Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky

Na 8. ročníku bratislavského eD Forum 2013 se sešlo na 487 obchodních partnerů, pro které eD system Slovakia spolu s předními výrobci IT uspořádali cyklus přednášek a workshopů.

Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky
Enterprise brand manager Ondřej Bačina partnerům představil „mini gun“ na konkurenci - od 17. 10. bude dostupný server Dell PowerEdge T20 vybavený i procesory Intel, 4 x DIMM (až 32 GB RAM), 4x PCI-E. Nejdražší modely osazené procesory Intel Xeon E3 začínají už na 449 eurech.

Jako specialitku na závěr si Ondřej Bačina nechal all-in-one blade řešení Dell PowerEdge VRTX, které je k dispozici v RACK provedení 5U nebo jako tower. VRTX je osazen dvěma typy serverů blade  B520 nebo M620 s až 8 CPU. K dispozici je 1GB Ethernet switch – spravovaný stejně jako server, PCI-E sdílená storage a až 12x3,5“ HDD nebo 25x2,5“ HDD.  Vše zabaleno v tichém řešení do kanceláře.

Mobilita v podání Samsungu

Marek Pažický představili novinky u mobilních zařízení Samsung. Tablety rodiny Galaxy Tab 3 (7,8 a 10.1“ modely) jsou již všechny vybavené hardwarovým tlačítkem, stejně jako je tomu u smartphonů Samsung. V případě SIM modelů je možné přes tablet telefonovat.

Nové tablety disponují módem čtení (pro dokumenty a web), umožňují dvojité zobrazení (v každé části obrazovky jiná aplikace), pop-up video a group play (pro propojení dalších zařízení Samsung mezi s sebou). Novinkou je 7“ model – Galaxy Tab 3 kids (Smart Buddy for Kids) se speciálním rozhraním a nastavením pro malé děti.

Stánek s mobilními zařízeními SamsungUpozornil také na Galaxy Mega – 6,3“ telefon, který skloubí všechny výhody tabletu se všemi funkcemi smartphonu Samsung.

Notebookům se následně věnoval Alexander Gall. U všech zařízení s OS Windows 8 nyní Samsung používá označení Ativ. Z prodejních argumentů Gall uvedl, že všechny nedotykové displeje jsou matné, a že díky Anti-Aging technologii po dvou letech (1000 nabíjecích cyklů) neklesne kapacita akumulátoru pod 70 %. Lákadlem může být i funkce Side Sync , která provádí automatickou synchronizaci napříč zařízeními, pokud se k sobě přiblíží (přes NFC).

Samsung také uvedl Ativ Book 9 Lite – nižší verzi řady 9, která váží 1,44 kg, je tenká 16,9 mm a běží na čtyřjádrovém procesoru AMD (koncová cena 770 eur s DPH).

S Haswellem přichází nová generace ultrabooků

Branislav IdesIntelu se ve své prezentaci zaměřil na 4. generaci procesorů Core (Haswell). Intel investoval do grafiky a v současné době nabízí 8 variant grafických čipů. Procesory s nejvýkonnější grafikou poznáte podle označení končícího na „R“.

Branislav Ides, Intel4. generace procesorů dostala kromě nového loga (je jednoduší) novou patici 1150 a vyžaduje tedy nové základní desky s čipsetem série 8. S Haswellem se také mění definice ultrabooků. Aby si ji tenký a lehký notebook zasloužil, musí být vybaven dotykovým displejem.

Dále Branislav Ides prozradil, že Intel připravuje možnost přes distribuci koupit barebone AIO, které bude partner moci dále vybavit a brandovat. V závěru přednášky připomenul také Next Unit of Computing  (NUC) - mini form faktor s výkonem notebooku v kostce 11 x 11 x 4 cm. Využití najde např. pro kiosky, jako tenký klient, POS, digital signage, DVR, HTPC či medical PC.

Celkeme účastníky konference čekaly přednášky 30 výrobců, které probíhaly současně ve třech sálech. Součástí setkání byla i výstavka, kde si partneři mohli produktové novinky vyzkoušet. Kromě výrobců vystoupil také Tomáš Varga z reklamní agentury GoUP s přednáškou „Google na maximum“.

Videa a fotky z prezentací z eD Forum budou k dispozici na www.edsystem.sk od 1.10.2013.


Zdroj: ChannelWorld

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře