Fotoreport: Distree EMEA 2013 zahltily tablety

Jedenáctého ročníku Distree EMEA 2013 se zúčastnilo více než 1 000 zástupců firem z prodejních kanálů a distribuce. Přinášíme zajímavý přehled z akce.

Fotoreport: Distree EMEA 2013 zahltily tabletyChannelWorld je hrdým mediálním sponzorem Distree již 4. rokem.

Na Distree EMEA 2013, které se uskutečnilo ve dnech 19. – 21. 2. 2013, bylo sjednáno více než 6 000 obchodních schůzek mezi výrobci, distributory a prodejci IT a spotřební elektroniky. Tisíce dalších mítinků proběhlo neformálně.

Konference se zúčastnilo více než 140 značek, které jednaly se zástupci předních distributorů, retailerů a e-tailerů z regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika).

Distree EMEA je vysoce obchodně zaměřená a strukturovaná channel konference odlišující se od tradičních veletrhů.

Kromě schůzek jeden na jednoho jsou součástí programu přednášky a workshopy se zástupci analytických společností Moor Insights, VIA, Ocean Solutions, Sightline Group, Kiki Lab a samozřejmě GfK a Context, které poskytují vhled do prodejních kanálů. Speciální částí jsou workshopy „Directions 2013“ nebo prezentační formáty jako „60 seconds to convince“.

Vyvrcholením Distree EMEA je gala večer, v rámci kterého jsou vyhlášeni nejlepší distributoři roku pro jednotlivé regiony a živě voleni výrobci roku ve 12 produktových kategoriích.

Řadu schůzek si na místě sjednal i ChannelWorld a přináší vám přehled nejzajímavějších produktů, kterými můžete oslovit své zákazníky.


 Ne všechny níže uvedené společnosti, mají v ČR a SR již své distributory. Pokud byste měli zájem, je na česko-slovenský trh uvést kontaktujte nás na channelworld@idg.cz, můžeme vám díky kontaktům zprostředkovat jednání.


Společnost Modecom, která se dříve specializovala spíše na periferie a příslušenství, nyní penetruje trh především tablety. Ty také tvořily hlavní část výstavky na Distree.

Maria Dobek, international area manager, představuje high-endový 9,7“ model FreeTab 9704 IPS2 X4 s IPS displejem o rozlišení 2048x1536 px (264 ppi). Pohání jej čtyřjádrový 1 GHz procesorem, osmijádrový grafický čip a 2 GB DDR3 RAM. Parametry nabitý tablet je pak vysoký jen 9,8 mm.

Maria Dobek, international area manager, představuje high-endový 9,7“ model FreeTab 9704 IPS2 X4
Zdroj: ChannelWorld


Příležitosti na trhu tabletů se chytil i Energy Sistem, jehož portfolio je nabité také multimediálními přehrávači, e-čtečkami, dockovacími stanicemi, audio produkty a další spotřební elektronikou.

Nataliya Ovsyannikova, international business manager, se chlubí novým osmipalcovým tabletem Energy i8 Dual, kterým vykrývá mezeru na trhu. Displej s poměrem stran 4:3 nabízí rozlišení 1024x768 pixelů a zvládne běžné multimediální úkoly a samozřejmě brouzdání na internetu.

  • Distributor v ČR: SWS

Nataliya Ovsyannikova, international business manager, se chlubí novým osmipalcovým tabletem Energy i8 Dual

Zdroj: ChannelWorld


Společnost Guillemot se drží rostoucího trhu herních zařízení (značka Thrustmaster), kde chce nyní zaujmout s Ferrato Vibration GT Cockpit 458 Italia Edition - nastavitelným volantem propojeným s pedály, které dohromady poskytují vibrační feedback.

Christian Maby, worldwide sales director, nám však představil také novinky v oblasti audio produktů pro DJ (značka Hercules), kde si slibuje zájem úzkého segmentu zákazníků, který není tolik oslabený klesajícím sentimentem spotřebitelů.

Christian Maby, worldwide sales director, nám však představil také novinky v oblasti audio produktů pro DJ (značka Hercules)
Zdroj: ChannelWorld


Manhattan je podle slov Markuse Fischera, distribution account managera, zaměřený na střední segment zákazníků. Jejich produkty mají nabídnout slušnou kvalitu za středně pozicovanou cenu. Na většinu produktů Manhattan se vztahuje celoživotní záruka. Produktově se výrobce nyní nejvíce zaměřuje na příslušenství pro mobilní zařízení, jako jsou tablety a smartphony.

Na mladší generaci Manhattan cílí s bezdrátovými sluchátky Flyte, které se dokáží spárovat přes Bluetooth, mají multifukční tlačítka a integrovaný mikrofon pro hovory. Koncová cena se bude pohybovat mezi 60-70 eury.

Na mladší generaci Manhattan cílí s bezdrátovými sluchátky Flyte 
Zdroj: ChannelWorld


Nezanedbatelný díl na lokálním trhu tabletů drží také GoClever, který jde cestou levných modelů doplněných o dokovací klávesnici. Andrzej Idkowiak, sales manager and business development, říká, že na českém trhu tabletů dosahuje cca 10 % podílu a patří mezi tři největší.

GoClever již brzy uvede na trh konkurenci Asusu Transformer za podstatně nižší cenu. Druhou specialitou je tzv. PlayTab, tablet určený pro rodiče malých dětí, který má upravené rozhraní pro děti a je doplněn o hry a aplikace pro nejmenší. Zároveň obsahuje nastavení pro rodičovskou kontrolu. Nyní se připravuje jeho lokalizace do češtiny a slovenštiny.

Andrzej Idkowiak, sales manager and business development, říká, že GoClever na českém trhu tabletů drží cca 10 % trhu a patří mezi tři největší. 
Zdroj: ChannelWorld


Yarvik se kromě tabletů chystá na trhu prorazit i se smartphony. Zaujmout chce dual SIM provedením a atraktivním balením, které se nevšedně rozevírá a v samostatných papírových komorách skrývá jednotlivé součásti, jak ukazuje na fotografii Michal Lepich, sales manager CEE. Portfolio bude pokrývat od nejlevnějších modelů až po nejvyšší modely smartphonů s 5,3“ IPS displejem dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1 GHz.

 Yarvik se kromě tabletů chystá na trhu prorazit i se smartphony. Zaujmout chce dual SIM provedením a atraktivním balením, které se nevšedně rozevírá a v samostatných papírových komorách skrývá jednotlivé součásti, jak ukazuje na fotografii Michal Lepich

Zdroj: ChannelWorld


Francouzský výrobce Oxygen audio zatím na lokálních trzích svého distributora nemá. Chce zaujmout stylovými audio produkty především pro mladší generaci.

V levém předním rohu uvidíte tzv. Miniblok, přenosné reproduktory, za které si Oxygen odnesl z Distree cenu za design. Lze je připojit kabelem i bezdrátově a v podstatě neomezeně řetězit. Na jeden zdroj tak může hrát např. 100 těchto mini reproduktorů o výkonu 90 dB. Personalizovat je lze výměnnými gumovými kryty v různých barvách.

Miniblok, přenosné reproduktory, za které si Oxygen odnesl z Distree cenu za design
Zdroj: ChannelWorld


Ani společnost G-Form zatím nemá na našich trzích své distributory. Jako výrobce krytů pro smartphony a tablety se na první pohled příliš nevymyká. Opak je pravdou.

Kenneth Ditlev Pedersen, managing director pro EMEA, nám na místě ukázal, že díky vlastní technologii pěny, kterou původně G-Form používal na výrobu chráničů pro sportovce, dokáže zajistit extrémní odolnost proti nárazu. Přesvědčit se můžete sami na videích, kde to dokazují například hodem z letadla či mostu (videa na Youtube).

Kenneth Ditlev Pedersen, managing director pro EMEA, nám na místě ukázal, že díky vlastní technologii pěny, kterou původně G-Form používal na výrobu chráničů pro sportovce, dokáže zajistit extrémní odolnost proti nárazu
Zdroj: ChannelWorld


Třetí novinkou, která zatím na českém trhu není dostupná, a stojí podle nás za zmínění, je iFlashDrive HD od společnosti PhotoFast. Speciální 30-pinový adaptér umožňuje stažení souborů a dat z Apple zařízení na vnitřní paměť a odsud dál přes USB pak standardně překopírovat do PC, nebo opačně. Za tento produkt si PhotoFast z Distree odnesl ocenění za inovaci.

iFlashDrive HD od společnosti PhotoFast. Speciální 30-pinový adaptér umožňuje stažení souborů a dat z Apple zařízení
Zdroj: Distree Events


A-Data přeorganizovává svou channel strukturu v jednotlivých regionech a má pro střední Evropu lokální zastoupení. Primárně se nyní zaměřuje na retail a e-tail, ale s podporou mohou počítat všechny kanály, říká Melanie Grunewald, regional sales executive. O bližších podrobnostech vás budeme informovat. Melanie Gruewald partnerům vzkazuje, že marketingové podklady (fotografie či datasheety) naleznou na webu společnosti.

Melanie Grunewald, regional sales executive, DACH, A-DataMelanie Grunewald, regional sales executive
Zdroj: ChannelWorld


Zastavili jsme se také na stánku PNY, které u nás distribuuje AT Computers. Dominic Schweitzer, regional sales manager Central Europe, nás upozornil, že začínají vyrábět SSD disky, resp. celé migrační kity z HDD, pro HP. PNY získalo certifikaci, takže při výměně disku zákazník neztrácí od HP záruku.

Kromě pamětí a paměťových médií se společnost zaměřuje také na příslušenství – kabeláž a adaptéry především pro mobilní zařízení. Kromě zajímavé ceny, se může pochlubit nadstandardní délkou kabelů a například bílým provedením, které neruší světlé zdi.


Dále doporučujeme:

Připravujeme pro vás také články obsahující zajímavá data z prezentací analytických společností.


Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře