Obrazem: Asbis pozval své partnery na malý „Oktoberfest“

Vrcholí sezóna nejen prodejů, ale i partnerských setkání. Asbis CZ pozval své zákazníky ve dnech 20. – 21. 10. do Tábora, kde uspořádal produktové školení. Tematicky se distributor inspiroval tradičním pivním festivalem Oktoberfest, v jehož duchu se nesl doprovodný program.

Obrazem: Asbis pozval své partnery na malý „Oktoberfest“
Více než čtyřicet účastníků se sešlo v konferenční místnosti hotelu Dvořák, kde na ně čekaly prezentace výrobců z portfolia společnosti Asbis CZ. Jako první promluvil Branislav Ides za firmu Intel a představil očekávané novinky v 7. generaci procesorů, ale i zbrusu nové modely SSD. Věnoval se také IoT technologii, jejíž použití se stává v běžném životě stále častější.

Poté si slovo převzal Jan HemberaMicrosoftu, který upozornil na zcela nový „anniversary update“ Windows 10, který přináší například vylepšenou nabídku Start či nové funkce pro vývojáře. Představil také nejnovější verzi kancelářského balíku Office 2016. Ta zachová základní rozložení ovládacích prvků, ale přinese funkce jednoduchého sdílení např. s Android telefonem přímo z aplikace. Nové Office budou také více přizpůsobeny pro práci s dotykovým displejem a Windows 10. Na závěr své prezentace zařadil Jan Hembera informace o Windows Serveru 2016, který nově přechází na jádrové licencování.

Jako poslední vystoupil se svou přednáškou Marek Řihošek ze společnosti Seagate. Hlavní část své přednášky věnoval představení nové řady Guardian, v níž zákazníci najdou disky BarraCuda, IronWolf a SkyHawk. První jmenované poskytují univerzální úložný prostor pro jednoduché notebooky i složité herní sestavy, zatímco IronWolf představuje výkonné a spolehlivé řešení pro NAS. Disky SkyHawk jsou speciálně navrženy tak, aby vydržely náročný nepřetržitý provoz v kamerových systémech.

Po skončení odborné části programu se hosté přesunuli do Housova mlýna, kde až do pozdních večerních hodin volně plynula zábava náležitě doplněná o vybrané lahůdky a několika druhů piva jako na skutečném Oktoberfestu. Hosté také mohli dát průchod svému soutěživému duchu a zúčastnit se tematických disciplín jako hod táckem na cíl, jízda na sudu nebo držení půllitru na čas. Celým večerem prováděl moderátor ve stylovém bavorském kostýmu a mezi soutěžními vstupy vystoupil i žonglér.

Zdroj: Asbis CZ
Galerie

Úvodní foto: Asbis CZ

Komentáře