HalDay 2014: Nepostradatelní reselleři dobývají Halywood

Společnost 100Mega Distribution, broadline distributor a výrobce počítačů HAL3000, uspořádala akční partnerské setkání jako casting na thriller „Nepostradatelní“.

HalDay 2014: Nepostradatelní reselleři dobývají Halywood

V Rozdrojovicích u Brna se setkali dealeři počítačů HAL3000, aby se zúčastnili „castingu na akční film Nepostradatelní“, který organizovala 100Mega Distribution.

Vedení společnosti, ti „největší IT správňáci na IT světě“, Martin Zavřel, David Petrovič a Petr Štefánek a další (aka Halnord Schwarzenegger, Jean Caude Hal Damme, Mickey Halke a Sylvester Halone) přivítali partnery v hotelu Atlantis, který se stal na jeden den filmovým ateliérem „Halywoodu“.

Zleva: Petr Štefánek, marketingový ředitel, Martin Zavřel, generální ředitel, David Petrovič, obchodní ředitel 100Mega DistributionO zahajovací trailer se s vámi bohužel podělit nemůžeme (zkuste kontaktovat 100Megu), ale věřte, že již úvodní titulky „Jediný život, který znají, je správný… Jediní, komu kdy byli věrní, jsou zákazníci… Zajímají je hlavně lidi, prachy a počítače…“ napovídají, že stojí za to.

Kromě přednášek výrobců, na nichž občerstvování zajišťoval akční catering, probíhala po celý den foto soutěž se společností Canon o nejlepší fotku Halywoodu a u HP se mohli partneři – bojovníci proti konkurenci – vyfotit před zeleným plátnem s možností digitálního doplnění akčního pozadí. K dispozici byla také střelnice s airsoftovými zbraněmi a možnost trénovat na natáčení venkovní seskoky na laně.

Po večeři pak Martin Zavřel spolu s Davidem Petrovičem vyhlásili vítěze foto soutěže, otevřeli bar Chucka Norrise (který sice všechno vypil, ale nic neubylo) a odstartovali zábavu do pozdních hodin.

Příprava na natáčení

První přednáška byla samozřejmě věnovaná novinkám v počítačích HAL3000. Z produktových novinek upozornili Martin Zavřel a David Petrovič na HAL3000 NUC – mini PC, které lze použít jako domácí sever, multimediální přehrávač, nebo PC v kiosku/kavárně či v kanceláři.

Dále představili HAL3000 AIO, které jsou v nabídce jako 21,5“ nedotykový a 23,6“ dotykový model s FullHD rozlišením, 120 GB SSD a 1 TB hotswap diskem, který lze připojit jako USB externí disk.

HAL3000 AIO DRN-STNKuriozitou je AIO DRN-STN (Drone Station) – první herní sestava s 24“ FullHD, procesorem Intel Core i5, 256 GB SSD, za koncovou cenu 50 tis. Kč.

Pro-gamerům můžete nabídnout sestavu Maxwell postavenou na grafice Nvidia GeForce GTX 750. Jsou k ní herní kupony jako bonus.

Na APU Kaveri (A10-7850K) je postavená stejnojmenná sestava s grafickým jádrem AMD Radeon řady R7.

Prostorově úsporné a elegantní herní PC EVGA je poskládáno do mini ATC formátu s prosklenou bočnicí. Pohání jej Intel Core i5 a Nvidia GTX 770.

Herní hvězdou je pak pokračování série Titan Black s novou kartou Nvidia GeForce a procesorem Intel Core i7 4930K.

Na portálu www.porazprofiky.cz má pak každý uživatel možnost navrhnout proti HAL3000 lepší variantu konfigurace v rámci podobné ceny, účelu apod. Po pěti kolech se to zatím podařilo prvnímu uživateli. Tuto sestavu 100Mega nabízí pod označením „Naháč“.

Akční catering na HalDay 2014Spolu se softwarovými novinkami pak 100Mega připravila speciální edice desktopů Assassin’s creed 4  a Battlefield 4. Nyní se připravuje Titanfall a Steam Machine – PC konzole na operačním systému SteamOS (Core i5, GTX660, 120GB SSD) s cenou do 20 tis. Kč.

Mezi nejprodávanější limitované edice pak (v tomto pořadí) patří HAL3000 Minecraft, Assassin 3, FarCry 3, sestavy MČR Pro a MČR, Grunex Challenge by MSI.

100Mega začala připravovat katalog stálého sortimentu vždy na tři měsíce. Katalogové listy s novinkami budou vycházet jako Halnews.

V roce 2014 společnost sází na nový obchodně-technický tým (novým obchodníkem Eva Hermanová), přepracované marketingové materiály (katalog + novinky), bezstarostný servis pro zákazníky i partnery, stabilní značky, školení servisních a obchodních partnerů a ve 4. čtvrtletí pak chystá reklamu zaměřenou na koncové uživatele.

Zajištění projekce

Ze společnosti Epson na HalDay přijel Marcel Divín. Uvedl, že za loňský rok obrat společnosti rostl o 7 %. Shrnul, že se firmě podařilo etablovat v inkoustových tankových systémech. I když kusový prodej se snížil, v hodnotě byl prodej stejný.

Marcel Divín upozorňuje, že tankové systémy partner prodává ihned s dvoucifernou marží. Celosvětově za rok 2013 Epson prodeje inkoustových tankových systémů zdvojnásobil.

Marcel Divín, EpsonV 1. pololetí přijdou na trh modelové novinky A3 tiskáren Epson L1300 a Epson L1800. Chystá se také nová řada WorForce Pro s inovovanou tiskovou hlava PrecisionCore. Nová modelová řada WF-5110 má oproti starší generaci nabídnout o 82 % rychlejší barevný tisk, o 18 % více stránek, až o 75 % více výtisků za měsíc.

V projektorech dojde k obnově větší části portfolia. Epson nadále pokračuje v prezentaci technologického srovnání 3LCD technologie a DLP – věrnost podání barev a blikání (LCD nebliká) – kterou vám pomůže prezentovat u zákazníka.

Za 1,5 měsíce se na trhu objeví nový interaktivní projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností Epson EB-595wi, který umožní dotykové ovládání bez potřeby pera. Za tři měsíce by se na trhu měly objevit také projekční brýle Moverio (za 600 eur), kterými chce Epson konkurovat Google Glasses.

Galerie

Úvodní foto: 100Mega Distribution

Komentáře