Fotoreport: ISP partneři se opět školili i soupeřili na setkání PCV

Skoro letní setkání ISP partnerů společnosti PCV Computers v TEPfaktoru se letos těšilo rekordní účasti. Přitáhly je novinky i soutěžení.

Fotoreport: ISP partneři se opět školili i soupeřili na setkání PCV




Do TEPfaktoru v Chotilsku u Příbrami se na novinky u společnosti PCV Computers a u naček v jejím portfoliu letos přijelo podívat téměř osmdesát zástupců ISP partnerů z celé ČR.

Výkonný ředitel PCV Computers Jan Duda v úvodu zmínil, že loňský rok sice nepřinesl žádné větší technologické novinky, přesto obrat firmy narostl o 35 % a letos očekává stejný vývoj. Společnost loni rozšířila skladové zásoby o 150 % a přidala dalšího dopravce. Ověřením toho, že je PCV pro resellery stabilním partnerem je podle Jana Dudy i nabytí certifikátu Bisnode stability A.

Největší novinkou letošního roku je nové logo PCV a společně s ním můžete očekávat i nový web. Nejnovějším projektem letošního roku je Myslící dům, který má na starost projektový manažer Lukáš Tuček. Ten o projektu řekl více v odpolední prezentaci.

Výkonný ředitel PCV Computers Jan DudaZměnou v komunikaci PCV je produktově zaměřený marketing. Distributor nyní prezentuje přímo produkty a řešení a odkazuje přitom na partnery, dodal Duda.

PCV letos rozšířilo sortiment optických prvků řádově o stovky procent. Do nabídky přidalo UPS nJoy, servery SuperMicro, kabeláže Solarix, produkty firmy Epson a nabídku značky Adex rozšířilo o racky.

Novinku v portfoliu – značku SuperMicro – představil Lukáš Vach. Shrnul šíři portfolia s hlavními konkurenčními odlišnostmi a vysvětlil produktové značení. Vach přirovnal servery SuperMicro k Legu – díky velmi široké nabídce a kompatibilitě komponent a šasi lze poskládat server, případně více serverů do racku, přesně podle potřeb zákazníka. Před měsícem výrobce uvedl produkty s procesory Intel Xeon E5-2600 (Broadwell-E).

Novinku v portfoliu – značku SuperMicro – představil Lukáš Vach

Za MikroTik Kryštof Klíma uvedl, že letošní rok je rok změn – rozšiřování konektorů, funkcionalit a modelů. Velkou změnu udělala společnost v hAP (bezdrátových přístupových bodech pro domácnosti a kanceláře).

MikroTik Kryštof KlímaNově jsou v nabídce např. AC modely s PoE. Nová řada wAP je pak vodotěsná. Klíma také připomenul letošní dotační programy pro školy a příležitost dokrýt je Wi-Fi signálem.

Netis systems nemají letos žádné technologické novinky, přesto jejich prodej u PCV roste o více než 100 %, uvedl Jan Duda. „Netis je levný, ale kvalitní produkt,“ dodává Duda. Odůvodňuje to nízkou poruchovostí, která se pohybuje kolem 0,8 %, přičemž při reklamaci se mění za nový kus. Nejvíc se u PCV prodávají modely  WF2411/D, WF2419/D a WF2780 (AC1200). Od konkurence se Netis odlišuje například širokou podporou VLAN napříč produkty.

Miroslav Bakajsa z RF ElementsJakub Sivák z RF Elements mimo jiné providerům vysvětlil, kdy je výhodnější použít symetrické antény. Při použití nevhodných antén dochází k rušení a „nejenže rušíte konkurenci, rušíte i sami sebe,“ varuje Sivák. Úzký sektor je výhodné použít, když to např. vyžaduje geografie (kopcovitý terén, horské údolí), nebo je nutné rozdělit přeplněný široký sektor na několik užších. Symetrické antény dávají smysl i pokud je zákazník blízko AP, na stožáru je málo místa, nebo jde o velmi větrné prostředí, dodává Sivák.

TP-Link, který je více než pět let jednička na trhu Wi-Fi (43% podíl v kusech), prezentoval Tomáš Mathauser. Připomenul partnerský program běžící na www.tplinkpartner.cz, kde po registraci automaticky získáváte za nákupy u autorizovaných distributorů body, které můžete měnit za odměny. Na partnerském portálu máte k dispozici on-line a certifikační školení. Speciálně pro ISP poskytuje TP-Link slevu na jmenované modely. Providerům ukázal také aktuální modely domácích powerline adaptérů a LTE routerů.

Tomáš Mathauser, TP-LinkTP-Link proniká i do segmentu chytré domácnosti. K chytrým zásuvkám (automatické/vzdálené vypínání a monitorování spotřeby) a cloudovým kamerám postupně přibydou žárovky a senzory.

V SMB portfoliu dochází k přečíslování modelových řad. Řada JetStream má nově Micro-USB konzolový port, plné využití portů, plnou podporou IPv6, statický routing nebo AAA autorizace.

Daniel Jíra ve své prezentaci zdůraznil, že na Wi-Fi produkty Asus je záruky tři roky. Při představování nabídky bezdrátových routerů vyzdvihl, že router RT-N12 vD má 2 5dBi odnímatelné antény a k routeru RT-AC68U lze přes USB kromě externího disku nebo tiskárny připojit i LTE dongle.

Jan Duda poté předložil důvody proč instalovat produkty Grandstream a představil aktuální novinky, o kterých jsme vás již informovali v dřívější reportáži.

Výstavka GrandstreamV další přednášce Marek Mikuš shrnul úspěchy společnosti Ipex, která v současné době provozuje přes 750 virtualizovaných ústředen pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Poté rekapituloval vývoj komunikační platformy – velkoobchodního řešení Ipex – a na ní používaných technologií včetně virtualizace (Docker) a přenosu vida a hlasu přes HTML aplikace (Web RTC).

U Epsonu je novinkou v tankových systémech model L655 s rozšířenou nádržkou na pigmentový černý inkoust. Výtěžnost se podle výrobce pohybuje kolem 11 000 stran v barvě i černobílé. Na všechny tiskárny s tankovým systémem je tříletá záruka (po registraci modelu na webu).

Napájení telekomunikačních systémů a nabídce a parametrům UPS se ve své přednášce věnoval Vladimír Neumann z Imco Power. Na závěr partnerům poradil, ať se nebojí podívat do manuálu místo zkoušení všech variant, případně se neváhají obrátit na podporu. Důležité jsou podle Neumanna hlavně profylaktické prohlídky zdrojů i akumulátorů.

Výstavka produktů

Poslední přednáška patřila Zdenkovi Zeleňákovi ze společnosi CSAT, která vyrábí stínící kryty na antény a konzole pro uchycení antén včetně méně standardních variant. Stínící kryty CSAT dokážou podle Zeleňáka potlačit rušící signály v rozsahu 5 až 20 dB mimo oblast hlavního vyzařovacího laloku.

Po skončení přednášek Jan Duda s Marcelou Papežíkovou vylosovali vítěze tomboly a po rozdělení do týmů účastníci vyrazili zdolávat úkoly a překážky TEPfaktoru – týmové soutěže inspirované pevností Boyard, která testuje obratnost, sílu i logiku. Po celý den bylo pro účastníky připraveno občerstvení, co hrdlo ráčilo. Na večeři se motivačně po celý den grilovalo selátko, a kdo neměl ani po setmění dost, mohl si nechat upéct pizzu.

Vítězové letošního TEPfaktoru

Vyvrcholením setkání byl ohňostroj, který PCV Computers slíbilo partnerům už loni.

Zdroj: ChannelWorld




Galerie





Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře