety začínal Eset software na Letné, kde si jeho zakladatelé Miroslav Trnka a Peter Paško pronajali jako kancelář byt 1+1 naproti ministerstvu vnitra.

První rok ještě zakladatelé řídili pobočku na dálku z Bratislavy. Od roku 2002 dostal české zastoupení na starost Juraj Ferenc. Po roce se firma stěhovala do protějšího 2+1, záhy měla dalších sedm zaměstnanců a v roce 2006 se již přesouvala do karlínského Meteor Office Parku, kde pracovalo postupně celkem asi dvacet lidí, rekapituluje Ferenc.

Další růst a rok 2011 už znamenaly stěhování do prostor holešovické budovy Classic 7 – budovy, která stojí na místě někdejšího parního mlýna.

Když Juraj Ferenc do firmy nastupoval, dosahovala obratu kolem půl milionu korun, o rok později už obrat činil pět milionů a za další rok narostl 35 milionů korun. V roce 2006 firma překonala hranici 100 milionů korun.

Během té doby jsme získali pro nás významné zákazníky, jako bylo Centrum, Atlas a samozřejmě Seznam.cz, nebo například Českou spořitelnu či Českou poštu,“ vzpomíná Juraj Ferenc.

Podle IDC měl Eset na českém trhu v roce 2014 v segmentu Secure Content & Threat Management (SCTM) podíl 25,7 procent a v segmentu Endpoint Security 31,3 procenta.

V ČR má společnost 4 200 aktivních partnerů, přes 175 000 aktivních zákazníků a loni dosáhla obratu bezmála 300 milionů korun.

Když jsem před 14 lety nastupoval do Esetu, byl jsem velmi příjemně překvapen nejen lidmi, ale i firemní kulturou. Ať to byli programátoři, obchodníci nebo samotní majitelé, všichni byli přátelští, ve všem otevření, transparentní a vždy jim záleželo na tom, aby na prvním místě byly vždy ochrana a potřeby zákazníků a až potom zisk. Pevně věřím, že se tyto hodnoty podařilo zakořenit i v českém Esetu,“ uvedl Jural Ferenc na terase holešovické budovy, kde Eset v ČR sídlí.

Zdroj: ChannelWorld, Eset
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře