Fotoreport: AT Computers připravilo pro partnery pivní posvícení

AT Computers přeměnilo kongresový sál hotelu Jezerka na Seči na hospodu. A to ne ledajakou. Pult plný píp a více než 11 druhů piv vybízely zatáhnout za páku a začít plnit kelímky.

Fotoreport: AT Computers připravilo pro partnery pivní posvícení
Martin Ulčák, key account manager pro consumer produkty Dell zopakoval aktuální „trháky“ z letáku Comfor - Inspiron 15 (3542) dostupný ve třech barvách (červená, stříbrná, modrá) za „nejlepší cenu na trhu“, přitom s dvouletou NBD zárukou, kdy do druhého pracovního dne přijede technik a pokusí se zařízení opravit na místě.

Martin Ulčák, DellV dubnu bude „trhákem“ modrý notebook Inspiron 15 za 10 499 Kč v koncové ceně, opět v kompletní výbavě s numerickou klávesnicí a 2GB grafickou kartou GeForce. Na květen přijde ve stříbrné variantě s procesorem AMD a externím diskem v bundlu. V commercial segmentu jsou zpět v nabídce notebooky Vostro – model 3549 15“, dále přicházejí nové modely Latitude E5250, E450 a E550. Obnova přijde i v nejvyšší řadě E7250 a E7450.

Přednáška Samsung byla „malou ukázkou budoucnosti“ – smartphonu Samsung Galaxy S6, který se začne prodávat 17. 4. od 19 800 Kč za 32GB variantu. Dealeři se seznámili s pěti hlavními prodejními argumenty.

Síť Comfor patří mezi vybrané prodejce Samsungu Galaxy S6Prvním argumentem je nový design, který kombinuje hliníkovou slitinu a Gorilla Corning Glass 4 (z obou stran). Zadní panel má navíc reflexní vrstvu s efektem metalízy (kromě bílé varianty). Galaxy S6 edge má zahnutý displej na obou stranách. Přes hranu lze např. využít další gesta pro přístup k nejčastějším kontaktům. Druhým argumentem je fotoaparát, který má poskytnout podstatně lepší výsledky při focení v horším světle (díky f 1.9 a optické stabilizaci). Do třetice se S6 nabije na nabíječce za 80 min., přes zabudované bezdrátové nabíjení pak za 3 hodiny. Výkon telefonu zajišťuje 14nm 64bit mikroprocesor, který při vysokém výkonu spotřebuje méně energie. A do pětice displej – 5,1“ Super AMOLED s Quad HD rozlišením.

Petr Hnilička ukázal, jak lze s platformou Canon tisknout z chytrého telefonu a tabletu. Více se dozvíte na www.canon.com/ijsetup. Aktualizován byl plugin Canon Print Service. Z novinek v tiskárnách upozornil na Pixma MX495, která je o 30 % menší než předchůdce, dodal, že všechny modely řady MX jsou nyní vybaveny Wi-Fi, a doplnil informace o řadě Pixma Pro určené pro fotoprofesionály. V rámci prezentace pak Petr Hnilička prošel celé portfolio včetně kancelářských laserů i-Sensys a dokumentových skenerů.

Marcel Divín, business sales manager CZ a SK, EpsonMarcel Divín ze společnosti Epson dealery upozornil, že pokud projde zákon o účtenkách, mohou využít příležitost a prodávat mobilní tiskárnu účtenek Epson TM-P20. Dále zmínil tiskárny Epson L565 a L655 s duplexem a spodním podavačem, určené pro malé kanceláře (postavené pod modely WorkForce). Poté dealerům představil inkoustový tankový systém, se kterým jsme vás už seznámili, a na něj navázal řešením RIPS pro velké firmy.

Pavel Dvořáček pokračoval s prezentací „třikrát jasnějších“ LCD projektorů (více na www.epson.cz/clo). Poradil dealerům, ať využívají pro představení produktů u zákazníků produktové microsity. V produktových „trhácích“ především kvůli blížícímu se mistrovství vypíchnul projektor EH-TW570 za 15 390 Kč s DPH v bundlu s plátnem, a stejně tak 3D projektor v bundlu za 17 690 korun. Doporučil, ať si dealeři na prodejnu vezmou demo projektor, a když ho neprodají, mohou jej vrátit.

Lukáš Paskovský, channel marketing manager pro CEE ve WDLukáš Paskovský, channel marketing manager pro CEE ve WD se v přednášce zaměřil na produktovou řadu My Cloud, díky které také v ČR společnost drží kolem 70 % trhu s jednodiskovými řešeními. Pro resellery je primárně určena řada My Cloud Business a částečně také nižší MyCloud Expert.

Řadu Expert nabídnete profi uživatelům (pracují se velkým objemem dat), SOHO a malým firmám. WD zde nabízí dvoudiskovou NAS My Cloud EX2100 s celokovovým šasi, dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GH, 1GB RAM a portem USB 3.0 s funkcí kopírování stiskem tlačítka. Čtyři pozice na disky, rychlejší procesor (1,6 GHz) a 2 GB RAM pak nabídne EX4100.

Řada Business primárně cíli na VAR, SOHO a malé firmy, sekundárně na IT administrátory. Z této řady Lukáš Paskovský upozornil na dvoudiskovou NAS DL2100, kterou pohání dvoujádrový Intel 1,7 GHz s 1 GB RAM s možností rozšíření o 4GB. Čtyřdiskový model DL4100 pak má 2 GB RAM. Oba modely nabízejí balík kancelářských funkcí jako iCSCI či Active Directory.

U obou řad platí tříletá omezená záruka na systémy osazené disky (dvouletá na NAS bez disků).

Rozhraní systému si můžete vyzkoušet na www.wdnasdemo.com. Lukáš Paskovský také upozornil na WD půjčovnu - www.wdpujcovna.cz, kde si na základě registrace můžete tyto produkty půjčit na 14 dní.

Lukáš Jírový, MicrosoftLukáš Jírový z Microsoftu se zaměřil na cloudové služby, které společnosti v ČR tvoří již 15 % tržeb. Partnerům osvěžil, jak je to s komerčními multilicencemi Office 365 Business. V rámci programu Open nakupujete od distribuce vždy předplatné na jeden rok a prodat je můžete od jednoho do 250 uživatelů. K dispozici jsou tři plány – Office 365 Business (Office a 1 TB cloudového úložiště OneDrive), Business Essentials (Exchange, Lync, SharePoint a Yammer) pak Business Premium, které obsahuje vše zmíněné dohromady.

Do programu Open už jsou zařazeny i infrastrukturní služby Azure. Partner nakupuje pro služby kredit (s partnerskou slevou a navíc zpětným rabatem), který pak prodává zákazníkovi. Může si podle svého uvážení nastavit ceny a způsob fakturace.

Šárka Vostarková v závěru přednášky představila nabídku Microsoftu pro školství. Pokud chcete prodávat do škol, měli byste získat certifikaci Authorized Education Reseller. Více se dozvíte na www.microsoft.cz/aer.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře