Fotoreport: eD World 2019 v duchu starých verneovek

Letošní podzimní konference společnosti eD system s podtitulkem „Úžasný svět technologií“ se inspirovala dílem Julese Verna. Na účastníky čekal tradiční program plný prezentací a výstav produktů, bohatá tombola a steampunková večerní party.

Fotoreport: eD World 2019 v duchu starých verneovek
Distributor eD system uspořádal 12. 9. 2019 další ročník konference eD World v tradičních kulisách pražského hotelu Clarion Congress. Na více než 700 účastníků čekal nabitý program plný prezentací.

Konferenci odstartovalo uvítání marketingového ředitele distributora Šimona Churého a vzápětí se rozjely tři souběžné bloky přednášek vendorů doplněných živými vstupy pod zkušenou taktovkou moderátora, jímž letos byl šarmantní a profesionální Vlasta Korec.

Podtitulek akce „Úžasný svět technologií“ nezapřel inspiraci dílem Julese Verna. Tradičním speciálním hostem byl navíc Ondřej Beránek, spoluzakladatel Muzea Karla Zemana, jenž účastníkům přiblížil verneovky zfilmované tímto legendárním režisérem.

Konference přinesla celkem 27 prezentací výrobců, ze kterých vám nabízíme stručný výběr:

Intel představil nové procesory

Jaroslav Petráš za Intel věnoval svou přednášku dvěma novým procesorům v arzenálu výrobce – modelům Ice Lake-U a Comet Lake-U. První jmenovaný nabídne čtyři jádra, grafiku Iris Plus nové generace a podle Petráše se hodí pro práci s AI a multimédii.

Model Comet Lake-U se pak pyšní šesti jádry a vysokou frekvencí a je vhodné pro ty uživatele, kteří požadují nejvyšší hrubý výkon. Petráš rovněž zmínil projekt Athena a uvedl, že portfolio těchto certifikovaných zařízení výrazně poroste.

Lenovo i pro fanoušky do stylového designu

Jménem Lenova se představil Jaroslav Rakušan, který hned v úvodu připomněl, že eD system se stal autorizovaným distributorem této značky a pozval účastníky do výstavního sálu. Následně se věnoval představení novinek z dílny Lenova.

První byl notebook ThinkBook 13s pro mobilní profesionály, kterým vedle výkonu nabídne i stylový design. Jako další zmínil PC ThinkCentre, jež nabídne skutečně kompaktní rozměry. Na závěr představil zakřivený 43,4palocový monitor ThinkVision P44w.

eD World 2019

Nový program Brotheru

Za výrobce Brother vystoupila dvojice Martin Kristián a Kamil Janda, kteří se ve své prezentaci zaměřili na představení tiskového portfolia značky a programů na podporu prodeje. Novinkou je program Toner Management Program (TMP).

V rámci programu TMP výrobce nabízí, že pokud zákazník vendora odebere 6-8 kusů originálního spotřebního materiálu do dvou let, Brother tomuto prodejci vrátí částku odpovídající ceně zakoupené tiskárny.

Na mobilní produktivitu tu jsou Microsoft Teams

Pavel JarolímekMicrosoftu představil účastníkům prezentace nástroje pro spolupráci. Nejprve ale začal pár zajímavými údaji – například že do roku 2020 bude až 70 % zaměstnanců pracovat na dálku (tedy nejen z kanceláře).

V této souvislosti pak navázal s pracovním prostředím Microsoft Teams, jež v sobě zahrnuje služby pro chatování, interní komunikaci, porady, volání i aplikace sady Office 365. Přednášku doplnil názornými ukázkami a poznatky.

Lynx upozorňuje na 3. a 4. vlnu EET

Michal Útrata, který má v eD system na starost značku Lynx, seznámil účastníky s produktovým portfoliem zahrnujícím herní sestavy Grunex a pokladní systémy pro EET. Zmínil i, že Lynx se zaměřuje i na sestavování počítačů na míru.

Jeho příspěvek se neobešel ke komentáři k Intelu. Uvedl, že před vánoční sezonou se čeká nedostatek procesorů Celeron a i5 s grafickou kartou, naopak procesorů i3 a i7 by měl být relativní dostatek. Do budoucna se pak očekává zlepšení situace.

eD World 2019

HP přivezlo trendy a argumenty

Jiří Stříž ze společnosti HP přijel představit portfoliem byznysových PC. První část prezentace věnoval prodejním argumentům, mezi které spadá například až pětiletá záruka, tříletá garance výdrže baterie, nástroje pro správu či pokročilé zabezpečení.

Druhou polovinu pak věnoval především novým technologickým trendům. Partneři by podle Stříže měli očekávat definitivní přechod notebooků na SSD, nástup nového standardu Wi-Fi 6 a rozšířenější podporu LTE. 

Optoma zvládá projektory i panely

Roman Ochodek přijel představit společnost Optoma, její portfolio projektorů a také velkoformátové displeje a interaktivní panely. Ve své prezentaci se zaměřil především na prodejní argumenty, například garance 24/7 provozu a pětiletou záruku na čipy.

Přítomné partnery Ochodek upozornil na vysoké marže u vybraných modelů projektorů a promluvil také o blížícím se nástupu poptávky po 4K řešeních. Závěr prezentace pak patřil oblasti dotykových panelů a perličkou byla zmínka o masivním displeji FHDQ130.

Byznys v sále, party v čistírně

Kromě prezentací mohli hosté navštívit stánky vendorů ve výstavním sále. Tomu letos dominovalo Xiaomi, jež uprostřed sálu postavilo kompletní repliku bytu, aby ukázalo své produkty pro chytrou domácnosti. Tato instalace zde měla svou premiéru.

Samostatné místnosti si tentokrát vyhradily společnosti Epson a Optoma, které v nich představily zobrazovací techniku, stejně jako Lenovo, jež se pochlubilo novými PC demonstrovalo odolnost notebooků umístěním do terária, lednice a rotačního bubnu.

eD World 2019

Konferenci jako obvykle zakončila tombola plná zajímavých cen od výrobců z portfolia eD systemu. Poté už se účastníci mohli začít přesouvat do fantastických prostorů Staré čistírny odpodních vod v Bubenči, kde na ně čekala večerní VIP party.

Kromě dobrého jídla a pití si hosté mohli užít vystoupení z muzikálu Doktor Ox, vědecko-zábavní show a komentované prohlídky industriálního prostřední samotné čistírny včetně jejího podzemí a stále funkční parní strojovny.

Zdroj: ChannelWorld, eD system
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře