Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT

Hlavní oznámení a zajímavé produkty z obří výstavy vám přinášíme v souhrnné fotoreportáži.

Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT
Marek Vyklický D-Linku představil rozrůstající se portfolio produktů pro chytrou domácnost. Kromě IP kamer již výrobce nabízí chytrou zásuvku, pohybové čidlo, senzor otevření dveří/okna s detektorem světla a teploty, siréna a detektor vody. Všechna zařízení spolu komunikují přes bezdrátový protokol Z-wave, mají velmi nízkou spotřebu, ale potřebují proto společnou gateway, která se připojí k libovolnému routeru. Všechna zařízení lze spravovat na dálku přes portál mydlink, kde lze přednastavit různé akce a scenáře.

Novinky u D-Linku

Kromě toho D-Link ukázal špičkový Wi-Fi AC router DIR-890L pro hráče nebo pro streamování videa ve velkém rozlišení. Má jedno rádio na 2,4 GHz a další dvě na 5 GHz, takže teoreticky nabídne rychlost až 3 200 Mbit. Každé pásmo používá 3x3 antény.

Na stánku značek Xertel a Xertec byla k vidění třídička a počítačka mincí Xertec 1200

Na stánku značek Xertel a Xertec byla k vidění třídička a počítačka mincí Xertec 1200. Můžete ji nabídnout směnárnám či prodejnám potravin. Cena se pohybuje kolem 5 tis. korun. Počítačku bankovek stejné značky můžete vidět i v novém českém filmu Gangster Ka.

Petr Wnetrzak nám však představil mobilní skenery

Xerox všichni znáte především kvůli kopírkám a tiskárnám, Petr Wnetrzak nám však představil mobilní skenery. Vyšší verze Eye-Fi A4 za 6 300 Kč s DPH je vybavena akumulátorem, Wi-Fi modulem a skenuje na SD kartu, flash disk nebo samozřejmě do PC. Díky Wi-Fi modulu lze skenovat přímo do iOS či Android zařízení. Na jedno dobití vydrží 300 skenů.

U MSI nás zaujaly dvě nové herní základní desky pro procesory Intel Skylake a DDR4 paměti

U MSI nás zaujaly dvě nové herní základní desky pro procesory Intel Skylake a DDR4 paměti. Jednak stříbrná herní Z170A Xpower Gaming Titanium Edition vhodná pro přetaktování. Má zesílené napájení, profil pro chlazení tekutým dusíkem a zesílené PCI sloty pro těžké grafické karty. Pro „amatéry“ je deska vybavena tlačítkem pro rychlé přetaktování, naopak při chlazení dusíkem nabídne dálkové ovládání.

Maličká deska Z170I Gaming Pro AC – tzv. malá herní bestie – má přes své rozměry integrovanou Wi-Fi AC kartu, zvukovou kartu s Audio Boost 3 a lze ji osadit běžným procesorem Intel s možností taktování (vleze se na ni plnohodnotný chladič). Nabídne dva kanály pro DDR4 a velké množství konektorů.

Epson měl ne eD worldu kromě velké výstavky vlastní místnost pro prezentaci projektorů

Epson měl ne eD worldu kromě velké výstavky vlastní místnost pro prezentaci projektorů. Pro malé firmy nebo domácí použití doporučil David Šedina nejprodávanější WUXGA modely EB-U04 a EB-U32 se svítivostí 3 200 ANSI lumenů s koncovou cenou kolem 15 tis. korun. V  projektorech pro domácí kino přicházejí modely EH-TW5210, 5300 a nejvyšší 5350 s technologiemi Miracast a WiDi pro bezdrátový přenos projektorů.

Zdroj: ChannelWorld

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře