Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky

Na 8. ročníku bratislavského eD Forum 2013 se sešlo na 487 obchodních partnerů, pro které eD system Slovakia spolu s předními výrobci IT uspořádali cyklus přednášek a workshopů.

Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky
Od 1. 9. v nabídce pro licence typu Open:

  • Samotný Office 365 ProPlus (přibližná koncová cena 12,9 eur)
  • Podnikové balíky: Office 365 samostatně (pláne E1) – 6,6 eur, Plán E3 – 19 eura, Exchange Online (Plán 1) – 3,3 eur
  • Doplňky: Exchange Online Protection – 0,9eur

V závěru Martin Černák upozornil, že přibližně 30 % zákazníků na Slovensku používá ještě Office 2003, které budou končit, což je pro resellery velká příležitost k upgradu.

Multipoužití v podání Lenova

Novinky v nabídce pro firemní zákazníky společnosti Lenovo shrnul Martin Štúr, SMB sales representative. V řadě Essentials dostává nástupce IdeaPad B590 o 4 mm tenčí šasi z lepších ABS plastů. V základní ceně je tříletá rozšířená záruka a matné LCD.

Stánek společnosti Lenovo s novými ultrabooky ThinkPadStejného zeštíhlení se dočkají E440/E540 (nástupci E431/531), které budou vybaveny procesory Intel 4. generace (Haswell) a nabídnout k nim můžete dockování přes OneLink.

Řadu stylových Thinkpadů řady S rozšíří S440 a S531 – ultrabook s plovoucím designem a procesory Haswell. Koncem roku Lenovo uvede také ThinkPad Yoga – konvertibilní zařízení známé z consumeru, které umožní o 360° obrátit displej.

Od 1. 9. Jsou již k dispozici úložiště LenovoEMC, které vznikly novou joint venture těchto výrobců.

V Android tabletech pro spotřebitele Lenovo oslovuje zákazníky přes A1000 (základní model, music tablet) a A3000 (čtyřjádrové CPU, dual sim) a „mobilní centrum zábavy“ S6000 (čtyřjádrový procesor, HD displej, tenký a lehký). S Windows 8 přichází tablet Miix 10 (Intel Atom Z2760, HD displej) , který je k dispozici i v bundlu s externí klávesnicí.

Dell nepřichází v míru

Petr Zajíček ukazuje herní mašinu Dell AlienwareS výzvou ke společnému boji s konkurencí vyzval slovenské partnery Dell. Petr Zajíček upozornil na „nabušené“ herní stroje Alienware a kompletní portfolio koncových stanic na rok 2013 (desktopy – tradiční, tenké klienty Wyse, AIO; mobilní – tablety, detachable, ultrabooky, konvertibilní ultrabooky a standardní notebooky). Upozornil také, že u byznys desktopů OptiPlex se protahuje  životní cyklus až na 4 roky.

Novinky v consumer portfoliu:

  • AIO Inspiron One 23 – pouze 1 cm silný displej.
  • Vostro 5470 – 14“ ultrabook v barevných konfiguracích za velmi nízkou cenu kolem 600 eur
  • Dell XPS 12 (konvertibilní ultrabook), XPS 13 (ultramobilní zařízení), XPS 15 (výkonný 15“ ultrabook bude mít i quadHD displej)

V commercial portfoliu Dell uvádí nové modely ultrabooků Latitude řady E, které osloví svou úrovní zabezpečení, univerzální dockovatelností a šíří portů.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře