Fotoreport: DNS vyplula s partnery na 8. SecNet na Máchovo jezero

Divize infrastruktury společnosti DNS uspořádala partnerskou konferenci SecNet 2013 v námořnickém stylu. Plavba za posledními novinkami v oblasti infrastrukturní bezpečnosti s podtitulem Mobile Access Security se uskutečnila na Máchově jezeře.

Fotoreport: DNS vyplula s partnery na 8. SecNet na Máchovo jezero

V kapitánské čepici a pruhovaném triku uvítal Igor Tomeš partnery na 8. ročníku setkání divize infrastruktury se zaměřením na síťové a bezpečnostní technologie. Připomenul, že portfolio DNS se rozrostlo o dva nové výrobce – FireMon a Titus (klasifikace dokumentů).

V kapitánské čepici a pruhovaném triku uvítal Igor Tomeš partnery na 8. ročníku setkání divize infrastruktury se zaměřením na síťové a bezpečnostní technologieDále Igor Tomeš upozornil na virtuální laboratoř LiveLab, kterou DNS pět měsíců testovalo a nyní je partnerům k dispozici. DNS v ní dokáže nasimulovat řadu bezpečnostních technologií, takže si je partneři mohou vyzkoušet a ověřit funkce např. v konfiguraci připravovaného projektu.

Poté pozvala Michaela Pávková, plavčice a marketingová specialistka, účastníky na prezentace výrobců, které byly rozděleny na obchodní „na spodní palubě“ a technickou sekci „na horní palubě“. Tu obohatily nezávislé přednášky o DDoS útocích a SIEM. Po celý den byl partnerům k dispozici demo koutek s živými ukázkami prezentovaných produktů.

Po přednáškách následoval zábavný program v podobě beach volejbalu, tenisu, pétanque či minigolfu a nechyběly ani závody na vozítkách segway. Účastníci, kterým se nechtělo sportovat, mohli využít hotelové wellness centrum.

Večerní grilování se sice muselo kvůli zhoršenému počasí přesunout do podpalubí, ale na zábavě to neubralo. Naopak ji podpořila řízená degustace karibských rumů. Pokud vám letošní SecNet utekl, přinášíme vám přehled některých informací, které zazněly na obchodně laděných přednáškách.

Stručně z přednášek

Bernard Zelmans, GM EMEA ve společnosti FireMon, vystoupil s přednáškou na téma „výborné technologie nevyřeší neefektivní management“. Bernard Zelmans, GM EMEA ve společnosti FireMon, vystoupil s přednáškou na téma „výborné technologie nevyřeší neefektivní management“. Upozornil, že firmy jsou schopné utratit miliony dolarů za bezpečnost, ale stejně si skutečnou ochranou nejsou jisté.

Podle Zelmanse firmy nasadí firewall a nastaví pravidla, ty však časem zastarají a 40-80 % z nich se nevyužívá, což vede ke složitosti a následně i k chybám. FireMon proto poskytuje nástroje pro vytváření a správu pravidel firewallů pro firmy od dvou firewallů až velké korporace.

Nástroj podporuje firewally, routery, přepínače, load balancery, proxy a další zařízení značek Cisco, Juniper, f5, Fortinet, McAfee, Paloalto, BluceCoat či Check Point. Architektura je škálovatelná, multi-tenantní, distribuovaná a poskytuje kustomizovatelné rozhraní a nastavení reportů, uvedl Bernard Zelmans. FireMon sleduje historicky veškeré konfigurace a změny v pravidlech a dokáže zpětně poskytnout informace, kdo, proč a jak pravidlo nastavil a k čemu slouží. Díky tomu je lze optimalizovat a řídit riziko napadení útočníkem.

Reporty odhalují stav bezpečnosti IT

Jan Bojtos, security channel manager central and Eastern Europe IBM Security Systems, se ve své prezentaci zaměřil na poslední bezpečnostní trendy a ohroženíJan Bojtos, security channel manager central and Eastern Europe IBM Security Systems,se ve své prezentaci zaměřil na poslední bezpečnostní trendy a ohrožení, které výrobce vydává jako bezplatný report IBM X-Force.  

Zpráva čerpá z jedné z největších databází hrozeb, z nástrojů pro analýzu webových stránek (cca 17 mld. webů) a ze zkušeností divize poskytující služby zákazníkům, uvedl Bojtos. Mezi klíčová zjištění patří 40% nárůst průniků v roce 2012, nejrozšířenějšími hrozbami jsou SQL injection, DDoS, phishing a slabou stránkou bezpečnosti je také Java. Jan Bojtos dodal, že v útocích se neobjevují nové techniky, ale jde spíše o větší využití sociálních informací (např. struktura firma poskládaná podle sociální sítě a cíleně zvolené slabé články).

Miloslav Lujka, channel manager v Check Point Software Technologies prezentoval závěry Check Point Security Reportu 2013, který se souhlasem zákazníků tohoto výrobce sbírá anonymní data z celého světa a vytváří z nich analýzu. Té se zúčastnilo 888 organizací a 1 494 bezpečnostních bran po 120 000 hodin provozu.

Miloslav Lujka, channel manager v Check Point Software Technologies prezentoval závěry Check Point Security Reportu 2013Report ukázal, že 63 % kontrolovaných organizací bylo napadeno boty a více než polovina nakažena malwarem. Z pohledu aplikací patří mezi nejrizikovější P2P sítě, anonymizéry, sdílení souborů a sociální sítě. Více než polovina (54 %) testovaných organizací bylo obětí ztráty dat (často chybou zaměstnance).

Poté Miloslav Lujka ukázal, jak prezentovat řešení CheckPoint zákazníkovi. Měli byste mu ukázat SmartDashboard – management pro nastavení logů, SmartLog – prohledávací nástroj pro logy a SmartEvent – grafické znázornění bezpečnostních událostí.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře