Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy

Chytré hodiny, 3D tiskárny, nebo virtuální realita. To vše a mnoho dalšího si mohli vyzkoušet reselleři na podzimním partnerském setkání společnosti eD system Czech.

Fotoreport: eD World 2014 naživo ukázal hlavní IT trendy
Prodej starších Windows končí

Na přednášce společnosti Microsoft informovala Aneta Filipová o blížícím se konci prodeje Windows 7 Home Premium, Ultimate OEM a Windows 8.0 (dále budou k dispozici Windows 8.1). Vysvětlila také výhody jednotného účtu Microsoftu, který sjednocuje přístup do produktů a služeb Windows, Skype, Office, Outlook.com, Xbox, OneDrive a Windows Phone.

Aneta Filipová, MicrosoftPoté Aneta Filipová shrnula nabídku Office, kde u verze 2013 zůstává klasická krabicová licence a u Office 365 je nově k dispozici verze pro jednotlivce (1 PC/Mac, 1 tablet, 1 smartphone; pouze pro nekomerční využití).

Po stručném souhrnu vylepšení Windows Phone 8.1, představila Filipová současné portfolio smartphonů od nejlevnějšího modelu Nokia Lumia 530, přes střední dual-sim model Nokia Lumia 630/635, a nejvyššímu modelu Lumia 930 s výjimečným fotoaparátem.

Na kterých noteboocích HP vyděláte?

Novinky v PC portfoliu HP prezentovala Yveta Holečková. Upozornila, že podle podle GfK dosahuje podíl HP v resellerském kanálu kolem 45 %. Poté shrnula rozdělení komerčních řad notebooků na HP Pro a HP Elite (a EliteBook Folio) a consumer portfolia na HP Pavilion a HP Envy. Ukončena byla řada Spectre Pro. Podle Yvety Holečkové jsou pro resellery určeny především řady HP ProBook 400 a vyšší, na kterých mohou víc vydělat (nižší se prodávají spíše přes e-tail). Součástí ceny vyšších řad ProBooků a EliteBooků je tříletá záruka.

Yveta Holečková, HPZ novinek pak jmenovala např. ProBook 400 G2 (tenčí, ULV procesory, povrch s broušeného hliníku, podsvícená klávesnice), který je určen pro cenově nejcitlivější zákazníky, nelze jej však dokovat.

První dokovatelná řada HP ProBook 600 je servisovatelná bez potřeby nástrojů. K dispozici jsou konfigurace s kombinace HDD, SDD a optickou mechanikou.

Novinkou je hybridní zařízení HP Pro x2 612 – 12“ tablet s připojitelnou klávesnicí, který lze navíc klasicky připojit dokovací stanici. Levnější  variantou komerčního tabletu je potom HP Pro Tablet 610 (cca 14 000 Kč s DPH).

U nejvyšší řady HP Elitebook Yveta Holečková připomenula gumovou ochranu rámu po celém obvodu, magnesiové šasi s povrchem odolným proti poškrábání, voděodolnou klávesnici a celkově atestaci na military standard 810G. Z produktů pak upozornila na novou řadu EliteBook 700 s procesory AMD a na byznys ultrabook EliteBook Folio 1040 G1.

S Lenovem do SMB

SMB portfolios polečnosti Lenovo představil Jaroslav Král. Jako nejlevnější dokovatelný notebook můžete nabídnout Lenovo B50, u něhož je možnost přidat záruku na tři roky.

Pro „obchodní cestující“ můžete nabídnout 13,3“ Lenovo M30 s váhou 1,8 Kg a cenou od 13 000 Kč s DPH.

Z odolných modelů do školství lze využít ThinkPad X131e – 11,6“ HD notebook s Chrome OS a EDU aplikacemi. Má silné panty, gumový rámeček na víku a více než 6 hodin výdrže.

Stylový pracovní notebook pak zastoupí ThinkPad E440/E540 s voděodolnou klávesnicí, kovovými panty a Active Protection Systemem. Navíc je dokovatelný přes OneLink. K doprodávanému modelu E531 pak můžete využít akci na brašnu zdarma.

Ultrabook ThinkPad S440/S540 má hliníkové víko, zpevněné šasi a nově u něj lze otevřít displej o 180 stupňů. Kromě tříleté záruky (vč. náhodného poškození) lze sjednat i on-site servis.

Jaroslav Král, LenovoKonvertibilní ThinkPad Yoga pak nabídne čtyři režimy, dokování a možnost rozšíření záruky až na čtyři roky. Modely s procesory Core i5 a vyšší jsou navíc v základu vybaveny stylusem.

Dále Jaroslav Král zmínil modely L440/L540, ultrapřenosné X240, T440 a ultrabook T440s a výkonný T440p a T540p s numerickým blokem a pracovní stanice W540. Ultrabook 2v1 ThinkPad Helix a supertenký 1 Carbon (doporučujeme článek „Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější“)

Ve firemních tabletech Lenovo uvedlo ThinkPad Tablet 10 s Windows a procesory Intel Bay Trail. Lze k němu nabídnout řadu příslušenství včetně klávesnice. Menším zástupcem, který se vejde do kapsy je osmipalcový ThinkPad 8.

U desktopů došlo postupně k přejmenování modelů. Z D30 je P900, z C30 na P700, z S30 na P500 a z E32 na P300. U posledního zmíněného je nový čistší design, podpora 4 HDD, integrovaná čtečka SD karet, podpora Flex Modulu a procesorů Intel Haswell.

Závěrem Jaroslav Král upozornil na předprodejní a poprodejní podporu Premium Support pro notebooky ThinkPad a NAS úložiště na zelené lince 800 35 36 37 nebo e-mailu premium@lenovo.cz. Odpověď na e-mail má být do druhého pracovního dne. Více informací naleznete na www.lenovoservices.cz.

Pokračujte níže na další stranu

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře