ISS 2014: Nová uživatelská zkušenost s PC, mobilita, data centra a bezpečnost

Exkluzivní reportáž: Na Intel Solutions Summitu 2014 se v Kodani setkalo na 541 platinum partnerů v rámci programu Intel Technology Provider, aby se seznámil s vizemi, plány a produktovými inovacemi pro letošní a další rok.

ISS 2014: Nová uživatelská zkušenost s PC, mobilita, data centra a bezpečnost
Kromě hlavních přednášek, ve kterých Intel shrnul svou vizi a plány na další roky byla zásadní součástí tzv. Showcase – výstavka 47 výrobců a Intelu se stovkami demo řešení, které bylo na letošním ročníku věnováno více času, aby partneři měli větší prostor vyzkoušet, co vše lze s novými technologiemi dělat.

 Sam Bellamy, director sales & distribution reseller channel organisation, EMEA, IntelÚčastníky konference uvítal Sam Bellamy, director sales & distribution reseller channel organisation, EMEA. Vysvětlil, že Intel chce „vést evoluci“ IT světa tím, že bude udržovat konstantní vývoj.

Christian Morales, viceprezident a general manager pro region EMEA, pokračoval tím, že Intel počítá, že tato dekáda vytvoří a rozšíří výpočetní technologie, které propojí a obohatí životy každého člověka na zemi.

Internet dává lidem přístup ke znalostem, vzdělání i službám a proto Intel usiluje, aby k němu mělo přístup co nejvíce lidí. Morales upozornil na změny, které probíhají ve službách (např. online nakupování), upozornil na generaci millennials, která bude v roce 2020 tvořit více než 50 % pracovní síly a je zvyklá pracovat na větším počtu zařízení současně.

Poukázal také na to, jak internet a IT mění energetiku (chytré sítě), zemědělství (lepší využití a méně plýtvání), stavebnictví a způsobu práce (mobilita). Být na internetu nestačí, jde o to mít kdykoliv přístup k aplikacím, které potřebuji, dodal Morales.

Jsme v novém světě, který je o aplikacích, velkých datech, vertikálních ekosystémech, rozmazané hranici mezi pracovním a spotřebním světem, chytrých městech, chytrých zařízení a nových počítačích, upozornil Morales.

Nový Intel

Christian Morales dále vysvětlil, že začíná další éra „nového Intelu“. Kromě nového CEO, společnost představuje nový branding, roadmapy i byznys. Po příchodu AIO, ultrabooků, následně zařízení 2 v 1 má nyní přijít internet věcí (viz dále).

Christian Morales, viceprezident, general manager, EMEA, IntelRok 2014 má být podle Intelu o prodeji řešení. Channel partnerům chce rozšířit možnosti prodeje upsellem licencí zabezpečení (bundle hardwaru a softwaru McAfee) do SMB i domácností, odlišit se v tabletech nabídkou speciálních produktů pro vzdělávání a dále chce rozšířit cloudový byznys přes specialisty na datacentra a internet věcí (např. gateway Intel pro připojení zařízení do internetu).

Jestli hlavní růst v prodeji zařízení nyní představují tablety a smartphony, Intel na základě dat IDC říká, že co do počtu kusů je již zcela válcují inteligentní systémy (onen internet věcí), které představují další velkou příležitost.

SMAC jsme před pěti lety neznali

Nyní se necházíme uprostřed třetí průmyslové revoluce – internet, informační dálnice, chytré „všechno“, uvedl svou keynote Rod O’Shea, EMEA regional director, IOT Group.

Roda O’Shea, EMEA regional director, IOT GroupUpozornil, že přichází nová generace lidí, kteří jsou odjakživa připojení k internetu, a že na vzestupu je nová střední třída. Růst obyvatel Země spolu se vznikem dalších mega měst začne vytvářet tlak na dostupné zdroje, zajištění zdravotní péče a vzdělávání pro miliardy lidí.

Nezastavitelná je „sdílená ekonomika“ (shared economy). Jako příklad O’Shea uvedl, že největším poskytovatelem hotelového ubytování na světě je Airbnb. Lidé se učí si věci více půjčovat než kupovat nové. Co to umožňuje? SMAC (Socialní média, Mobilita, Analytika, Cloud) – a nic z toho před pěti lety neexistovalo.

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře