Fotoreport: První Czech Ubiquiti Conference přinesla čerstvé novinky i panelovou diskuzi

Distributor i4wifi ve spolupráci se společností Ubiquiti uspořádal v Praze Czech Ubiquiti Conference, která přinesla českým partnerům a uživatelům čerstvé novinky i možnost diskuze.

Fotoreport: První Czech Ubiquiti Conference přinesla čerstvé novinky i panelovou diskuzi
Dne 17. března 2016 se v pražském pivovaru Staropramen konala první „CUC“ (Czech Ubiquity Conference), na které vystoupili zástupce Ubiquiti USA a specialisté i4wifi.

Na konferenci mělo na 140 odborníků z řad ISP a dodavatelů bezdrátových řešení možnost sdílet zkušenosti s ostatními uživateli a na přednáškách a v panelové diskuzi se dozvědět se vše o novinkách a zajímavostech od tohoto výrobce.

Přednáškový sál ohraničila výstavka produktů s možností jejich vyzkoušení. Po celý den byli pro případné dotazy dispozici také odborníci od pořádající společnosti i4wifi.

Imístopředseda představenstva a spoluzakladatel i4wifi Michal Klečkanformacemi nabitý den završilo slavnostní zakončení s rautem a ochutnávkou piv a speciálních pivních drinků. Zájemci si mohli také prohlédnout prostory pivovaru Staropramen.

Po společné ranní kávě s lehkou snídaní přivítal účastníky moderátor Filip Novotný a místopředseda představenstva a spoluzakladatel i4wifi Michal Klečka.

V první přednášce pak Michal Vyhnalík představil inovovanou řadu přístupových bodů UniFi AC včetně nových funkcí. Např. Model EDU zaujme integrovaným reproduktorem, lze jej proto využít i pro rozhlas ve školách či hotelech.

Michal Vyhnalík, i4wifiVyhnalík seznámil účastníky také s výhodami gigabitového routeru UniFi Security Gateway Pro a centrální správy UniFi Cloud Key, kterou lze zapojit do jakéhokoliv switche. Účastníkům dále ukázal novinky z produktové řady AirMax AC, jejich centrální správu CRM Point, venkovní EdgePoint Router a Switch a výkonný Ubiquiti EdgeSwitch Fiber s max. propustností 16 Gbps.

Kvůli akci přiletěl z USA i Dallin Kauffman, UWN specialista Ubiquiti, který představil program Ubiquiti World Network. Program sdružuje nezávislé poskytovatele internetových služeb po celém světě. Jeho součástí je také portál, na němž uživatelé mohou vyhledávat ISP podle lokality.

Dallin Kauffman, UWN specialista UbiquityZatím je dostupný pouze v USA, ale chystá se také pro další země. Dallin Kauffman přímo z pódia vyzval účastníky ke zpětné vazbě, aby řekli, zda používají jednotlivé řady produktů Ubiquiti a konkurenční řešení a jaké pro to mají důvody.

Dopolední program završila první část panelové diskuze, kterou vedl obchodní ředitel i4wifi Martin Simandl s profesionálními uživateli Ubiquiti. Bavili se zejména o výhodách systému UniFi v praxi, o realizovaných i budoucích projektech a zkušenostech v provozu.

Panelová diskuze na CUC

Po obědě se druhá část panelové diskuze zaměřila na zkušenosti ISP s používáním prvků Ubiquiti na českém trhu a na nejosvědčenější technologie a produkty Ubiquti.

Poté vystoupil Martin Marcinčák, vývojář ze slovenské společnosti RF Elements, která dodává anténní řešení také pro Ubiquiti.

Martin Marcinčák, vývojář ze slovenské společnosti RF ElementsVysvětlil výhody „hornových“ antén, jejichž zisk s vyšší frekvencí téměř neklesá a téměř se ani nemění tvar vyzařování. Srovnal také vlastnosti symetrických a tradičních sektorů u antén.

Dallin Kauffman poté představil nový sortiment solárních systémů řady SunMax. Ubiquiti se chce prosadit s podobným obchodním modelem a přístupem jako ve Wi-Fi a poskytnout partnerům potřebnou podporu včetně školení a webinářů.

Současní partneři by měli být schopni tuto řadu zahrnout do nabídky bez potřeby nabírat nové specialisty. K dispozici mají nástroj, kterým lze simulovat celé řešení, spočítat cenu a připravit nabídku pro zákazníka.

Jan Zíka z i4wifi Poslední na řadě byl tréningový program, během kterého specialista Jan Zíka z i4wifi ukázal pět základních souvislostí, které mají pomoci dostat z hardwaru Ubiquiti maximum. Ve stručnosti jde o anténní reciprocitu, využití Airtime pro přiřazování různých časových intervalů klientům ke komunikaci, použití spektrálního analyzéru pro plánování rozmístění prvků, volbu šířky vysílacího pásma podle prostředí a adoptování UniFi v routerech EdgeMax.

Po páté hodině skončil oficiální program a na účastníky čekal bohatý raut, na kterém nechyběl pivovarský gulášek a tradiční speciality k pivu. Navazující řízená degustace piv byla protkaná zajímavostmi o pivovaru Staropramen, jehož příběh a historii přiblížila interaktivní prohlídka.

Zdroj: ChannelWorld, i4wifi
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře