Fotoreport: Veracomp Day 2014 vyzbrojuje před kybernetickou válkou

Distributor s přidanou hodnotou, společnost Veracomp, uspořádala pro své zákazníky a partnery konferenci se zaměřením na technologie pro ochranu před kybernetickými útoky.

Fotoreport: Veracomp Day 2014 vyzbrojuje před kybernetickou válkou




Pražskou zastávku konference Veracomp Day 2014, kterou dne 27. 3. 2014 v Aquapalace Hotel Prague navštívilo přes 100 zákazníků, zahájil generální ředitel společnosti Petr Janda.

Navázal na něj Jan Václavík s prezentací nazvanou „Jsme v kybernetické válce - co na to vaše zbraně?“, ve které se zaměřil se na aktuální dění z pohledu bezpečnosti ve světě počítačových sítí.

Ukázal různé bezpečnostní incidenty související s připojením k internetu, vysvětlil, jaké systémy mohou hackeři zneužít, nebo nad nimi získat kontrolu a hlavně vysvětlil, jak se útoky promítají do fungování běžné firmy či obecné instituce. V souvislosti s tím poukázal, jaké bezpečnostní otázky by organizace měly řešit a zda ještě dnes stačí UTM firewall. Neopomenul ani hrozbu útoku zevnitř organizace.

Po přestávce na kávu vystoupil Vjačeslav Petraševskij, aby představil novou datacentrovou divizi společnosti VeracompPo přestávce na kávu vystoupil Vjačeslav Petraševskij, aby představil novou datacentrovou divizi společnosti Veracomp, která přichází s novým úhlem pohledu na tento druh byznysu. Ten se zaměřuje na neustále představování produktových novinek, které mají poskytnout nejlepší poměr cena/výkon. Divize chce společně s partnery udávat technologický směr a přispívat k rozvoji a růstu zákazníka.

Odpolední program byl již rozdělen do dvou prostor. V hlavním sálu nejprve Jan Václavík v několika praktických příkladech ukázal, jak je složité provést síťový útok. Následně také vysvětlil, jak se proti DDoS útoku lze účinně chránit.

Guenther Schoepf ze společnosti Trustwave poté představil next generation firewall SWG, který má díky patentované technologii ochránit síť i před dosud neznámými hrozbami.

Alois Andrýsek poukázal na obrovské riziko, které vzniká při povolení přístupu zaměstnanců do internetu a vysvětlil, jak lze potenciální ohrožení minimalizovat.

Představu o bezdrátových sítích, že jsou zranitelné a nebezpečné, se pokusil vyvrátit Jaroslav Jurásek. Vysvětlil, že je na místě implementovat bezpečnou a robustní bezdrátovou sít, kterou pak představil v praxi.

Veracomp Day 2014V druhém vstupu Alois Andrýsek vysvětlil, že signaturová detekce přestává stíhat doplňovat signatury do své databáze. Novým trendem je detekce podezřelého chování počítačů a serverů napadených škodlivým kódem pomocí inteligentní analýzy jejich síťové komunikace.

V krátké technické části prezentoval Ralf Korschner na řešení VThunder od A10 Networks, co vše je zapotřebí pro zřízení load balancingu s využitím virtualizace.

Zdeněk Pala představil produkt Purview od Extreme Networks, který má být první cenově i technicky dostupné řešení l7 viditelnosti na provoz poskytovaných aplikací v síti sloužící zároveň jako pro byznys analýzu. Jako jedinečnou vlastnost Pala vyzdvihl poskytování kontextu jednotlivých aplikací. Řešení má být škálovatelné od menších stogigabitových propustností až po terabitové rychlosti.

Jan Písařík ukázal, jak s pomocí nástrojů od LANDesk lze řešit systémové problémy uživatele bez ohledu na to, kde se právě nachází a v jakém stavu je operační systém na jeho počítači.

Na problematiku rychlého zotavení výpadku důležitého přepínače, přes který tečou kritická data, se pak zaměřil Jaroslav Jurásek.

Sekce případových studií

Ve vedlejším sále se odehrávaly prezentace případových studií reálného nasazení bezpečnostních řešení. Ralf Korschner seznámil účastníky s případovou studií A10 Networks zaměřenou na implementaci ADC/load balancingu další generace.

Jak řešení od společnosti Radware ochrání vysílání Rádia Svobodná Evropa před budoucími DDoS útoky předvedli Petr Stoklasa a Petr Lasek za společnost ComSource.

Případové studie na Veracomp Day 2014Po obědě Martin Samek prezentoval studii vytvoření bezpečné bezdrátové sítě pro stovky studentů ČVUT v Praze, která byla postavena na řešení od firmy Aruba Networks.

Aleš Vytiska ze společnosti ASCIInet a Ondřej Šťáhlavský z Fortinetu poté prezentovali implementace řady technologií firmy Fortinet (FortiGate, FortiAnalyzer, FortiAP, FortiManager, FortiMail, FortiClient, FortiToken), které byly postupně nasazeny u zákazníka Wilo.

Prezentace Zdeňka Vrbky představila zkušenosti ze zavádění řešení Invea-Tech FlowMon, využívající technologie monitorování IP toků (NetFlow/IPFIX/sFlow) a analýzu chování, v prostředí finanční skupiny Home Credit International.

Novinkami v IT pro rok 2014 uzavřel blok případových studií Ladislav Arvai, zmínil trendy gigabytové Wi-Fi a BYOD podle Aruba Networks, řešení FortiSandbox od Fortinetu a kybernetický zákon a analýzu nových hrozeby očima firmy Invea-Tech.

Závěrem konference proběhlo v hlavním sále slosování dotazníků o ceny, které účastníkům věnovali partneři konference. Již tento týden 10. 4. má akce zastávku v Bratislavě v hotelu NH Gate One.

Zdroj: Veracomp




Galerie





Úvodní foto: Veracomp

Komentáře