Fotoreport: ABC Data uvítala české a slovenské partnery na Show IT

Partnerské setkání Show IT společnosti ABC Data se tentokrát uskutečnilo v Brně a zamířili na něj reselleři z České republiky i ze Slovenska.

Fotoreport: ABC Data uvítala české a slovenské partnery na Show ITTeXet, výrobce tabletů a smartphonů, účastníky Show IT uvítal sportovní Corvettou.

V konferenčních prostorách Hotelu International Brno se partneři mohli seznámit s novinkami v produktech a podpoře celkem 24 značek výpočetní techniky a spotřební elektroniky. Ta hrála na podzimní Show IT poměrně zásadní roli, protože v ní chce ABC Data více prorazit, a to s výrobci ECG, LG či Sharp.

Kromě souběžných přednášek ve dvou menších sálech byl největší prostor v hlavním sále vymezen prezentacím generálních partnerů, společností HP, LG, Microsoft a PocketBook.

Podobně jako v předcházejících letech nebyla Show IT jen přehlídkou nejnovějších technologií, ale dealery čekala také zábavná afterparty v podobě talk show Tomáše Matonohy „Na forbíně aneb krocení divokých šelem“. Kromě něj partnery rozveselili také hosté Jan Budař a Roman Luknár, které doplnila talentovaná zpěvačka z Brna Kristýna Šebíková.

Součástí večerního programu bylo erotikou nabité taneční vystoupení nejlepších českých břišních tanečnic Lafitah a videodiskotéka DJ Adama Nedvídka.

Zachyceno na přednáškách

Marketingová ředitelka Ivana Redajová uvádí přednášku Colorovo - Filipa RajmaChannelWorld se jako mediální partner zúčastnil celého dne a přináší vám přehled novinek, které zazněly na přednáškách výrobců.

Novinky u značky Colorovo shrnul její produktový manažer Filip Rajm, který upozornil, že kromě tabletů a spotřebního materiálu pro tiskárny (pro více než 1 300 zařízení), nabídku rozšířily powerbanky PowerBox (záložní napájení tabletů a smartphonů), skartovačky, vazače či laminátory. Připomenul, že na spotřební materiál Colorovo poskytuje společnost doživotní záruku.

Partnerům dále vysvětlil, že nejde o nejlevnější značku, ale garantuje svou úroveň kvality a tiskových úspor. Upozornil také, že výrobci tiskáren nemohou zákazníky tlačit, aby používali pouze originální spotřební materiál tím, že omezí zákonnou záruku.

V druhé části své prezentace představil Filip Rajm aktuální nabídku tabletů Colorovo, o kterých vás na ChannelWorldu pravidelně informujeme. Upozornil také, že novým autorizovaným servisním partnerem se stal FixIT.

Martin Rak, distribution channel sales manager společnosti TP-Link, zahájil svou přednášku dosavadními výsledkyMartin Rak, distribution channel sales manager společnosti TP-Link, zahájil svou přednášku dosavadními výsledky. TP-Link jeden z největších výrobců WLAN zařízení, který v Q1 2013 dosáhl 42% celosvětového podílu. Na českém Wi-Fi trhu Martin Rak odhaduje více než poloviční podíl TP-Linku, přičemž za první 3. kvartály obrat společnosti rostl o 30 %.

Poté partnerům připomenul hlavní doménu www.tp-link.com/cz, on-line portál na www.tplinkpartner.cz a technickou podporu na podpora@tplinkpartner.cz. Novým key account managerem pro SOHO se stal Aleš Šafář (ales.safar@tp-link.com) a SMB partnery obsluhuje Tomáš Mathauser (tomas.mathauser@tp-link.com).

V produktech je novou vlajkovou lodí TP-Linku router Archer C7 s podporou 802.11 ac za 3 888 Kč, který disponuje třemi externími a jednou interní anténou a dosahuje teoretické rychlosti až 1,75 Gbps. Martin Rak upozornil také na segment extenderů (např. TL-WA850RE/T nebo TL-WA850RE/T), které mají být velmi jednoduché pro zapojení a vhodné proto pro retailový prodej. Pro SMB portfolio od září běží demo program Try and Buy.

Petra Bartošová, partner account managerka Microsoftu, se věnovala inovacím ve Windows 8.1Petra Bartošová, partner account managerka Microsoftu, se věnovala inovacím ve Windows 8.1, které jsou jako update od 18. 10. dostupné na Windows Store. Od stejného data se začaly prodávat „krabice“ v distribuci. Novinkami jsou např. možnost kastomizace dlaždic v Modern UI, „multitasking“ pro až 4 aplikace na jedné obrazovce současně, tlačítko Start (pro návrat do Modern UI) a Skydrive jako předinstalovaná součást systému. Ve Windows 8.1 RT je nově součástí Office 2013 RT také Outlook.

Nové licence Windows 8.1:

  • OEM – pouze jako system builder licence (jako u W7) – tedy pouze pro nové PC
  • FPP – krabice Windows 8.1 a Windows 8.1 Pro
  • FPP Upgrade již nebude k dispozici
  • GGK pro legalizaci Windows 8.1

Na prezentaci společnosti HP měli partneři možnost se seznámit s veškerými novinkami v oblasti notebooků a tiskáren, které nyní dostaly do vínku také bezdrátový tisk přes NFC. Partnery, které zajímají také změny v partnerských programech a žádostech o speciální ceny, odkazujeme na článek z HP Energizer.

Novinky ve spotřební elektronice

Novou příležitost v podobě televizorů LG pro hotely a signage využití prezentoval Vít Nezkusil, key account manager pro B2BNovou příležitost v podobě televizorů LG pro hotely a signage využití prezentoval Vít Nezkusil, key account manager pro B2B. Výhodami těchto modelů pro partnery mají být např. garance 16hodinového provozu, tříletá záruka a jednotná platforma pro hotelové televize se snadnou instalací. Hotel má získat nástroje, které jsou jednoduše spravovatelné z jednoho místa a šetří provozní náklady.

Portfolio LG zahrnuje televize od základních modelů přes interaktivní až po smart TV včetně pasivních 3D. Všechny jsou vybavené technologií LED. Součástí řešení je informační server a mimo jiné možnost šířit přes koaxiální kabel internetové připojení (TV disponují Wi-Fi routerem a WiDi).

Přednášku společnosti PocketBook zahájil Maksym Zhelezniak, head of sales department CEE, videem se hrou Doom 2 běžící na e-inkovém displeji čtečky PocketBook 360 PlusPřednášku společnosti PocketBook zahájil Maksym Zhelezniak, head of sales department CEE, videem se hrou Doom 2 běžící na e-inkovém displeji čtečky PocketBook 360 Plus, aby ukázal jeho použitelnost. Od roku 2007 prodal PocketBook 1,5 milionu čteček a podle statistik firmy Eink je největším producentem v regionu CIS a je 4. největším výrobcem na světě.

Jako hlavní přednosti čteček Zhelezniak uvedl kvalitu podpořenou úzkou spoluprací s produkujícím Foxconnem, kompatibilitu se všemi populárními formáty e-knih, podporu DRM, podporu 30 jazyků vč. češtiny a slovenštiny a integrované slovníky ABBY Lingvo. Servis čteček zajišťují v ČR Český Servis a na Slovensku ElektroServisné Centrum.

Servery, které šetří?

Historii výroby a značky Fujitsu shrnul produktový manažer Radovan HošekHistorii výroby a značky Fujitsu shrnul produktový manažer Radovan Hošek. Připomenul doživotní záruku u serverů a záruku proti poškození u notebooků/tabletů. Výroba serverů v německém Augsburgu umožňuje podle Hoška rychlou reakci a výrobu a dodání do 24 hodin. České zastoupení navíc dokáže poskytnout projektové ceny u zakázek slovenských partnerů v ČR i českých partnerů na Slovensku.

Jako hlavní prodejní argumenty uvedl Radovan Hošek až o 100 W nižší spotřebu serveru, což odhadem v horizontu tří let představuje úsporu na elektřině 622 eur, za pět let 1 037 eur (při použití klimatizace). Technologie chlazení Cool-safe umožňuje u nových serverů Primergy provoz při 40 stupních. Hošek upozornil, že 5 stupňů vyšší teploty může představovat úsporu na klimatizaci a chlazení až 25 % nákladů.

V závěru pak shrnul aktuální promo akce. Váš první zákazník serverů Primergy získá do 31. 12. 2013 slevu 20 %. Další zvýhodnění se pak vztahují na servery s Microsoft Windows Serverem.

Novinky ve firemních noteboocích

Lenovo během podzimu zásadně obnovuje řady notebooků ThinkPad. SMB sales representative Josef Chvála partnerům vysvětlil, že kromě plošného nahrazení procesorů Intel Ivy Bridge nově 4. generací označovanou jako Haswell, přichází úplná obnova enterprise řady ThinkPadů v podobě ultrabooků s nízkonapěťovými procesory.

Josef Chvála z Lenova prezentuje zásadní změny v nové generaci enteprise notebooků ThinkPadKompletní redesign tradičních ThinkPadů přináší změnu touchpadu na clickpad, místo lampičky podsvícenou klávesnici, tenčí rámečky displeje, fyzický přepínač bezdrátové sítě pouze na klávesnici, lepší TN nebo PVA displeje a u 15“ modelů nově numerickou klávesnici. Novou technologií je Power Bridge, kdy interní baterie u T440/T440s a X240 umožňuje výměnu druhé baterie za chodu.

S novými notebooky přicházejí i tenčí a lehčí dokovací stanice, jejichž menší konektory nejsou kompatibilní se staršími modely. Nabídnou však více USB 3.0 portů.

Kromě postupné obnovy procesorů u desktopů a all-in-one Josef Chvála upozornil na joint venture LenovoEMC. U distributorů jsou již naskladněny řady SMB NAS LenovoEMC (Iomega) PX a korporátní modely IX a EZ.

Po skončení přednášek se slova ujal obchodní ředitel Ondřej Radovnický, aby krátce zhodnotil stav společnosti: „Za první pololetí je ABC Data za Českou republiku a Slovensko jedním z nejrychleji rostoucích distributorů, což je pro vás partnery určité bezpečí, že nakupujete u distributora, který je silný a stabilní.

Připomenul také, že ABC Data a HP podepsaly subdistribuční kontrakt, což dovoluje reportování nákupů. Poté předal slovo obchodnímu řediteli pro Slovensko Milanu Krajčimu, který poděkoval, že partneři dobře přijali všechny proběhlé změny a projevuje se to dobře ve vnímání firmy a jejich výsledcích. Pak už přišla na řadu tombola a přesun na večerní program.


Zdroj: ChannelWorld 
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře