Fotoreport: eD Expo 2017 vyzbrojilo resellery na herní bitvy

Pod mottem „Level up!“ se uskutečnil letošní ročník největší české IT distribuční konference, kterou organizuje eD system Czech pro stovky zástupců resellerů.

Fotoreport: eD Expo 2017 vyzbrojilo resellery na herní bitvy
Březnové eD Expo, které mělo dle distributora historicky největší počet návštěvníků, a to 959, se pustilo do obchodních příležitostí v herním průmyslu.

K hlavnímu tématu připravil eD system Czech doprovodný herní program a přednášku zástupce společnosti Warhorse Studios, které vyvíjejí nejočekávanější hru letošního roku.

Nesmělo však chybět to hlavní – přednášky téměř třicítky výrobců ICT, které se odehrávaly v tematicky pojmenovaných sálech – Mario, PacMan a Doom a výstavka více než padesáti značek, jež představily svá portfolia v tradičním výstavním sále o rozměrech 1200 metrů čtverečních.

Konferenci zahájila a později jí i prováděla známá bloggerka a moderátorka Zorka Hejdová, které sekundoval marketingový ředitel Daniel Vondráček.

Jiří Rýdl, marketingový ředitel Warhorse StudiosV samostatné přednášce pak Jiří Rýdl, marketingový ředitel Warhorse Studios, představil vývoj očekávaného herního titulu Kingdom Come: Deliverance, který je zasazen do středověkých českých zemí.

Posluchačům vysvětlil, jak celý herní projekt vznikal a kde na vývoj získával stovky milionů včetně crowds-sourcingové platformy Kickstarter. Zájemci mohli shlédnout ukázky z technologické beta verze, která obsahuje část příběhu, několik questů, soubojový systém, výběr z různých zbraní a bitvu.

Účastníci, kteří se dostatečně navnadili, si mohli kdykoliv během dne zahrát na stáncích partnerů akce hry jako Counter Strike: GO, League of Legends, Hearthstone, World of Tanks, FIFA 17, Dota 2, Forza Horizon 3 nebo Lego.

Značný zájem vyvolala také možnost se vyfotit s převlečenými hrdiny cosplay.

VR v herně AvatarHerna Avatar navíc připravila speciální sál, ve kterém si zájemci mohli vyzkoušet různé druhy aktuální virtuální reality – hry Space Pirate Trainer, Audioshield, Serious Sam, Blue Effect a další.

Virtuální realitu doplnil speciální herní retro koutek, v němž si reselleři mohli zasoutěžit na dvou konzolích se 180 legendárními hrami z dílen společností Atari a Sega ze 70. a 80. Let. Nechyběly legendy jako Frogger, Space Invaders, Ježek Sonic nebo Golden Axe.

To by nesměla být akce eD system Czech, aby chyběl velký stánek počítačů Lynx, jehož značku distributor nedávno rebrandoval. Hlavním lákadlem stánku byl nový herní desktop Lynx Grunex FutureGamer s profesionálním herním volantem, na kterém si zájemci mohli vyzkoušet závod proti jezdci z Virtual GP.

Hlavním lákadlem stánku byl nový herní desktop Lynx Grunes FutureGamer s profesionálním herním volantem

Hned vedle pak Asus prezentoval novinky v komponentech a noteboocích. Největším lákadlem ale byla ukázka přetaktování procesoru chlazeného tekutým dusíkem. Inu i to je způsob, jak předvést schopnosti základních desek Asus ve spojení s nejnovějšími procesory.

Chlazení tekutým dusíkem na stánku AsusO kousek dál pak herní zóna Microsoftu vybízela k vyzkoušení konzolí Xbox One, na kterých běžely hry Forza Horizon 3, FIFA 2016, ale i Lego.

Gigabyte na svém stánku prezentoval nejnovější základní desky, grafické karty, periferie a miniPC Brix. Na čem jiném byste si pak mohli komponenty vyzkoušet než na hře Counter Strike:GO.

V opačném rohu výstavního sálu lákalo na virtuální realitu Sony do své herní zóny s Playstation VR, které celosvětově v prodejích slavilo největší úspěch.  

S virtuální realitou nemohl samozřejmě chybět Samsung se svými brýlemi pro VR, které využívají pro zobrazování smartphone.

Aby zastoupení nejvýznamnějších výrobců zařízení pro virtuální realitu bylo kompletní, HP na svém stánku umožnilo vyzkoušet HTC Vive. O nic menším lákadlem však byla jeho nová herní řada Omen, kterou si zájemci mohli kromě otestování na hrách prohlédnout i zevnitř.

Iva Bednářová zrovna prezentovala herní novinky značky Trust pro letošní rokPři probíhání výstavkou jsme na chvilku nahlídli i na přednášku Ivy Bednářové, která zrovna prezentovala herní novinky značky Trust pro letošní rok. Těšit se můžete od května na herní křeslo, které se od konkurence odliší nosností až 150 kg, na přelomu 2. a 3. kvartálu očekávejte na herní klávesnici s RGB podsvícením a v třetím čtvrtletí má přijít myš a podložka s téže funkcionalitou a možností si navolit vlastní barvu. Na prodejny si můžete od Trustu objednat letáky, stojánky a vzorky produktů na výstavku.

Nejen gaming

 Optoma na svém stánku ukázala instalační projektor ZU510T s duálním laseremAbyste však neřekli, že vše bylo jen o gamingu, Optoma kupříkladu na svém stánku ukázala instalační projektor ZU510T s duálním laserem, díky kterému při WUXGA rozlišení dosahuje jasu 5300 ANSI, kontrastu 300 000:1 a hlavně životnosti 30 000 hodin.

S nezvyklou nabídkou přijel Armor známý hlavně kvůli svému alternativnímu spotřebnímu materiálu. Nyní chce skrze resellery oslovit firmy, jež řeší společenskou odpovědnost (CSR). Zapojením do programu OWA si totiž organizace zajistí bezproblémový odvoz obalových materiálů a recyklaci vypsaných tonerů, ale hlavně získání prokazatelného reportu, který pak mohou zařadit do CSR části výroční zprávy.

Vedle umístaná značka Black Eye pak vystavila populární příslušenství k chytrým telefonům – nasazovací širokoúhlé, makro a tele objektivy.

Western Digital na eD Expo poprvé přivezl své SSD disky, které získal akvizicí Sandisku. SSD nyní dělí na cenově nejdostupnější řadu WD Green, střední řadu WD Blue a výkone PCIe disky WD Black.

Díky hooverboardu a elektrokoloběžkám GoClever se pak účastníci proháněli doslova s větrem ve vlasech mezi ostatními stánky výstavního sálu.

Hooverboard a elektrokoloběžky GoClever

Značka Allocacoc (zkuste i pozpátku) zde prezentovala portfolio rozboček a prodlužek PowerCube. Ke známým kostkám, které lze díky odolné konstrukci (i integrované pojistce) téměř „nekonečně“ řetězit, a přidávat tak další zásuvky do všech stran, přibyly i modely s dálkovým ovládáním a měřením spotřeby. Trochu netypickou novinkou této značky je i Bluetooth reproduktor.

Jednou z přidaných hodnot eD Expo je možnost se setkat s obchodními i produktovými manažery nebo managementem společnosti eD system Czech. Pro tyto účely byl vyčleněn opět samostatný sál.

Po skončení přednášek po páté hodině došlo na slosování tomboly, jejímž hlavním lákadlem byla první cena – zmiňovaný počítač Lynx Grunex FutureGamer. Po rozloučení si účastníci mohli na chvilku oddechnout před večerní VIP party ve stylu gentleman’s time, o tom už v samostatné reportáži.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře