Lenovo reaguje na trendy, uvádí mini pracovní stanici a PC jako službu

Lenovo uvádí nejmenší „ISV certifikovanou“ pracovní stanici na trhu a připravuje spuštění kompletní správy a poskytování PC jako služby.

Lenovo reaguje na trendy, uvádí mini pracovní stanici a PC jako službuNa konferenci Transform v New Yorku Lenovo oznámilo novinky pro firemní uživatele. Reaguje tak na změny na trhu. Podobně jako se tradiční IT mění na agilní, osobní výpočetní zařízení přecházejí z těch, které mělo IT plně pod kontrolou, na „svobodné“.

Podle Christiana Teismanna, senior viceprezidenta a GM pro komerční segment, Lenovo PCSD, za tím stojí postupné zmenšování pracovních míst a prostor a změny ve způsobu spolupráce.

Již v roce 2020 mají 50 % celosvětové pracovní síly tvořit mileniálové – generace, která vyrostla s mobilními zařízeními. V organizacích se proto zavádí modely CYOD (Choose Your Own Device) a PCaaS. Lidé dnes pracují napříč několika zařízeními, postupně jim v práci pomáhají osobní asistenti (jako Cortana) postavení na UI a augmentovaná realita bude podle Lenova do budoucna zvyšovat produktivitu pracovního prostředí.

Prvními vlaštovkami reakcí na tyto trendy jsou maličká pracovní stanice a možnost využít PCaaS poskytované Lenovem.

Christian Teismann, senior viceprezident a GM pro komerční segment, Lenovo PCSDPracovní stanice ThinkStation P320 Tiny nabídnou kromě výkonu a certifikací od ISV rozměry, díky kterým se vejdou i za stolní monitor. Pohání je procesory Intel Core (až i7) a grafické karty Nvidia Quadro P600. Lze je osadit až 32 GB RAM a 2TB diskem (nebo 1TB NVMe SSD).

Objem celého PC o rozměrech 25 x 179 x 183 mm je něco málo přes jeden litr. Přitom nabídne dva USB 3.0 porty, čtyři mini-DisplayPorty a dva DisplayPorty.

Mezi výrobce softwaru, kteří pracovní stanici certifikovali, patři Autodesk, Aveva, Bentley, Dassault, PTC nebo Siemens. 

Koncová cena ThinkStation P320 Tiny činí 849 dolarů (pro lokální trh ještě nebyla oznámena).

Pracovní stanice ThinkStation P320 Tiny

Zařízení jako služba

Lenovo také nemeškalo s trendem PC as a Service (PCaaS) a spouští první nabídku plně spravovaného (a konfigurovatelného) zařízení – balíku hardwaru a služeb – za pevný měsíční poplatek. Zákazník tak nebude muset řešit nákup, nasazení a správu po celou dobu životního cyklu zařízení, což má snížit firmám celkové náklady na jejich vlastnictví.

K pronájmu zařízení v modelu PCaaS Lenovo nabídne tablety, laptopy, desktopy, pracovní stanice včetně softwaru a služeb. V Evropě nyní běží pilotní provoz služby ve Španělsku. Na českém, případně slovenském trhu bychom se jí mohli dočkat v příštím roce.

ThinkStation P320 Tiny a PCaaS jsou právě dvě řešení v našem balíku nástrojů, které uvádíme, abychom pomohli organizacím s transformací. Počítače budou nadále integrální součástí budoucnosti osobních výpočetních zařízení,“ uvedl Christian Teismann.

 Zdroj: ChannelWorld, Lenovo
Úvodní foto: Channelworld

Komentáře