Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy

Chytré hodiny, 3D tiskárny, nebo virtuální realita. To vše a mnoho dalšího si mohli vyzkoušet reselleři na podzimním partnerském setkání společnosti eD system Czech.

Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy
Proč prodávat DLP projektory?

Josef Kočica, sales manager pro ČR, SR ve společnosti Optoma prezentoval výhody jednoduchého optického systému DLP, který je snadnější na údržbu v porovnání s LCD technologií, jež potřebuje filtry a pravidelné čištění. LCD projektory proto nejsou podle Kočici vhodné do prašnějších prostředí.

Optoma dává záruku na čip pět let. Světelný výstup jejích DLP projektorů má být stálý, zatím co u LCD podle Josefa Kočici časem stárne. Výdrž Optoma podtrhává tím, že u 25 projektorů (1/3) v portfoliu garantuje provoz 24x7. Tyto modely jsou tedy vhodné pro náročnější instalace.

Proč si vybrat Optomu? Josef Kočica vysvětluje, že jsou specialisti zabývající se čistě vývojem projekční technologie, mohou nabídnout místní podporu, kompletní produktovou řadu a chráněné dealerské marže.

Josef Kočica, OptomaK dispozici je navíc široká nabídka příslušenství: plátna, držáky, lampy, bezdrátové dongly, vyměnitelná optika, 3D brýle, vizualizéry, bezdrátové HDMI a další.

Z řešení pro školy Josef Kočica zmínil např. model GT1070X (KC: 19 490 Kč s DPH) s jasem 2600 ANSI, kontrastem 23 000:1 a krátkoprojekčním poměr 0,49:1.

S klasickou projekční vzdáleností můžete nabídnout HD26, jde o Full HD a Full 3D model se svítivostí 3000 ANSI a kontrastem 30 000:1 kontrast (KC přes 20 000 Kč). Zákazníkům, kteří uvítají vertikální lens-shift, pak můžete nabídnout HD36 – FullHD, Full3D, 3000 ANSI, 30 000:1 (24 990 Kč s DPH).

Jako třešničku na dortu Josef Kočica představil LED projektor HD91 s kontrastním poměrem 50 000:1 a velmi zajímavou koncovou cenou 99 990 Kč s DPH.

Novinky v bezpečnostním softwaru

S prezentací o novince CloudCare vystoupil Petr Ševčík ze společnosti AVG. Toto řešení představuje nástroj pro komplexní zabezpečení zařízení ve firemním ekosystému. Bezpečnostní funkce jsou doplněny o možnosti vzdálené správy, to vše prostřednictvím cloudové služby s administrátorskou konzolí dostupnou prostřednictvím webového prohlížeče.

CloudCare nabízí dvě základní možnosti nastavení podle toho, zda si chce zákazník firemní zabezpečení spravovat sám (self-managed), nebo zda k tomu využije služeb poskytovatele (partner-managed). Ať se rozhodne jakkoliv, k dispozici je mu pět jednotlivých komponent.

Antivirus a Email Security se starají o ochranu zařízení před virovými hrozbami, malwarem a spamem. Druhá jmenovaná komponenta se zároveň stará o šifrování a archivaci emailů. Funkce Content Filtering poskytuje široké možnosti blokování webového obsahu včetně různých nastavení pro různé dny nebo hodiny.

Online Backup se stará i zálohování, přičemž i zde jsou k dipozici bohaté možnosti nastavení toho, co přesně a kdy má být ukládáno. Zálohuje se do cloudu a prostor je poskytován po 25 GB. Poslední funkcí je Remote IT, které administrátorům umožňuje vzdálenou správu zařízení.

Celé řešení je postaveno na cloudové bázi a účtování probíhá průběžně v rámci modelu pay-as-you-go.

Patrick Müller, SymantecPatrick Müller ze Symanteku hovořil během své prezentace o novince v podobě produktu Norton Security a jeho variantě Norton Security with Backup, přičemž první primárně vychází z Norton Internet Security a druhá z Norton 360. Celkově však jde o unifikované řešení spojující až devět dříve oddělených produktů. O jeho plánovaném uvedení jsme psali během léta.

Hlavní síla nového řešení tkví v jeho provedení „vše v jednom“ a zároveň „jeden pro všechny“. Norton Security má poskytnout kompletní ochranu, zahrnující funkce antiviru, antimalwaru i antispamu, v případě verze „with Backup“ doplněnou o 25GB cloudový prostor pro zálohování.

Produkt je zároveň použitelný napříč zařízeními i platformami, od tradičních PC s Windows, přes zařízení s OSX, až po mobilní zařízení s mobilními operačními systémy.

Základní varianta Norton Security je určena primárně pro jednotlivce a lze ji v rámci jedné licence nasadit až na pěti zařízeních. Varianta „with Backup“ je určena rodinám, SOHO nebo malým firmám, licence pokrývá až pro 10 zařízení a je doplněna o zmíněný prostor pro zálohy. Novinkou je, že jeden klíč bude pokrývat všechna zařízení, co má usnadnit např. migraci produktu na nově pořízené.

Řešení bude dostupné od 10. 10. 2014 za doporučené ceny 1 099 Kč za licenci pro jedno zařízení, 1649 Kč pro 5 zařízení a 1 899 Kč pro variantu „with Backup“ pro deset zařízení a cloudového úložiště.

Pokračujte níže na další stranu

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře