Fotoreport: Partneři vyrazili s ABC Data na „divoký západ“

V rezortu, kde je největší vigvam v ČR, se setkali partneři společnosti ABC Data, aby se dozvěděli aktuální novinky v nabídce a podpoře výrobců IT.

Fotoreport: Partneři vyrazili s ABC Data na „divoký západ“
Odborné školení společnosti ABC Data se uskutečnilo koncem září v rezortu Vigvam kousek od Kolína. Kromě prezentací a workshopů společností Fujitsu, Microsoft, Modecom, Oki, QNAP a TP-Link resellery čekal zábavný program ve stylu divokého západu a po večerním rautu také vystoupení kapely The Brownies a pokračující večerní party s DJ.

Účastníky na první přednášce přivítala Jana Křístková, marketing team leader společnosti ABC Data pro ČR a SR a předala slovo Jiřímu Dědkovi z firmy Modecom. Ten představil partnerům šíři portfolia, které sahá od brašen, přes periferie, zdroje (300 W-750 W) a PC skříně včetně gamingu až po sety pro virtuální realitu (v použití se smartphonem). Ve VR Modecom nabízí produkty od kartonového provedení, přes střední model v plastovém provedení až po nejvyšší model s gamepadem a sluchátky. Nejčastější využití VR je kromě zábavy také ve vzdělávání, hotelovém byznysu či architektuře, vysvětlil Dědek.

Jiří Dědek, ModecomDále představil miniPC s Windows 10 – kapesní počítač poháněný čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Bay Trail a připojitelný k monitoru či TV přes HDMI. Navíc disponuje dvěma USB porty.

Novinkou v sortimentu jsou herní myši a mechanické klávesnice Volcano Gamer a menší verze Volcano Lanparty bez numerického bloku. Jsou vybavené funkcí anti-ghosting pro rozpoznání několika stisknutých kláves najednou. Nově jsou v nabídce i aktivní reproduktory 2.0 (2x25 W).

O serverech a storagích Fujitsu mluvil Ivo Doležel. Připomenul, že kromě běžných x86 serverů řady Primergy a mission-critical serverů Primequest Fujitsu vyrábí také SPARC a mainframe servery. Vypíchnul konfigurace optimalizované na dlouhodobý provoz (60 měsíců) a možnost objednání předdefinovaných a testovaných sestav rovnou z výroby v Německu.

Ivo Doležel, FujitsuKromě hardwaru Doležel představil také nástroj ServerView, který získá zákazník k serverům Fujitsu zdarma. Ten umožňuje správu serverů i od jiných značek. Jako nástroje pro konfigurace serverů doporučil Value Calculator a pro návrh kompletních řešení pak System Architect. 

Spoustu novinek u Oki přivezli Martin Kozdera a Zdeněk Král, který nastoupil místo Jiřího Sedláčka. Oki připravilo zcela novou řadu barevných A4 (C300/C500) a A3 tiskáren (C800) a u multifunkcí obměňuje všechny modely (MC300/MC500) kromě nejnovějších. Nové modely dostávají lepší konektivitu - gigabitový Ethernet, Airprint a Google Cloud Print 2.0 a možnost rozšíření o Wi-Fi modul. Výrobce zlepšil i zabezpečení tisku – šifrovaný přenos dat do tiskárny a identifikace přes PIN nebo kartu. Ke všem novým modelům lze totiž přidat čtečku karet vestavěnou do těla tiskárny.

Martin Kozdera a Zdeněk Král, OkiNejdůležitější novinkou je „Smart eXpandable“ - SDK platforma, která dovoluje rozšířit tiskárnu o další funkce či aplikace z oblastí skenování a odeslání dokumentů, správy obsahu a dokumentů, zabezpečení vč. vestavěného SafeQ a mobility – připojení mobilních zařízení a správy parku tiskových zařízení.

Martin RakTP-Linku ukázal partnerům nové logo společnosti, které odkazuje na „smart“ budoucnost síťových produktů, a s ním související branding a krabice, které přijdou do konce roku.

Mezi Wi-Fi routery kategorie 802.11 n je novinkou TLWR940N, ve vyšších AC modelech jsou pak nové modely Archer C58, C59 a C60 s pěti externími anténami. V gigabitových WiFi ac routerech se nově objevuje Archer C1200 a pak high-endové modely vybavené USB 3.0 a MU-MIMO – Archer C2600 a C3150. V nejvyšší kategorii Wi-Fi ac triband je novým modelem Archer AC3200 a s osmi anténami a dále TP-Link uvádí router Talon AD7200 s pásmem ad.

Martin Rak z TP-LinkuV extenderech přibyl v low-endu router TL-WA8655RE, který umí fungovat jako AP. Nabídku high-endových ac gigabitových extenderů rozšířil RE355 a RE400. Výkonnější modely můžete očekávat i u powerline adaptérů.

TP-Link vyvinul nové uživatelské rozhraní pro online správu svých produktů. Důvodem může být kromě rebrandingu i rozšiřování produktů pro chytrou domácnost. Výrobce má v nabídce kromě chytrých zásuvek již šest IP kamer včetně modelu s vestavěným WiFi extenderem.

Společnost QNAP, která s tisícovkou zaměstnanců produkuje přes 200 NAS řešení od SOHO segmentu po enterprise, představil Václav Štajner. V podnikových NAS vyzdvihl duální server TDS-16489U s dvěma procesory Intel Xeon E5 a nedávno uvedený duální kontroler postavený na Linux FreeBSD. Díky duálnímu řadiči lze řešení použít pro active-active vysokou dostupnost. V podnikových NAS podporuje QNAP rozhraní od SATA, SAS po SSD a poskytuje síťovou propustnost až 40 GbE.

Václav Štajner, QNAPV SMB QNAP nedávno uvedl novou řadu NAS s Thunderboltem, 40GbE konektivitou a M.2 SSD sloty. NAS podporují editaci 4K videa, takže je využijí zejména grafická studia a video studia. Obecně Václav Štajner shrnul, že SMB NAS QNAP jsou připravené na virtualizaci a napříč segmenty nabízejí v porovnání s konkurencí parametrově výkonnější modely se zajímavějšími cenami. Z dalších funkcí Štajner zmínil například load balancing a fail over, deduplikaci a kompresi dat nebo Virtual JBOD – možnost namapovat úložný prostor z jiných NAS QNAP pod jednu centrální. Nad rámec dvouleté záruky pak můžete přikoupit až další tři roky. Pro RACK a osmi a vícepozicové NAS je v rámci záruky k dispozici také tzv. prioritní výměna komponent přímo od výrobce.

Václav Štajner připomenul partnerům podporu u projektů. QNAP poskytuje slevy jak pro racková řešení, tak pro desktopové modely. V ABC Data vám poskytne více informací Pavel Šmejkal. Z technického pohledu si můžete od výrobce zapůjčit desktopová NAS k otestování (např. přes eesupport@qnap.com).

Jan Hembera z MicrosoftuJan Hembera Microsoftu v poslední přednášce vyzdvihl, že Windows 10 běží již na více než 400 milionech zařízení. Poté shrnul novinky v Anniversary Update – vylepšenou nabídku Start, možnost rozšíření v prohlížeči Edge, vylepšení pro vývojáře, Windows Ink pro psaní poznámek a vyšší integraci Windows Hello pro snadnější autentizaci uživatelů.

Prozradil také, že Microsoft v ČR získal prostředky pro marketingovou podporu růstu trhu PC, prodeje (prémiových) zařízení s Windows 10 a nasazování tohoto OS v organizacích. Můžete tedy do konce roku očekávat kampaně v různých médiích.

Poté shrnul odpovědi na hlavní otázky kolem nových funkcí a možností licencování a elektronických licencí Office 2016 a věnoval se hlavní novince, kterou je Windows Server 2016. Zde je kromě funkcionalit největší změnou licencování. Nyní se licence nevážou na procesor, ale na jádra. Pro zjednodušení Hembera vysvětlil, že za každé dvě dřívější procesorové licence se bude licencovat 16 jader (záleží ale na scénáři použití).

Divoký západ s ABC Data

Po skončení přednášek a vylosování výherců tomboly se účastníci ubytovali a přesunuli se do vigvamu, kde si mohli vyzkoušet trenažér býka a venku si mohli zastřílet z různých zbraní.

Večerní program zahájil generální ředitel ABC Data v ČR a SR Pavel Kocián, který poděkoval přítomným partnerům, a nechal je si užívat degustaci whisky, raut, vystoupení kapely a DJ.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře