Fotoreport: Asbis CZ se setkal se partnery u plzeňského piva

Asbis CZ připravil pro partnery zaměřené na oblast serverů technický seminář u Plzně. Výběr lokality nebyl náhodný. Po přednáškách účastníky čekala exkurze v pivovaru.

Fotoreport: Asbis CZ se setkal se partnery u plzeňského pivaMezi přednáškami se účastníci mohli posilnit.

Společnost Asbis CZ se 26. 3. 2013 setkala s resellery zaměřenými na servery v areálu pivovarského dvoru Purkmistr v Plzni – Černicích. Po společném obědě strávili partneři odpoledne na prezentační části, kde vystoupili zástupci šesti výrobců serverů a komponent.

V podvečer již přišla na řadu exkurze v místním pivovaru Purkmistr s odborným výkladem vaření místního piva a samozřejmě s ochutnávkou. „Proškolení“ zájemci se mohli přihlásit do soutěže o nejlépe nalahvované pivo a vyhrát romantický víkend pro dva.

Níže naleznete přehled zajímavostí, které zazněly na přednáškách výrobců, se kterými má Asbis CZ uzavřen distribuční kontrakt.

Serverové příležitosti u AMD

Petr Ritz, AMDS produktovými novinkami a příležitostmi u AMD vystoupil Petr Ritz. Ve své přednášce mimo jiné upozornil na měnící se tvář datových center.  Z pohledu x86 serverových procesorů očekává IDC do roku 2015 největší meziroční míru růstu u cloudu (15 %), dále pak u virtualizace (13 %) a HPC (7,3 %). Tradiční IT bude spíše klesat. Na hlavní trendy AMD reaguje nabídkou procesorů Opteron  ve variantách APU, x86 i ARM.

Z důvodů, proč nabízet řešení na ARM, uvedl Petr Ritz husté výpočetní clustery jako budoucnost běžných serverů, nárůst vysoce paralelních úloh v DC a nižší spotřebu energie. Jako argumenty pro procesory značky AMD uvedl 10 let v serverovém byznysu, podnikové IP portfolio a technologii Fabric pro škálování.

Nejprodávanějšími serverovými procesory AMD jsou podle Ritze řady Opteron 6000, jejichž prodejními argumenty jsou poměr výkonu na watt a škálovatelnost 2P/4P. Řada Opteron 4000 pak pokrývá potřebu vysoce úsporných procesorů s nízkými náklady u 1P/2P serverů, nejnižší řada Opteron 3000 představuje cenově a nákladově úsporné procesory pro 1P servery.

Super husté servery v podání Supermicro

Značku serverů Supermicro představil Joseph Miranda. Výrobce nabízí tzv MicroCloud, což je server s velkým počtem UP uzlů, které mají maximalizovat využití sdílených zdrojů a nabídnout nákladově zajímavou alternativu k tradičním rackovým serverům.

Joseph Miranda, SuperMicroArgumenty pro volbu řešení MicroCloud jsou vysoká hustota při až 62,5% úspoře místa v racku v porovnání s 1U servery a více než 94% energetická účinnost při více než 15% úspoře energie v porovnání se standardním 1U serverem. Kromě nižších nákladů na vlastnictví dále MicroCloud podporuje 95W CPU, hot-swap SATA 3 HDD, PCI-E slot a Micro-LP karty.

Dále Joseph Miranda představil výkonnou platformu Fat Twin, která v rámci 2U nabídne hustotu 4U, umožňuje osadit až 72 3,5“ SAS2 nebo SATA3 disků s propustností 6 Gb/s a podporuje základní desky EATX s až šesti expanzními sloty PCIe.

Seagate mění značení řad pevných disků

Poprvé na akci Asbisu vystoupila i Iva Bednářová ze společnosti Seagate. Resellery seznámila s hlavními strategickými partnerstvími se společnostmi Samsung HDD, LaCie, Densbits atd. a představila produktovou nabídku i služby v oblasti záchrany dat z různých médií (Seagate Recovery Services). Seagate hledá v ČR zhruba dva partnery, kteří by získali certifikaci pro poskytování těchto servisních služeb.

Iva Bednářová, SeagatePevné disky Seagate čeká v dalších měsících postupné přejmenování řad. Disky pro notebooky (současný Momentus) budou označované jako „Laptop“. Desktopové disky (Barracuda) se postupně přejmenují na „Desktop“ a podnikové disky budou nově označené jako „Enterprise“. Všechny 9,5mm disky budou přecházet na hybridní modely (SSHD). Pro SSD disky navíc Seagate zúží počet autorizovaných distributorů, přičemž Asbis mezi nimi zůstává.

V Seagate Partner Programu, kde sbíráte body za nákupy, nastává změna v čerpání bodů. Nově se body na konci kvartálu převedou na dolarovou hotovost, která vám bude zaslána na účet.

Proč se vyplatí být partnerem QLogicu?

Prezentace společnosti QLogicVýrobce vysoce výkonných řešení pro konektivitu v datových centrech, společnost QLogic, nově uvedla na trh SAN s optimalizovanými SSD disky. Další zajímavostí zmíněnou v rámci prezentace byl  I/OFlex - jednotný adaptér a PCIe slot využitelný během celého životního cyklu serveru pro připojování diskrétních SAN, LAN nebo konvergovaných sítí.

Druhá část prezentace byla věnována partnerskému programu QLogic Signature Partner Programme, který partnerům poskytuje školení a certifikace pro efektivní prodej a dodávky řešení QLogic. Členové získávají možnost registrace zakázek (ochrany zákazníka), rabaty a pobídkové programy, bezplatná školení s testovacími možnostmi, dedikovanou podporu channe sales managera, marketingu a presales engineera, přístup k dalším zdrojům a čtvrtletní promo akce.

Kingston radí, jak vybrat správné paměti

Marcin Gaczor ze společnosti Kingston ve své prezentaci kladl partnerům na srdce dostupnost nového konfigurátoru pamětí, který je dostupný na webu kingston.com. Velmi zajímavá je služba „Ask an expert“, kde vám na základě zadané konfigurace a požadavků pomohou specialisté Kingstonu vybrat správnou paměť/disky a způsob jejího zapojení tak, abyste získali co největší výkon při adekvátní ceně. Kromě dotazníku na webu můžete pro dotazy využívat také e-mailovou adresu serverpriority@kingston.eu.

Marcin Gaczor, KingstonDále se Marcin Gaczor věnoval serverovým SSD diskům SSDNow 100 s kapacitou 100, 200 a 400 GB. U modelu s nejvyšší kapacitou udává Kingston jako hranici možného vykazování prvních chyb zápis přes 1 714 TB dat. Na vyžádání vám výrobce může poskytnout tyto SSD na měsíc na testování. Pokud hledáte nové příležitosti, můžete se stát servisním partnerem pro podnikové zákazníky. Kingston vám za poskytování služby klientům zaplatí.

Škálování bez vícenákladů

Produktové portfolio společnosti Infortrend účastníkům představila Lucie Klaudová. Do diskových polí řady EonStor DS lze využitím expanzních jednotek osadit až 240 3,5“ pevných disků a až 144 2,5“ pevných disků. Infortrend má v nabídce i modely, které nabízejí vzdálenou replikaci a tenký provisioning. Nové modely diskových polí EonStor DS G7i nabízejí oproti G7 o 32 % vyšší rychlost sekvenčního zápisu (3 960 MB/s) a o 75 % vyšší IOPS.

Lucie Klaudová, InfortrendZ pohledu virtualizace jsou pole kompatibilní s řešeními VMware, Citrix a Windows Server 2008 a pro jejich veškerou konfiguraci a monitorování slouží jednotný balík SANWatch Management Suite pro Windows, Linux, Solaris a Mac.

Dále Lucie Klaudová prezentovala NAS EonNAS 3000 a 5000 a jako důvody, proč nabízet produkty Infotrend, uvedla nabídku 87 druhů diskových polí a 40 typů NAS (bez expanzních jednotek), které lze škálovat lze bez nutnosti platit další licence či jiné poplatky, přičemž lze míchat různé formy expanzních modulů.

Přednáškovou část zakončila Kateřina Vymazalová, vedoucí marketingového oddělení společnosti Asbis CZ, která partnery upozornila na novou sekci Marketing na webu Asbisu, kde naleznete přehled aktuálních článků, ve kterých společnost vystupuje, recenze na produkty z její nabídky, vydané tiskové zprávy a fotografie z firemních akcí.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře