Fotoreport: 100Mega Dealers day vykázal známky IT punku

Partnerské setkání společnosti 100Mega Distribution, nebo punkový festival? Letos se zvládlo obojí.

Fotoreport: 100Mega Dealers day vykázal známky IT punku
Výběr českého dealerského IT punku sezvala 100Mega Distribution tentokrát do pražského hotelu Step, kde prezentovala spolu se čtyřiceti výrobci novinky ve zboží a podpoře.

Celou akci odstartovala zkouška předkapely večerního koncertu. Pod taktovkou generálního ředitele Martina Zavřela se zástupci 100Megy pokoušeli o sehrání punkové sklady doslova „unplagged“.

Pro představu přidáváme několik rýmů: rock’n’rollové „na výdeji dlouhá fronta“, doplněné baskytarou „Bas, bas, bas, nakup u nás zas“, rytmickým „platili bychom, dlužili bychom“, kytarovkou „Dejmi ty notebooky, dej mi je do ruky,“ až po houslové „Halí Dellí“.

Ano, již to naznačilo, že hlavními partnery letošního Dealers Day byly společnosti Dell, která připravila navíc vlastní punkovou hudební produkci a soutěže o více než 100 cen ve venkovních stanech, a BenQ s rozsáhlou výstavkou včetně domácího kina a živé prezentace projektorů s krátkou projekční vzdáleností.

100Mega dealers day 2014: Punk festivalPo úvodu již mohli výrobci začít dealerům „lít novinky do hlav“. Jako další náplň hlav účastníků posloužily v průběhu celého dne točené pivo a kofola do kelímku a stánky s občerstvením jako na punkovém koncertě (nechyběl ani utopenec či „náklaďák“). Koncert totiž skutečně přišel, když to večer po skončení oficiálního programu rozjela nejznámější česká punková kapela Tři sestry.

Přes den se proto všichni, kdo nepřišli v normálních (rozumějte punkových) hadrech, mohli dostatečně připravit a doladit svou vizáž v šatně, u stylistek a kadeřnic. S Canonem si pak mohli zasoutěžit o nejlepší punkovou fotku.

Z přednášek

Karel Kos BenQ zahájil svou prezentaci tím, že společnost dbá na zdraví uživatelů a proto je součástí jejich monitorů technologie Flicker Free (proti blikání) a Blue Light (odstraňuje unavující modré světlo).

Upozornil, že v monitorech pro herní segment je BenQ jednička v ČR, Evropě i na světě. Vypíchnul herní FullHD monitor XL24305 s  1ms odezvou, 14“ displejem s poměrem stran 16:9. Charakterizuje jej ovládací kolečko pro rychlé přepínání mezi různými zobrazovacími módy.

Karel Kos z BenQ Prodejními argumenty pro další herní modely řady XL2430 jsou možnost výběru od od 17 do 27 palců, tlačítko pro volbu režimu, vysoká obnovovací frekvence 166 Hz a tzv. motion blur redukce proti rozmazávání rychlých scén.

V monitorech pro designery nabídne BenQ jako vlajkovou loď 32“ 4K model BL3201, který je vybaven speciálním CAD/CAM módem, nechybí samozřejmě PIVOT a výškové nastavení, ale hlavní je doporučená koncová cena do 25 tis. s DPH. Nacenění podle Kose jasně ukazuje „neuvěřitelný poměr cena/výkon“, který je pro BenQ typický.

Po monitorech pak Karel Kos představil portfolio digital signage a po něm řadu projektorů vč. USB donglů pro bezdrátový přenos FullHD obrazu a interaktivního pera PointWrite.

Druhá dopolední ryze punková přednáška patřila společnosti Dell, respektive Ondřeji Bačinovi aka Mocnému Ostří a Petrovi Zajíčkovi aka Prasklému Vostru.

Ondřej Bačina představil 13. generaci serverů Dell PowerEdge, která přijde pouze s procesory Intel. Servery budou vybaveny DDR4 paměťmi, což je ze začátku mírně prodraží, než se více rozšíří.

PowerEdge 13. g. mají nový RAID řadič PERC9, který mý být oproti minulé verzi dvakrát výkonnější a zavládne dvakrát více IOPS.

Dále Ondřej Bačina vypíchnul nový management –  karty iDRAC8 s lifecycle kontrolerem, které umožní automatické nasazení systému a updaty a out-of-band monitoring disků a pamětí.

Stanislav Hájek (uprostřed) spolu s Petrem Zajíčkem (vlevo) a Ondřejem Bačinou zahajují punkovou prezentaci DelluZ dalších zlepšení stojí za zmínku zkrácení času bootování serverů o  40 %-60 %. Po QR kódech na 12. generaci, přichází ve 13. generaci NFC čip, který dokáže do mobilu administrátora poslat informace o serveru.

Z konkrétních produktů Bačina zmínil servery PowerEdge R630, do kterých lze v 1U provedení dát až 24 1,8‘‘ disků. Do PowerEdge R730xd lze pak2U osadit až 16 3,5“ nebo 24 2,5“ disk (celková kapacita až 100TB).

V závěru své části Ondřej Bačina upozornil partnery, že řadě zákazníků běží v produkčním prostředí stále Windows Server 2003, kterému končí podpora, což je velká příležitost k upgradu. Vzhledem k přípravě IT rozpočtů na příští rok, je podle Bačiny nejvyšší čas jít za zákazníky.

Petr Zajíček poté převzal slovo, aby prezentoval novinky v portfoliu notebooků, desktopů a tabletů – u těch Dell nabízí i modely certifikované pro zdravotnictví. Hlavní novinkou je, že Dell otevírá všechny consumer i business produkty channel partnerům – můžete je tedy bez rozdílu nakupovat u autorizovaných distributorů.

V nejvyšší řadě podnikových notebooků Latitude přichází na trh řada 5000 a opět si zachovává kompatibilitu s předchozí generací dokovacích stanic. Dell představil i odolnou specialitu, řadu outdoorových notebooků Latitude Rugged Extreme s 12“ modelem vč. konvertibilního displeje a 14“ modelem. V nabídce bude i odlehčený Latitude 14 Rugged.

Řada Inspiron je nyní podle Petra Zajíčka určena i pro firemní uživatele. Dell k ní totiž poskytne svou NBD záruku.

Marcel Divín, EpsonZ přednášek jsme stihli ještě Marcela Divína, business sales managera CZ a SK z Epsonu. Resellery upozornil na web www.epson.cz/CLO, kde mohou zákazníkům ukázat vysvětlení jednotného barevného výstupu u 3LCD projektorů Epson.

Z nově uváděných modelů zdůraznil funkce funkce USB display, kdy přes jeden kabel jde obraz, zvuk a dálkové ovládání a dále možnost spárování projektoru se zařízením přes QR kód (při Wi-Fi připojení).

U projektorů s krátkou projekční vzdáleností a interaktivní plochou, které podle Marcele Divía již dokážou zcela nahradit interaktivní tabule, upozornil, že v základní ceně je i funkce moderátora (pro učitele). Připomenul také, že mobilní projektory řady EB-19 umí Miracast.

Z prodejních akcí vyjmenoval bundle FullHD kamery do auta od Geniusu k třem modelům projektorů. Dále zmínil, že k vybraným projektorům jsou v akci hodinky TomTom Runner.

V tiskárnách partnerům zopakoval výhody modelů Workforce Pro tiskárny s tiskovou hlavou Precision Core, bezpečnostními funkcemi a možností integrace do firemního prostředí.

Kromě produktových výstavek v prezentačním sále dále s přednáškami vystoupili (v chronologickém pořadí) zástupci společností Epson, Intel, Brother, WD, Genius, Seagate, Eaton, Microsoft, Cisco, HP a TP-Link.

Po večerním rautu, přišel na řadu „program na pódiu“ a slíbený koncert Tří sester. Více z výstavek naleznete v galerii u článku.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře