Fotoreport: SecNet 2014 odhalil nové hro(z)by IT bezpečnosti

V hotelu Monínec se 22. 5. 2014 uskutečnilo historicky 9. partnerské setkání SecNet společnosti DNS, které se zaměřuje na novinky z oblasti bezpečnosti a infrastruktury.

Fotoreport: SecNet 2014 odhalil nové hro(z)by IT bezpečnosti
Marketingové specialistky DNS Marie Chlebíková a Kateřina Váchová.

S podtitulem „Nové hrozby“ přivítali partnery Aleš Pernecký (šéf divize) a Kateřina Váchová (marketingová specialistka) za divizi infrastruktury DNS ve sportovních mundůrech.Kromě přednášek byla akce hlavně sportovní.

Kromě stručného představení programu setkání upozornili, že se partneři mohou přihlásit do nového portálu BetterWay, který je dostupný na betterway.dns.cz.

Nutno zmínit, že díky překlepu DNS zcela nezáměrně partnery původně pozvala na akci s mottem „Nové hroby“, což rozhodně v oblasti bezpečnosti vzbudilo široký zájem. Účast potvrdili např. „ComSource Funeral Services“ a někteří partneři objednali pro kolegy „dvojhrob a odpočinek v pokoji“.

Všichni se po oficiálním programu mohli zúčastnit sportovních aktivit všeho druhuPodle programu zápasů (prezentací) probíhaly hlavní a obchodní prezentace na „horním hřišti“, pro technické prezentace a představení technických novinek bylo vyhrazeno „spodní hřiště“. V demo koutku si pak partneři mohli vyzkoušet praktické ukázky řešení společností Dell, Huawei, Check Point, Kernun, SafeNet a Websense.

V „rozhodcovském zázemí“ byli pro zájemce k dispozici ostřílení borci DNS u kulatého stolu, kde se mohla diskutovat témata bezpečnosti.

Všichni se po oficiálním programu mohli zúčastnit sportovních aktivit všeho druhu. Připraven byl zápas v DiscGolfu, sjezd na sportovních koloběžkách, lukostřelba, volejbal nebo tenis. Pokud někoho přednáškové části vyčerpaly, mohl nabrat energii v hotelovém wellness centru. Večer pak DNS partnery pohostila grilováním a degustací světových koňaků.

Zajímavosti z obchodních přednášek

Zmíněného překlepu využili Igor Tomeš a Martina Chvojková a vysvětlili, co vše se skrývá pod „novými hroby“ IT bezpečnosti a jaké nástroje je pomáhají hlídat. V rámci interaktivního rozhovoru popsali filozofii útoků prvního dne (bezpečnostní díry, které ještě nebyly odhaleny), způsob jejich úzkého cílení a záměr zničení nebo zcizení dat.

Na „hrobu přílišné složitosti“ ukázali, že se perimetr začíná drolit a vzniká potřeba zabezpečit komplexní systém či rozsáhlou síť s různými přípojkami k internetu. Z jednoho „hrobu“ IT administrátorům přímo pak prý vstávají vlasy na hlavě a tím je podle Igora Tomeše bezpečnostní audit.

Peter Kovalčik, SE Eastern Europe, ze společnosti Check PointPeter Kovalčik, SE Eastern Europe, ze společnosti Check Point, prezentoval výsledky celosvětového Security Reportu 2014, který ukazuje nárůst počtu a složitosti malwaru. Podle reportu projde gatewayemi organizací průměrně 53 souborů s neznámým malwarem a méně než 10 % z toho detekuje antimalware. Téměř polovina testovaných organizací měla minimálně sedm stanic infikovaných botnetem.

Průměrně jsou citlivá data odeslány z organizace každých 49 minut, neznámý malware je stažen každých 27 minut a vysoce rizikové aplikace (např. BitTorrent, DropBox) jsou používány co 9 minut.

Poté Peter Kovalčik prezentoval bezpečnostní vize pro rok 2014., který mi jsou potřeba používat integrovaný malwarový sand-boxing, globální inteligence pro anti-bot a antivirus, integrovaná kontrola aplikací na základě politik a ochrana ztráty dat rozšířená napříč celou sítí.

Peter Kovalčik závěrem uvedl, že Check Point spolu s DNS vám propůjčí zařízení, nasadí jej u zákazníka a vygeneruje po dvou týdnech kompletní report zranitelností a nákaz, které můžete použít jako prodejní argument.

Tomáš Zloch, presales konzultant, ze společnosti Huawei Tomáš Zloch, presales konzultant, ze společnosti Huawei předvedl přepínače řady CloudEngine dedikované pro datová centra. Upozornil na trend přesunu IT do cloudu a s tím rostoucí nároky na datacentra. Do roku 2016 má dosahovat penetrace 10GB přepínačů na 74 % (IDC). Dodal, že již dnes většina komunikace v DC je server-to-server, což klade na síť odlišné požadavky. Poté na portfoliu prezentoval elasticitu a schopnost škálování (i mezi staršími a novějšími modely) přepínačů Huawei.

Bezpečnostní řešení společnosti Dell prezentoval Jan Ježek z partnerské společnosti Business communications. Shrnul trendy růstu dat, přesun byznysových aplikací na web a koncept BYOD (Bring Your Own Device). To vše je potřeba zabezpečit při vysoké dostupnosti, říká Ježek, ale dodává, že řada společností používá nedostačující tradiční firewall a u velké spousty aplikací nedokáže rozlišit datové toky.

Bezpečnostní řešení společnosti Dell prezentoval Jan Ježek z partnerské společnosti Business communicationsVzniká tak potřeba new generation firewallu, který bude zajišťovat aplikační firewall, kontrolu obsahu a URL a na gatewayi zprostředkuje antivirus, anispyware, anispam, IPS a DPI-SSL.

Poté představil historii Dell SonicWall (více např. zde), vysvětlil rozdíl mezi levným a „drahým“ firewallem, který dokáže chránit rychleji před zero-day zranitelnostmi a odkázal na celé portfolio bezpečnosti, které Dell zastřešuje značkou Dell Security (SecureWorks, Credant, Kace, Quest). Přednášku zakončil radou: „Vysvětlete zákazníkům, že zabezpečení IT je jako pojištění – chrání je před tím, co se může stát.“

Pokračujte na další stránku reportáže níže.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře