Fotoreport: Rychle a zběsile na ABC Data Roadshow 2013

Letos uspořádala ABC Data svou roadshow na autodromu Sosnová v České Lípě. Dealeři se mohli těšit na novinky z IT i rychlá a terénní auta.

Fotoreport: Rychle a zběsile na ABC Data Roadshow 2013
Dopolední přednášková část patřila společnostem Microsoft, Lenovo a HP. Po čase na občerstvení a návštěvě workshopu vystoupili s prezentacemi zástupci značek Seagete, Colorovo, D-Link a Fujitsu.

Po obědě začal odpolední blok přednášek, kde vystoupil Martin Rak ze společnosti TP-Link, který účastníky seznámil s růstem na světovém i českém trhu, se získanými oceněními, důvody pro spolupráci, produktovými novinkami a dal prodejcům tipy na Wi-Fi extendery a powerline adaptéry.

Po obědě začal odpolední blok přednášek, kde vystoupil Martin Rak ze společnosti TP-Link, který účastníky seznámil s růstem na světovém i českém trhu, se získanými oceněními, důvody pro spolupráci, produktovými novinkami a dal prodejcům tipy na Wi-Fi extendery a powerline adaptéry.Martin Rak také poradil partnerům, aby zákazníkům nabízeli bezdrátové routery s rychlostí 300Mbit. S rostoucím počtem zařízení připojených k internetu v domácnosti se zákazníkovi vyplatí připlatit pár stovek.

Martin KozderaOki dealerům vysvětlil, že zatímco e-tail prodává podle IDC velké objemy inkoustu, jejich kanálu se daří prodávat především Laser/LED. Proč prodávat Oki? Vyšší modely s cenou nad 50 tis. korun v sobě mají skrytou marži, jen je pro ni potřeba zavolat do Oki. Při nastavení a splnění kvartálních plánů máte možnost získat další zpětné rabaty.

Dále Martin Kozdera upozornil na program MPS, kdy zákazník platí pouze za vytištěné stránky a ne za spotřební materiál. Závěrem dal resellerům tip: pomozte zákazníkovi vybrat tiskárnu v 1,5-2 násobku ceny jeho původního plánu, uvidí, že se mi to do tří měsíců v podstatě vrátí.

Produkty značky Edimax prezentoval její produktový manažer Miloš Brotz. Popisy těchto síťových zařízení jsou dostupné na www.edimax.pl/cz a www.edimax.sk a dealerům je k dispozici na telefonu i česká podpora. Kromě jiného partnerům ukázal BR-6476AT – bezdrátový gigabitový router. Edimax má v nabídce Wi-Fi routery o rychlostech 300Mbps, 450Mbps až 1 Gbps, a také modely s odnímatelnou anténou. V portfoliu pak naleznete i 3G produkty a Wi-Fi extendery. Edimax nabízí také cloudové řešení pro vzdálený přístup do svých IP kamer.

Dále Miloš Brotz upozornil, že za nákupy síťových produktů Edimax získáte za každých 17 000 Kč bez DPH Tesco poukázky v hodnotě 500 Kč. Druhá promoakce běží na NWR – NAS pro ukládání videa a nově je spuštěna akce, kdy k profesionálním IP kamerám získáte v bundlu kameru pro SOHO.

Za Eaton vystoupil Martin Tručka, který prezentoval jednotlivé řady UPSZa Eaton vystoupil Martin Tručka, který prezentoval jednotlivé řady UPS. Cenově dostupná série 5S představuje UPS pro ochranu menších pracovních stanic, zálohu telefonních ústředen a síťových prvků, pokladny či informační kiosky. Používá topologii Line Interactive, která dovoluje automatickou regulaci voltáže a pracuje při podpětí/přepětí bez využití energie z baterií. Má automatický týdenní bateriový test a umožňuje start z baterií, které jsou vyměnitelné.

Vyšší rada 5P je dostupná v provedení tower i rack a slouží k ochraně serverů a síťových a datových prvků. Má účinnost až 98 %, je vybavena vlastním displejem, měří spotřebu jednotlivých segmentů a umožňuje řízení skupin zásuvek (prioritní odstavení apod).

On-linová UPS s dvojí přeměnou Eaton 9PX je pak určena pro složitější aplikace (IT infrastruktura, průmyslová výroba, aplikace ve zdravotnictví). 9PX je navržena pro virtualizované prostředí, její energetická účinnost činí až 95 %, umožňuje paralelní provoz a prodlouženou dobu zálohy.

Na nový byznys si posvítil Ivan Klich ze společnosti OsramNa nový byznys si posvítil Ivan Klich ze společnosti Osram. Halogenová technologie integrovaná ve tvaru standardní/ svíčkové/iluminační žárovky je podle něj cesta k cenově nejbližší alternativně vakuovaných vláknových žárovek.

Dále poradil, že všechny typy speciálních halogenových žárovek ve verzi ECO představují 30% úsporu elektrické energie v porovnání s klasickou žárovkou. Upozornil také na pokles tržního potenciálu v kompaktních úsporných zářivkách, za který údajně může především přechod k halogenovým a LED svítidlům po zákazu konvenční žárovky. Boom pak zažívá technologie LED ve tvaru konkrétních světelných těles.

Předplacený mobilní internet od T-Mobilu prezentoval Petr Polcar, který uvedl, že společnost zaznamenala meziroční zdvojnásobení datových přenosů. 3G sítěmi (21 MBit/s) pokrývá až 86 % populace, s 42 Mbit/s obsluhuje 20 % populace a v Mladé Boleslavi testoval LTE s až 75 Mbit/s. Mapa pokrytí je dostupná na webu t-mobile.cz – můžete zákazníkovi ověřit, zda se dokáže ve své oblasti připojit.

Předplacený mobilní internet od T-Mobilu prezentoval Petr PolcarDealerům pak ukázal balení s datovou SIM pro tablety s 3G (nabito na 200 Kč) a balení se SIM a USB modemem v ceně 899 Kč. U balíčků platí stejný princip jako u předplacených karet pro volání – zákazník zaplatí to, co prosurfuje bez jakékoliv smlouvy. Karta nemá datový limit (FUP) a cena činí 0,4 Kč za 1 MB. Nabít ji je potřeba alespoň jednou za rok, aby karta zůstala aktivní. Balíčky jsou určeny pro občasné či začínající uživatele internetu (e-mail, zprávy) nebo cestující uživatele, kteří chtějí být připojeni i mimo dosah Wi-Fi.

Colorovo: Od spotřebního materiálu k tabletům

Na roadshow jsme se potkali také s Grzegorzem Skobelem, business product managerem značky Colorovo, která od letošního roku pokrývá také tablety pozicované na kvalitní provedení při středně nízké ceně. Pokud hledáte tablety, u kterých můžete počítat s RMA v řádu několika málo jednotek procent, ale přitom dvoucifernou marží, může pro vás být Colorovo zajímavým rozšířením nabídky.

Colorovo dělí své mobilní produkty na nejlevnější základní model CitiTab Light, sedmipalcový a brzy také desetipalcový model CitiTab (s přední kamerou) a střední řadu CitiTab Vision, což jsou 7“ a 10“ tablety, které nabídnou kvalitní IPS displej, přední i zadní fotoaparát a uspokojí nároky běžného zákazníka na výkon a konektivitu.

Výrobce připravuje novinku CitiTab Vision 3D, který umožní prohlížet prostorový obsah bez brýlí. Colorovo chystá také prémiovou řadu tabletů označovanou jako Supreme, nabídne nejvyšší parametry (za nejvyšší cenu). Cílí na geeky, kteří chtějí Android, ale pořád jsou citliví na koncovou cenu, která zůstane konkurenceschopná mezi b-brandy.      

Hurá na autodrom

Po skončení přednášek vylosovala marketingová manažerka Ivana Redajová spolu s hosteskami tři výherce projížďky v závodním Subaru s profi jezdcem a samozřejmě výherce desítek cen z bohaté tomboly.

Vyšlo tedy téměř na každého, zkrátka však nepřišel nikdo, jelikož po rautu si všichni účastníci mohli vyzkoušet rychlou jízdu na závodním okruhu, projížďku na čtyřkolkách nebo v offroadu v divokém terénu, jízdu zručnosti nebo školu smyku.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře