Fotoreport: Jarní serverové setkání společnosti Asbis CZ na čerstvém vzduchu

Společnost Asbis CZ připravila pro partnery specializované na servery jarní partnerské setkání ve volnočasovém areálu Čapí hnízdo, kde je čekala golfová akademie, jízda na koni i rybaření.

Fotoreport: Jarní serverové setkání společnosti Asbis CZ na čerstvém vzduchuRegistrace.
Zdroj: Asbis CZ Po přivítání vedoucí marketingu Kateřiny Vymazalové se ujal slova nový generální ředitel Petr Jandík.

Tradiční technický seminář společnosti Asbis CZ se uskutečnil 19. 5. v rezortu Čapí hnízdo v Olbramovicích. Partnery, kteří prodávají a staví především servery, přivítala vedoucí marketingu Kateřina Vymazalová. Od ní převzal slovo nový generální ředitel Petr Jandík. Nový šéf Asbisu partnery seznámil se svými hlavními plány (více zde). Z distribuční společnosti, která obsluhuje zejména oblast komponent, chce udělat broadlinera se specializací a odborností na servery a hlavně širokým portfoliem.

Petr Jandík a Kateřina Vymazalová, Asbis CZNeznamená to však, že by Asbis začal mohutně nabírat nové značky. Z každé oblasti si naopak vybere několik výrobců, kteří se nebudou kanibalizovat. Petr Jandík tak chce z Asbisu udělat „one-stop shop“, který bude využívat výhod lokálního skladu, ale i kapacit silného slovenského zastoupení.

Po poděkování partnerům seznámila Katka Vymazalová účastníky s celodenním programem. Po přednáškách se partneři mohli těšit na golfovou akademii, projížďky na koních, rybaření a samozřejmě soutěže o lákavé ceny. Večer po grilování byla vylosována tombola.

Z přednášek

Iva Bednářová ze společnosti Seagate shrnula změny ve společnosti (nové logo, rozšíření portfolia skrze řadu akvizic). 

Marek Řihořek a Iva Bednářová ze společnosti SeagatePřipomenula také podmínky a možnosti čerpání partnerského programu, kde můžete za nákupy u autorizovaných distributorů ve zpětných bonusech získat až 12 500 dolarů za kvartál. Upozornila také na disky s označením Rescue+, které v ceně zahrnují během tříletého období jednu možnost záchrany dat. Marek Řihořek poté představil produktové roadmapy disků pro NAS, dohledové systémy, enterprise performance, enterprise capacity a value (pro archivaci velkých objemů dat).

Za společnost Supermicro prezentovala Razan Arab, které sekundoval produktový manažer Lukáš Vach z Asbisu při ukázkách hlavních produktových novinek.Razan Arab, SupermicroRazan ukázala, jak společnost bez ohledu na krizi dlouhodobě roste. V serverech shrnula upgrady procesorů na Intel Haswell. Vypíchla architektury Twin a  FatTwin, kterým v porovnání se standardními blade servery stačí polovina zdrojů/napájení, dále žiletkové řešení X10 MicroBlade s velmi vysokou hustotou, řadu MicroCloud a high-endové servery 4-way MP. Shrnula také nabídku snadno škálovatelných storage řešení NexentaStor.

Lukáš Vach rovnou navázal prezentací novinek u společnosti Intel. Shrnul produktové řady pro datacentra. Lukáš Vach, Asbis CZKonkrétně zmínil novinky v procesorech – Atom C2000, který je dostupný v osmijádrové variantě s podporou 64GB ECC RAM, nebo procesory Xeon rodiny D 3. generace. Následně prošel roadmapy procesorů Xeon pro servery a pracovních stanice a jejich x86 koprocesorů Phi, dále se věnoval SSD diskům a základním deskám, kde došlo od prvního čtvrtletí ke zjednodušení portfolia.

Thomas Pfeffer ze společnosti QLogic shrnul nedávné akvizice včetně odkupu fibre channel SAN konektivity od Brocade. V segmentu 10GB Ethernet portů se QLogic dostal celosvětově na druhé místo.

Thomas Pfeffer ze společnosti QLogicHlavní novinkou v nabídce jsou duální síťové adaptéry řad 3400 a 8400, které umožňují použít měděné dráty (aktivní twinax) i optiku (SFP+). Pro nové adaptéry používá QLogic značku FastLinQ. V rámci prodejní podpory Pfeffer vysvětlil také systém sběru bodů za prodeje a absolvování kurzů. Body lze poté vyměnit za odměny. Do budoucna chce Q-logic nabízet kompletní řešení konektivity a poté i s nimi související softwarové služby.

Peter Augustin ze společnosti EatonPo obědě vystoupil Peter Augustin ze společnosti Eaton s prezentací Intelligent Power Pod, což je systém napájení konvergované infrastruktury, který pomáhá zajišťovat kontinuitu a odolnost provozu datacentra.  Jde o hardware (datové rozvaděče, ePDU a UPS), software (vč. plné integrace s hypervizory) a související servis. Augustin pak účastníky seznámil s jednotlivými modely hardwaru a představil Intelligent Power Software pro monitoring a management všech elektrických zařízení připojených k síti.

Marcin Gaczor ze společnosti Kingston vzápětí připomenul možnost využít konzultační služby, které výrobce poskytuje zejména pro celé systémy osazené paměťmi této značky. K dispozici jsou i testovací moduly. Partneři mají přímý přístup k technickým pre-sales odborníkům na adrese kingstonconstult@kingston.eu.

Marcin Gaczor ze společnosti KingstonPoté Marcin Gaczor srovnal výkon DDR3 a DDR4 pamětí, zejména při použití více dimmů na kanál (DPC). Zdůraznil také certifikované paměti pro jednotlivé výrobce serverů a garanci kompatibility paměti po celou dobu životnosti dané série serveru. Upozornil partnery, že při srovnávání záruky výrobců (na SSD) je potřeba se dívat na výjimky a omezení, které Kingston u tříleté záruky nemá.

Poslední prezentace náležela Lucii Klaudové ze společnosti Infortrend. Prošla celým portfoliem od unifikovaných základních úložišť EonNAS 1000 a 3000, přes midrangové řešení EonStor DS 100 a 2000, po vysoce výkonná řešení DS 3000 a nejvyšší řadu DS 4000 s výkonem až 11 000 MB/s při čtení a 4200 MB/s při zápisu.

Lucie Klaudová ze společnosti InfortrendNová řada DS 4000 je vybavena 12 GB/s SAS, duálními hostitelskými kartami, univerzálním síťovým rozhraním a „super kapacitorem“, který pomáhá uložit data při výpadcích proudu.

Všechny řady mají společné datové funkce jako využití SSD cache, automatický tiering, vzdálenou i lokální replikaci, snapshoty a další. Na všech úložištích běží také jednotné uživatelské prostředí EonStor DS.

Po skončení přednášek se účastníci převlékli do pohodlnějších oděvů a vyrazili si užívat venkovních aktivit. Více již v galerii.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře