Fotoreport: Don Rosi sezval partnerskou rodinu na Avnet HP Solution Day 2013

Partnerské setkání Avnet HP Solution Day přivítalo „mafiány“ z drsného chicagského podsvětí 30. let 20. století, aby odhalilo technologie HP z 3. tisíciletí.

Fotoreport: Don Rosi sezval partnerskou rodinu na Avnet HP Solution Day 2013

Na třetím pokračování Avnet HP Solution Day – setkání partnerů a zástupců z řad společnosti Hewlett-Packard a divize HP společnosti Avnet – v hotelu 9 skal na Vysočině účastníky přivítala Ivana Cuchá jménem Jana Rosenbauma aka padrina Dona Rosiho z famílie Avnet.

Nejpovolanější „consigliere“ prezentovali v pracovní části partnerům novinky a obchodní tipy v „naší věci“ a poté se ve večerní části mohli těšit z pohostinnosti Dona Rosiho.

Po večeři přišel čas na degustaci doutníků, aktivní boj s prohibicí (whisky a dalšího alkoholu), mafiánské aktivity v podobě střelby z pistole či vážení kontrabandu, hazard a další mafiánskou zábavu. Nechyběl ani box, kabaret či škola charlestonu.

Těžce vydělané dolary mohli partneři v závěru večera roztočit v aukci o předměty z famílie Avnet a nutno říci, že v dražbě hlavní ceny nakonec spojili síly, aby prokázali svou pospolitost.

Consigliere di serveri

části Jiří Lepka z HP shrnul vývoj serverů HP až po osmou generaci ProLiantV pracovní části Jiří Lepka z HP shrnul vývoj serverů HP až po osmou generaci ProLiant, která podle něj umožnila snížit počet hodin na správu během životního cyklu ze 700 na 250, což odpovídá úspoře nákladů kolem 230 000 Kč. Jejich dostupnost se pak měla zvýšit trojnásobně.

Upozornil na technologii SmartCache, která dokáže na řadiči v serveru rozpoznat, jaká data aplikace využívá nejčastěji, a ta automaticky směřovat na rychlé SSD disky. V případě ukládání dat na serveru to údajně dokáže zrychlit aplikace 3-5x. Použití vlastních RAM HP (SmartMemory) má pak v serverech poskytovat o 25 % rychlejší paměť a zároveň nižší spotřebu. Aktivní sledování stavu serveru až na úrovni OS, SmartUpdate, zase umožňuje zrychlit a automatizovat aktualizace a Power Discovery dovoluje dynamicky snižovat spotřebu a vyvažovat výkon mezi jednotlivými servery uvnitř jedné farmy.

Cloud v podání Microsoftu

Petr Váša upozornil, že Microsoft dnes nabízí více než 200 cloudových služebPetr Váša upozornil, že Microsoft dnes nabízí více než 200 cloudových služeb. Představil koncept cloudového OS s využitím Windows Server 2012 jako základu strategie IT – transformuje datová centra, podporuje IT uživatele, umožňuje pochopit strukturovaná i nestrukturovaný data a podporuje moderní aplikace (běžící on-site i v cloudu). Cloudový OS má nabídnout jednotnou platformu (pro aplikace i jejich vývoj), která bude podporovat prostředí u zákazníka, hostera i ve Windows Azure cloudu.

Dále se v prezentaci zaměřil na Hyper-V, jehož podíl na trhu virtualizace serverů koncem roku 2012 podle IDC přesáhl 30 %. Hyper-V nazval Petr Váša nejškálovatelnější virtualizační platformou.

Z podpory pro partery zmínil motivační Solution Incentive Program (marže za prosazení technologií Microsoft u zákazníka), Deployment Planning Services (podpora při nasazování technologií MS) a finanční podporu významných obchodních případů.

La missione critica už i v x86

Konstantin Selucký a Tomáš Kubát se věnovali mission critical (MC) systémům HP „včera, dnes a zítra“. V úvodu vysvětlili, že u mission critical systémů probíhá průběžná analýza platformy, která vyhodnocuje a opravuje běh serveru, a snaží se tak vyhnout jejich selhání a nutnému restartu. Zákazníkem jsou podle Konstantina Seluckého kromě tradičních klientů také nemocnice, call centra a další střední podniky, které si nemohou dovolit výpadek provozu.

Konstantin Selucký a Tomáš Kubát se věnovali mission critical (MC) systémům HP HP drží dva hlavní rozvojové směry: MC Unix servery a MC x86 servery. Nové pojetí x86 mission critical systémů vychází z unifikované „stavebnice“ serverů, které lze škálovat od 1 do 32 procesorů od čtyř do 256 jader, a to jednoduchým přidáváním bladů (HP Integrity server blade).

HP Mission Crticial Classic je podle Konstatnina Seluckého primárně určeno pro dosavadní instalovanou bázi zákazníků, kteří chtějí snižovat provozní náklady, ušetřit s minimem rizika, a to nejlépe okamžitě a ještě sehnat peníze na další investice.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře