Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT

Hlavní oznámení a zajímavé produkty z obří výstavy vám přinášíme v souhrnné fotoreportáži.

Fotoreport: eD World 2015 ukázal, co letí v IT

Na eD world 2015 v pražském hotelu Clarion dorazilo na 900 návštěvníků. Společnost eD system Czech je nalákala na třicet prezentací novinek v IT, více než padesát stánků s vystavenými produkty a další doprovodný program, kterým provázela moderátorka Iva Kubelková.

Ředitel marketingu Daniel Vondráček přivítal účastníky jménem celého managementu a hned v úvodu vzpomenul akvizici obchodních aktivit společnosti Agora DMT, díky které eD system v ČR může nabídnout o 600 mobilních zařízení a 3 000 druhů příslušenství pro tablety i mobily. Zástupci týmu mobility měli vyhrazen samostatný stánek, na kterém se na ně dealeři mohli přes den obracet s dotazy.

Daniel Vondráček, ředitel marketingu eD system Czech, Iva Kubelková, moderátorkaZpestřením byl i speciální „koutek“ společnosti 3D V360, se kterou eD system uzavřel strategické partnerství, a jež se zabývá pořizováním 3D fotografií produktů. Reselleři se zde kromě získání dalších informací mohli nechat „prostorově vyfotit“ a zaslat si svůj 3D snímek na e-mail, čehož využila i Iva Kubelková. Svůj fotokoutek připravila i společnost Canon, prezentovala zde kancelářské troje imageRunner, které letos otevřela do volné IT distribuce.

Samostatná prezentace a stánek byly věnovány také pro eD Financing – službu financování pro partnery, jejíž spouštění oznámil eD system na minulé konferenci eD Expo 2015. Kromě toho nechyběly stánek a přednáška zaměřené výhradně na eD Shop a eD Market.

Daniel Vondráček také vzpomenul závazek obhájit loňské prvenství v anketě ChannelWorld Awards o Broadline distributora roku (hlasování zde). Letos se eD system Czech zavázal, že za každý získaný hlas vysadí jeden živý strom, a tento závazek podpoří komunikační kampaní s členy managementu.

eD world 2015Vyzval také partnery, že se mohou připojit k eD systemu v podpoře lidem v těžkých situacích skrze tzv. eD fond pomoci. Přímo na konferenci byla pro tyto účely připravena zapečetěná kasička.

Pro nejpilněji pracující přivezla společnost na eD World také mobilní nabíjecí box, ve které si účastníci mohli kdykoliv dobít své mobilní telefony.

V závěru konference nemohla chybět velmi očekávaná tombola, ve které účastníci mohli vyhrát kromě dalších cen v hodnotě 200 000 korun také elektro-kolo značky Leaderfox.

Z přednášek a výstavy

Navštívili jsme přednášku Michala Pavlorka, šéfa e-businessu, který prezentoval vylepšení B2B platformy eD shop za poslední rokNavštívili jsme přednášku Michala Pavlorka, šéfa e-businessu, který prezentoval vylepšení B2B platformy eD Shop za poslední rok. U kontaktů všech obchodníků například nyní uvidíte jejich on-line status a víte tak, kdy se na ně můžete obrátit. Dalším vylepšením jsou zmíněné 3D obrázky, díky kterým si můžete zboží prohlédnout prostorově ze všech stran (a u notebooků třeba zkontrolovat konektory nebo uložení baterie). V létě eD system Czech také zahájil elektronickou distribuci softwarových licencí. Nyní je dostupná pro produktové rodiny Microsoft Windows a Office a budou přibývat další.

Michal Útrata ukázal, jak chce eD system Czech s prodejci oslovit zákazníky, na které se bude vztahovat nová el. evidence tržeb. Jako výrobce počítačů Lynx se spojil firmou Consulta, distributorem pokladen a tvůrcem pokladního softwaru Conto, a společně vyvinuli pokladní systém. Celé řešení zahrnuje dotykový monitor, počítač, tiskárnu účtenek, Windows 10 a software Conto.

Michal Útrata, eD system Czech

Koncová cena verze mini začíná na 15 990 Kč bez DPH, restauracím nabídnete rozšířenější verzi za 17 990 Kč bez DPH, nejvyšší model zahrnující skladové hospodářství a možnost připojit mobilní číšníky stojí necelých 20 tis. Instalace je v ceně a lze nabídnout i balík servisu na místě do 48 hodin včetně víkendů.

Jaroslav Bednář, Adata

Na stánku společnosti Adata  nás zaujal nárazům odolný externí disk HD650, který můžete nabídnout za 1 690 Kč s DPH. K němu existuje i vodotěsná verze, která je o 50 korun dražší. V SSD discích pak Jaroslav Bednář upozornil, že díky TLC technologii může Adata nabídnout jedny z nejlevnějších modelů.  

Díky nedávné akvizici eD system rozšířil nabídku o sportovní hodinky Suunto

Díky nedávné akvizici eD system rozšířil nabídku o sportovní hodinky Suunto, které patří do finské rodiny Amer Sport zastřešující značky jako Salamon či Atomic. Suunto oslovuje sportovce a outdoor nadšence, kteří chtějí sledovat svůj výkon a vidět výsledky on-line. Podporuje iOS i Android. Nejoblíbenější přístroje podle slov Romana Šaňka mají integrovanou GPS či měřič tepu a lze do nich stáhnout i aplikaci pro zlepšování výkonu. Jejich cena se pohybuje od 10 do 14 tis. korun, ale Suunto nabízí i levnější fitness varianty pod 10 tisíc.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře