Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT

Hlavní oznámení a zajímavé produkty z obří výstavy vám přinášíme v souhrnné fotoreportáži.

Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT
Značku GoClever budete znát spíše jako výrobce smartphonů, tabletů a navigací. Nyní se však zaměřuje i na chytré hodinky a nové produkty, jako jsou drony a chytrou domácnost. V této oblasti přijdou také reproduktory, světla a projektory.

Rozrůstající se portfolio GoClever

Pod samostatnou značkou Zoom.Me výrobce dodává digitální rámečky, do kterých lze bezdrátově (Wi-Fi i 3G verze) odesílat fotografie například rovnou ze smartphonu. Jejich cena se bude pohybovat mezi 2-2,5 tis. korun.

Branislav Ides představil nový prezentační a konferenční software Intel Unite

Branislav Ides představil nový prezentační a konferenční software Intel Unite, který může běžet ideálně na mini počítači NUC. Ten je připojen k projektoru či velkému monitoru. Kdokoliv se k němu pak může připojit ze svého PC přes on-line login přes síť či internet přihlásit a přenášet do něj obraz včetně možnosti moderování.

Meteostanice Oregon, kabeláž UGreen a powerbanky Power Box

Zajímavým rozšířením vašeho sortimentu mohou být meteostanice. Pod značkou Oregon naleznete u eD systemu jak profesionální, tak modely pro běžné domácí použití. V případě, že byste hledali další značku kabeláže, adaptérů a konektorů, můžete zkusit UGreen. Stejný dovozce na trh dodává také powebanky značky Powe Box, která zaujme i modely s kapacitu až 30 000 mAh. 

Josef Kočica ze společnosti Optoma připomenul, že na českém trhu jsou jedničkou v prodeji FullHD projektorů pro domácí kina

Josef Kočica ze společnosti Optoma připomenul, že na českém trhu jsou jedničkou v prodeji FullHD projektorů pro domácí kina (podle PMA Research). Nejprodávanější modely HD141x za 17 tis. Kč a  HD26 za 20 tis. Kč dostanou „bratříčka“, který bude dostupný výhradně pro resellerský kanál. Za mírně vyšší cenu 23 tisíc však nabídne integrovaný čip Darbee pro digitální zlepšení obrazu.

Leoš Lemberk, Samsung

Leoš Lemberk ze Samsungu přivezl na eD World obří displeje – konkrétně 95‘‘ Full HD ME95C, což je druhý největší displej v portfoliu (větší je jen ME105 s 5K až 8K rozlišením), a 85‘‘ model se 4K rozlišením. Má jít o cenově dostupné displeje, které mohou nahradit instalaci stěny složené z více obrazek, k níž je často potřeba pořídit ještě další HW a SW licence. Menší 85‘‘ je vybaven multi-vstupem a umí si sám rozdělit obraz. Největší uhlopříčky pak kupují především firmy, které je dále používají pro prezentace na konferencích.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře