Fotoreport: 28. setkání SWS v zámku a v podzámčí

ChannelWorld byl mediálním partnerem již osmadvacátého partnerského setkání distributora SWS na zámku v Čejkovicích u Hodonína.

Fotoreport: 28. setkání SWS v zámku a v podzámčí

Společnost SWS uspořádala dne 10. 4. v jihomoravských Čejkovicích již 28. stejnojmenné partnerské setkání. Pozvání přijalo přibližně 350 zástupců zákazníků a 150 zástupců výrobců z distribučního portfolia společnosti, na které čekal celodenní program zahrnující přednášky, workshopy i zábavu, stejně jako aprílové střídání vydatného deště a slunečna.

Dopoledne i odpoledne proběhla na zámku čtyři paralelní pásma prezentací výrobců, kteří přítomným partnerům představovali svá stávající portfolia i budoucí produktové novinky. Z úst zástupce společnosti GfK si rovněž mohli vyslechnout nejnovější data o vývoji tuzemského trhu a stávajících trendů.

V podzámčí pak během oběda rozbily své stany společnosti Brother, Eset, Lenovo, HP, Fujitsu, Acer, Samsung, Belkin a Dell. Spustily tak program workshopů, který se posléze naplno rozjel v čejkovické Orlovně po skončení přednášek na zámku. Zájem partnerů o stánky pětatřiceti výrobců místy představoval výzvu pro kapacitu sálu, nicméně se dostalo na každého, neboť večerní program na zámku začínal až ve 20:00.

Pro účastníky byl večer připraven bohatý raut, kterým si mohli zpříjemnit čekání na hudební vystoupení, před nímž jim příjemnou zábavu popřál Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS, a při té příležitosti vylosoval výherce soutěže o tablet Lenovo.

Nádvoří následně opanovala kapela World Roxette Tribute Band a na své si přišli i příznivci lidové hudby, jimž pod valenou klenbou zámeckého sklepa zahrála cimbálová muzika Réva. Partneři mohli popustit uzdu své herní vášni v gaming zóně, zhlédnout vystoupení pole dance nebo si prohlédnout místní templářské sklepy.

Níže naleznete fotogalerii a shrnutí vybraných vystoupení z pásma přednášek.

Rally Čejkovice s Logitechem

Sérii prezentací zahájil Jan Kugler, zástupce generálního partnera setkání, společnosti Logitech. V zámeckém sklepě poskytl účastníkům vyčerpávající průřez portfoliem společnosti, konkrétně byly představeny produkty ze segmentů klávesnic, myší nebo jejich kombinací, webkamer, reproduktorů nebo příslušenství k tabletům iPad a iPad mini.

Zvláštní pozornost byla věnována hernímu příslušenství Logitech G-series, které zahrnuje specializované klávesnice a myši, ale i headsety, gamepady joysticky nebo volanty. Aby nezůstalo jen u slov, volanty i s pedály byly následně k vyzkoušení ve stanu na nádvoří; dunění motorů ze závodních her poskytovalo Čejkovicím zvukovou kulisu po celý den.

GfK shrnuje trendy

Pavel Buzek z výzkumné společnosti GfKPavel Buzek z výzkumné společnosti GfK vystoupil s přednáškou, v níž shrnul výsledky indexu GfK Temax, sledujícího vývoj trhu vybraných segmentů. Poslední výsledky pro Českou republiku ze 4. kvartálu roku 2013 vykazují celkový růst o 4,7 %, přičemž se meziročně dařilo vše segmentům s výjimkou fotoaparátů a spotřební elektroniky.

Pavel Buzek se blíže soustředil na segment tabletů. Tato zařízení se mezi zákazníky těší stále rostoucí oblibě a jejich prodej v České republice v loňském roce vyrostl o 146 %, zatímco ceny naopak poklesly o 35 %. Již 40 % tabletů u nás bylo zakoupeno on-line. Nejoblíbenější úhlopříčkou byla v loni velikost 7,9 palců a méně; do této skupiny spadalo 58,4 % prodaných tabletů.

Závěrem prezentace Pavel Buzek shrnul do čtyř bodů současné trendy na trhu. Zaprvé, roste spotřebitelská důvěra; zadruhé, PC zůstávají primárním zařízením a tablety, navzdory růstu prodeje, zůstávají doplňky; zatřetí, roste trend směrem k mobilní zábavě a začtvrté, tento trend s sebou nese zvýšenou poptávku po příslušenství.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře