Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy

Chytré hodiny, 3D tiskárny, nebo virtuální realita. To vše a mnoho dalšího si mohli vyzkoušet reselleři na podzimním partnerském setkání společnosti eD system Czech.

Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy
IBM má nový pobídkový program

Martin Moravec IBM svou přednášku uvedl trendy. Zmínil např., že na 120 tabletů je potřeba nový server, takže o odbyt nebude nouze. Poté představil aktuální portfolio IBM system x a zdůraznil spolehlivost serverů IBM s minimem výpadků.

U aktuální nabídky serverů vypíchnul vlastní RAM paměť DIMM s frekvencí až 2100 MHz a dvě zóny chlazení, které přispívají k nižší energetické spotřebě.

Martin Moravec, IBMPoté účastníkům představil 10x4 volume incentive program, v rámci kterého mohou zapojení partneři získat za absolvování školení a plnění obratových cílů zpětné rabaty. Obraty se počítají automaticky z reportů distributorů. Program je k dispozici v češtině a má být pomocným nástrojem k dosažení IBM system x specializace.

Závěrem Martin Moravec zmínil individuální program – Know Your IBM, kde obchodníci sbírají body, které pak mohou směnit za předem domluvený dárek.

Doporučte správný disk

Za společnost WD vystoupil Jiří Olejník, jehož prezentace měla podobu průřezu současným portfoliem této společnosti. Jako první hovořil o NAS discích WD Red, které jsou nově dostupné v až 6TB variantě, a s novou aktualizací firmwaru NASware na verzi 3.0 jsou nyní nasaditelné v NAS obsahující jeden až osm disků, přičemž dříve byl maximální možný počet nižší.

Zároveň byly představeny i disky WD Red Pro, SMB varianta základních WD Red, které jsou určeny spíše do SOHO prostřední. Varianta Pro má maximální kapacitu 4TB, ale je možné ji nasadit od osmi do šestnácti disků v jednom zařízení.

Změny se udály i v řadě WD Green, kde byly uvedeny 5TB a 6TB varianty.

Dále hovořil Jiří Olejník o discích WD Purple, které byly vyvinuty speciálně pro nasazení v rámci kamerových systémů, kde se očekává téměř neustálý provoz a zápis. Tyto disky jsou schopny pracovat 27/4 a podporovat až 32 HD kamer naráz.

Od jednotlivých disků pak Jiří Olejník přešel ke produktům. První byla zmíněna novinka My Passport Wireless, osobní cloud s možností vytvoření vlastní bezdrátové sítě pro propojení mobilních zařízení , ukládání a sdílení souborů. Následoval My Passport Ultra Metal Edition, externí disk s hliníkovým povrchem, uvedený ku příležitosti desetiletých narozenin celé řady My Passport.

Zárověr prezentaci pak patřil zařízením řady My Cloud, ať šlo o základní modelnebo vícediskové varianty EX2a EX4.

Zdroj: ChannelWorld, eD system Czech

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře