Fotoreport: ABC Data uspořádala konferenci Show IT v rytmu samby

Nejen brazilské tóny a tanec, ale i produktové novinky v portfoliích výrobců hardwaru a softwaru přilákaly účastníky setkání ShowIT 2016 do brněnského hotelu Voroněž.

Fotoreport: ABC Data uspořádala konferenci Show IT v rytmu samby
Distributor ABC Data pozval zástupce svých českých a slovenských zákazníků na setkání Show IT 2016.Konference se konala 4. 5. 2016 v brněnském hotelu Voroněž a přilákala několik set zástupců partnerů a zákazníků distributora.

Dva paralelní bloky prezentací odstartovali obchodní ředitel ABC Data pro Českou republiku Ondřej Radovnický a obchodní ředitel pro Slovensko Milan Krajčí, každý v jednom sále. Jejich úkolem bylo přivítat přítomné hosty a po krátkém shrnutí programu konference předal mikrofon zástupcům prvního partnera.

Seagate má úložiště pro každého

V případě Ondřeje Radovnického jimi byli Iva Bednářová a Michal Kapolka ze společnosti Seagate, kteří vystoupili s průřezem portfoliem interních HDD, SSD a hybridních disků této značky. Bednářová zdůraznila, že Seagate nabízí úložiště pro veškeré segmenty, od spotřebitelského a podnikového až po specializovanější odvětví, například pro NAS nebo sledovací systémy.

Seagate Partner Program podle Bednářové funguje na stejném principu jako mileage u aerolinek. Partneři sbírají body za nákup produktů od autorizovaných distributorů

Michal Kapolka ve druhé části prezentace hovořil o prémiové značce externích disků LaCie. Tato designová úložiště jsou určena především uživatelům osobních zařízení od Applu a kreativním profesionálům. V portfoliu externích zařízení od Seagate představuje LaCie nejvyšší třídu a nabízí produkty pro zálohování, streamování, osobní cloud i práci s grafickým obsahem.

ShowIT - Seagate

Kingston zbaví klienta obav o bezpečnost dat 

Marcin Gaczor a Michal Stauch ze společnosti Kingston nejprve hovořili o nedávné akvizici společnosti IronKey, jejíž šifrovací technologie integrované do flashových úložišť mají pomoci s vyhověním nové evropské legislativě o ochraně dat. Hardwarově i softwarově šifrovaná řešení jsou již k dispozici a budou prodávána pod značkami Kingston i Ironkey.

Gaczor přidal varování, že tato šifrovaná úložiště jsou řešení a že si je dosud žádný zákazník nekoupil, aniž by je napřed testoval, certifikoval a evaluoval. Partneři by to podle něj měli mít na paměti včetně toho, že zákazníci budou vyžadovat individualizaci

V průřezu portfoliem byly dále zmíněny nové microSD karty, „chytré powerbanky“ řady MobileLite Wireless. Marcin Gaczor v pasáži o operační paměti zdůraznil, že současná generace DDR4 je velmi levná a lze předpokládat velmi rychlý konec DDR3.

Fujitsu připraveno na budoucnost

Samy Khaleg ze společnosti Fujitsu nevystoupil s obvyklou prezentací produktů a služeb, nýbrž s přehledem potíží, se kterými se potýkají zákazníci. Hovořil o evoluci ICT, která v současnosti směřuje k prolínání osobního a pracovního života, novým pracovním trendům a nutnosti hledání kompromisu mezi spoluprací a individualitou.

Zmínil různé možnost konceptu BYOD (používání vlastních zařízení zaměstnance v práci), který v současnosti směřuje k používání osobních zařízení prakticky bez zásahu zaměstnavatele. Toto souvisí i s často propíraným tématem tzv. generace Y a prohlubující se integrací komunikačních technologií – to vše vede k narušení dosavadních modelů práce.

Svou prezentaci Khaleg završil přesvědčením, že Fujitsu má ve svém portfoliu dostatečně širokou nabídku produktů, které v této nové éře práce obstojí a jsou schopné nabídnout dostatečnou flexibilitu pro moderní zaměstnance.

ABC Data expeduje v ČR a SR 15 tisíc položek denně

Po přestávce pokračoval program slosováním tomboly a vystoupením generálního ředitele ABC Data pro ČR a SR Pavla Kociána, který krátce shrnul výsledky celé skupiny, která má centrálu v Polsku, působí v osmi zemích regionu CEE a pokrývá přibližně 20 % populace EU.

ABC Data je na trhu již 25 let a v roce 2015 vykázala celá skupina obrat ve výši přibližně 32 miliard korun, na čemž se český trh podílel přibližně z 10 % a slovenský z 5 %. Distributor v České republice momentálně expeduje 8,5 tisíce položek denně, na Slovensku pak 6,5 tisíce.

ShowIT - ABC Data

TP-Link představil výhody partnerské spolupráce

Po představení (téměř) kompletního týmu distributora pro český a slovenský trh se slova ujal Tomáš Mathauser, zástupce generálního partnera konference, společnosti TP-Link. Po krátkém přehledu historie firmy Mathauser představil rozdělení portfolia na spotřebitelská a podniková síťová řešení, přístupové body, příslušenství a nově i chytré telefony.

TP-Link v roce 2015 prodal 149 milionů zařízení, celosvětově čítá přes 20 tisíc zaměstnanců a je světovou jedničkou v prodeji Wi-Fi produktů se 42,9% tržním podílem. Mathauser se nezapomněl pochlubit tím, že TP-Link po sérii druhých míst v roce 2015 konečně zvítězil v ChannelWorld Awards .

Mathauser dále zdůraznil, že partnerský program společnosti nabízí promo akce, bonusový bodový program Trusted Partner za nákupy v distribuci a marketingovou podporu. Partnerský portál obsahuje také TP-Link Akademii nabízející on-line školení týkající se praktických otázek ohledně produktů, ale také placená certifikační školen pro switching a routing.

Gaming se sune z okraje do mainstreamu

Závěr dopoledního programu měl podobu prezentace divize ABC Data Gaming, která je výhradním distributorem značek Activision Blizzard a Electronic Arts. Počítačové hry nejsou podle distributora již dávno nejsou marginálním odvětvím, což dokazuje například nejúspěšnější titul GTA V, který již několik dní po svém vydání vydělal miliardu dolarů.

V ČR podle ABC Daty hraje na PC a konzolích 31 % celkové populace, tedy přibližně 3 miliony. Nechce se tomu téměř věřit, ale 91 % z toho mají být dospělé osoby, přičemž 63 % hráčů jsou muži. On-line hry aktivně hraje 51 % českých hráčů.

Microsoft neprodloží lhůtu pro Windows 10

Petra Bartošová z Microsoftu odstartovala odpolední blok prezentací o softwarových produktech tohoto výrobce. Nejprve hovořila o probíhající kampani na „krabicové“ Office 2016, která je partnerům k dispozici v podobě marketingových vizuálů, ale také zpětných rabatů za nákup v autorizované distribuci. Pokud jde o Windows 10, připomněla Petra Barošová deadline bezplatného upgradu, který nastane 29. 7. 2016 a Microsoft jej nehodlá prodloužit.

Dále Bartošová hovořila o problematice nelegálního softwaru a ujistila partnery, že Microsoft s problémem warezu něco dělá a snaží se chránit své zájmy i zájmy zákazníků. Účastníkům konference představila web legalnisoftware.cz, který nabízí řadu informací týkajících se této problematiky včetně pomoci se správným licencováním a dalších rad..

Vojtěch Vajda z mobilní divize Microsoftu následně hovořil o chytrých telefonech řady Lumia. Microsoft v současnosti nabízí modely Lumia 650 střední třídy a vlajkové lodi Lumia 950 a 950 XL. Ty se dokáží prostřednictvím funkce Continuum dokovacího řešení Microsoft Display Dock připojit k periferiím a podle Microsoftu pak fungují jako prakticky plnohodnotný počítač.

WD zdůraznilo výhody osobního cloudu

Petr Záchenaský ze společnosti Western Digital měl jako téma své prezentace cloud, konkrétně ten osobní. Napřed nastínil, jaké jsou podle něj výhody osobního cloudu oproti veřejné služby, přičemž dodal, že podle průzkumu z loňského roku se 46 % Čechů obává zálohování do veřejného cloudu.

WD podle Záchenského nabízí řešení řady My Cloud, která nabízejí například zálohování pro všechna zařízení v domácnosti, streamování do televize nebo synchronizaci libovolného obsahu, přičemž podporují všechny operační systémy. Zároveň tato úložiště nabízejí snadnou instalaci prostřednictvím připojení kabelu do routeru a navštívení jedné webové stránky.

Záchenský kromě řady My Cloud zmínil i interní disky WD, které jsou k dispozici v několika specializovaných řadách. Konkrétně zdůraznil význam disků WD Purple navržené speciálně pro dohledové systémy. WD v této oblasti navíc používá software od společnosti Milestone.

ShowIT - WD

Nikdy nebyla lepší doba pro nákup PC, tvrdí Intel

Branislav Ides ze společnosti Intel uvedl svou prezentaci výrokem, že nikdy nebyla lepší doba na nákup nového zařízení. Na světě je podle Intelu přitom v provozu 600 milionů PC starších pěti let, jen v České republice to má být přibližně 1,5 milionu. Všechna tato zařízení by si podle Idesa zasloužila refresh.

Intel v současnosti nabízí 6. generaci procesorů Intel Core, které najdou uplatnění prakticky ve všech typech počítačů, od velkých desktopů přes notebooky až po miniaturní „tyčinky“. Oproti pětiletým „veteránů“ vykazují tyto procesory až o 60% vyšší výkon, 11násobné zlepšení v oblasti grafiky, schopnost pracovat se 4K videem a další výhody.

Ides zmínil také nové typy zařízení v čele s miniaturním PC Intel NUC včetně jeho herní varianty Skull Canyon vybavené 6. generací procesoru Core i7. Intel NUC vybavené čipem podporujícím vPro zase poslouží jako hub pro konferenční řešení Intel Unite nabízející bezdrátové sdílení prezentací, vzdálené připojení, ovládání osvětlení v místnosti a další funkce bez ohledu na operační systém.

Workshopy a 3D tisk

Prezentace stříbrných partnerů setkání probíhaly ve dvou paralelních blocích, takže kromě výše uvedených společností se mohli účastníci seznámit i s novinkami dalších výrobců, konkrétně se síťovými úložišti od Qnapu, tiskovými řešeními od Oki, příslušenstvím od Modecomu, počítači od Asusu, grafickými tablety od Wacomu a zámky a příslušenstvím od Kensingtonu.

Kromě toho byl po celý den otevřený sál s workshopy a výstavou produktů partnerů akce. Kromě partnerů, kteří dostali prostor v rámci bloků prezentací, byly v rámci workshopů zastoupeny také společnosti Logitech, D-Link, APC, EatonFellowes, AOC/Philips, Netgear a Sandberg.

Přímo v lobby hotelu pak stál stánek samotné ABC Daty, na kterém se návštěvníci mohli seznámit s konceptem 3D tisku, což je segment, do kterého se distributor v nedávné době pustil.

Stánek kromě informací o 3D tisku nabízel možnost vidět 3D tiskárny v akci a prohlédnout si hotové produkty. Tento stánek měl mezi účastníky konference takový úspěch, že si na základě jejich hlasování odnesl cenu za nejlepší výstavku.

ABC Data - stánek 3D tisku

Večer v rytmu samby a komedie

Po skončení oficiálního programu měli účastníci trochu času na to, aby se ubytovali a převlékli, a potom se přesunuli do čekajících autobusů, které je odvezly do brněnského klubu Fléda.

Zde je čekal příjemný večerní program zahrnující bohatý raut s teplou a studenou kuchyní, několik otevřených barů, vyhlašování vítězů různých partnerských cen získávaných v průběhu dne, ale také skeče v podání komediálního tria v čele s Lukášem Pavláskem a poté taneční vystoupení v rytmu samby, diskotéka a party až do ranních hodin.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ABC Data

Komentáře