Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky

Na 8. ročníku bratislavského eD Forum 2013 se sešlo na 487 obchodních partnerů, pro které eD system Slovakia spolu s předními výrobci IT uspořádali cyklus přednášek a workshopů.

Fotoreport: eD Forum 2013 odhalilo prodejcům podzimní novinky
Hlavní výhra v tombole eD Forum 2013.

Na jednom z největších slovenských setkání dodavatelů a prodejců IT na Slovensku účastníky uvítal nový generální ředitel společnosti eD system Slovakia Václav Novák.

Za organizátora přítomné hosty přivítala marketingová ředitelka Kateřina Srnová. Celým dnem již tradičně provázel moderátor Ľubomír Straka. Tento ročník byl plný změn a novinek. 

eD system začal poprvé používat název eD  Forum v souladu s názvem společnosti a její další komunikací. Setkání se nově uskutečnilo v hotelu Radisson Blu Carlton v Bratislavě dne 13. 9. 2013.

Generálním partnerem akce se stal Hewlett-Packard. Konferenci zakončila tombola, jejíž hlavní cenou byl skútr s objemem 125 cm3. Další dealery eD system odměnil tabletem či mikroserverem HP, tiskárnami, přepěťovými ochranami a dalšími cenami.

V dopoledním cyklu přednášek jsme jako první zavítali na prezentaci Petera Orechovského, product managera HP business notebooks. Ve stručnosti shrnul komerční portfolio pro rok 2013.

Nadále platí, že základní modely tvoří řada HP 200, následovaná řadou HP Pro Book a highendovými modely HP EliteBook (p series – korporátní zákazníci, Folio – stylové modely, w – pracovní stanice). Komerční tablet ElitePad 900.

Peter Orechovský, product manager HP business notebooksHP však zkracuje značení notebooků. Např. z modelu ProBook 4540s se se stává ProBook 450 G1 (4. Série; 5 – úhlopříčka displeje; procesor - 0-Intel/1-AMD; generace).

Z konkrétních modelů Peter Orechovský upozornil např. na notebooky pro SMB - HP ProBook 400 (mobilita, design, volitelný rozsah bezpečnostních faktorů) a 430 G1 – první dostupný model (14‘‘) s procesory Intel Haswell.

Za zmínku stojí také firemní x86 tablet ElitePad  10‘‘ s tělem z hliníku, zepředu chráněným Gorilla Glass 2. Konvertibilním modelům vládne HP EliteBook Revolve 810 – 11,6‘‘ (1366x768 400 NIT) notebook s otočným displejem s možností změnit do podoby tabletu a výdrží 8,5 hodiny. „Stylovkou“ s plnou škálou portů vč. VGA a RJ45 je pak 14“ EliteBook Folio s HD nebo HD+ displeji.

V oblasti tisku Miroslav Drahoš představil inkoustové tiskárny Officejet Pro X Series, které mají být dvakrát rychlejší než laser a s polovičními náklady. Nabídnou jednoduchý management díky PCL 5/6, PS3, WJA, UPS a především rychlost tisku 70 stránek za minutu (podle metodiky HP, podle ISO je 42 stran/min.).

Hlavní odlišností strojů je, že se pohybuje pouze papír a tisková hlava, která obsahuje 42 240 trysek, je fixní (spotřební materiál je pouze inkoust a papír). HP nabídne čtyři modely (2 tiskárny, 2 MFP).

V ceně tiskárny je NBD on site po 1 rok s možností využít přímou komerční linku podpory. Záruku lze rozšířit o 3 roky a poté o 1 rok přes post warranty pack.

eD Forum 2013HP serverům pro SMB se věnoval  Ľuboš Šenkery, který představil nejvýznamnější inovace 8. generace serverů ProLiant (více např. zde) a připomenul úplnou novinku - mobilní aplikaci pro iLO (vzdálený dohled).

Jako malý, tichý server pro domácí a SMB použití doporučil Šenkery ProLiant MicroServer Gen8. Je vybavený iLO 4, takže umožňuje vzdálenou správu a bezagentní monitoring. Lze doobjednat barevné varianty (až 4x3 TB 3,5‘‘ SATA disky). Koncová cena činí 394,8 eur s dph v promo akci s Windows Server 2012.

Vyšší model HP ProLiant ML310 gen8 v2 se základní dostupností v 1P tower serveru je nově postaven na procesorech Intel Haswell (Xeon). Promo cena s Windows Server začíná na 459 eurech bez DPH.

Office 365 s novými možnostmi prodeje

Martin Černák z Microsoftu představil ve stručnosti Office 365 Open. Od září 2013 přibyla možnost nakupovat i jednotlivé části – samostatné mailboxy (nově kapacita 50 GB, velikost přílohy až 25 MB), samostatný balík Office atd. Úložiště SkyDrive Pro má nově kapacitu 25 GB.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře